2019-12-08   16:50:30
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

19_S
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer 
Sponsor: Tiger, Farum 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
Farum Cup Senior: Josephine Kruse (2002) 1:13.55 2017-05-06 
 
 
Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 
 
Årg. 0-2000 
Bjørnholdt Emma  2000  LYNGBY  0034AM  50 m  1:14.07   
Brakel Saskia van  1998  BRIGHTON    50 m  1:17.10   
Nielsen Anna Brandt  1998  LYNGBY  9856AK  50 m  1:18.49   
Benny Rebekah  2000  BRIGHTON    50 m  1:19.20   
Højberg Amanda  1998  GLADSAXE  9868AP  50 m  1:23.11   
Årg. 2001-2003 
Biltoft-Jensen Nikoline  2001  LYNGBY  0166AM  50 m  1:16.16   
Rose Julie K  2003  ALLERØD  0324AL  50 m  1:16.55   
Stenholt Ella  2003  LYNGBY  0398AP  50 m  1:17.60   
Ingeman-Petersen Nicoline  2002  GLADSAXE  0232AM  50 m  1:18.71   
Rottensten Anna Myhre  2003  LYNGBY  0326AW  50 m  1:20.60   
Heunicke Esther Marie  2003  BIRKERØD  0344AE  50 m  1:20.82   
Føyn Anne  2002  BIRKERØD  0282AF  50 m  1:20.91   
Kuramoto Mia Mørk  2003  HELSINGØR  0356AQ  50 m  1:21.57   
Bendt Sofia Norre  2003  LYNGBY  0316AG  50 m  1:21.88   
10  Hietala Amanda  2002  HELSINGØR  0204AK  50 m  1:21.88   
11  Poulter Hannah  2003  BRIGHTON    50 m  1:23.13   
12  Lund Maria  2003  BIRKERØD  0334AH  50 m  1:23.68   
13  Oest Ida  2003  HERLEV  0386AS  50 m  1:23.82   
14  Schrøder Caroline Buhl  2003  ALLERØD  0314AB  50 m  1:24.43   
15  Stampe Julie  2002  ALLERØD  0276AB  50 m  1:24.75   
16  Fast Josefine  2003  BRIGHTON    50 m  1:24.90   
17  Lindemann Ingrid  2003  BIRKERØD  0312AE  50 m  1:25.69   
18  Larsen Mathilde Emilie K.  2002  HILLERØD  0288AP  50 m  1:27.38   
19  Frederiksen Therese Sand  2003  ALLERØD  0374AT  50 m  1:27.38   
20  Sylvander Pil  2003  HELSINGØR  0386AN  50 m  1:28.17   
21  Skjøth-Rasmussen Mathilde  2003  HELSINGØR  0352AD  50 m  1:28.40   
22  Nygaard Cassandra G.  2003  ALLERØD  0398AD  50 m  1:29.90   
23  Larsen Cathrine Toftelund  2003  LYNGBY  0306AO  50 m  1:31.94   
24  Leisted Pernille Møller  2002  HELSINGE  0288AU  50 m  1:33.12   
25  Laustsen Mathilde  2003  FR.VÆRK  0306AZ  50 m  1:36.82   
26  Offendal Caroline Bach  2002  HELSINGE  0258AS  50 m  1:40.41   
27  Gribsvad Josephine  2003  HILLERØD  0384AR  50 m  1:53.93   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  06 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:20 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark