2019-11-19   22:03:02
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer  Indledende (11) 
Sponsor: Barebells 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 24.00 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Julie Kepp Jensen (2000) 25.21 2017-07-01 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 26.22 2016-05-01 
 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
404  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  35.05 
220  Emma Clausen  2003  0374AW  HELSINGØR    50m  32.35 
143  Matilda Colley  2003  0344AG  A6    50m  33.30 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
175  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  32.07 
420  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  31.71 
225  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    50m  31.92 
25  Marike Nevermann  2003  0354AQ  FARUM    50m  32.28 
               

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
455  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  31.49 
207  Caroline Bach Offendal  2002  0258AS  HELSINGE    50m  31.33 
17  Mia Krüger  2002  0224AG  FARUM    50m  31.15 
57  Grace Bernard  2003    BRIGHTON    50m  31.22 
171  Nicoline Huusfelt  2000  0052AI  FR.VÆRK    50m  31.48 
72  Josefine Fast  2003    BRIGHTON    50m  31.64 

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Natascha Laigaard  2002  0246AR  FARUM    50m  31.02 
406  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  30.61 
371  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    50m  30.58 
228  Olivia Ida Madsen  2003  0404AF  HELSINGØR    50m  30.60 
239  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    50m  30.67 
457  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  31.14 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
221  Sofie Villum Færch  2002  0286AQ  HELSINGØR    50m  30.56 
77  Maria Iban Baker  1998    BRIGHTON    50m  30.31 
11  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  30.23 
226  Mia Mørk Kuramoto  2003  0356AQ  HELSINGØR    50m  30.30 
377  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  ROSKILDE    50m  30.52 
146  Christine Henriksen  2003  0376AM  A6    50m  30.58 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Fiona Burmester  2003  0356AG  HELSINGØR    50m  30.11 
186  Maja Marie Elmgreen  2003  0376AE  HELSINGE    50m  30.07 
238  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  29.92 
299  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    50m  30.01 
405  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  30.10 
322  Annika Lundin Brockdorff  2003  0306AG  LYNGBY    50m  30.20 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
241  Fie Tönshoff  2002  0276AK  HELSINGØR    50m  29.74 
373  Kaya Fjeldsted Kristensen  2002  0232AJ  ROSKILDE    50m  29.57 
289  Silja Nielsdóttir Hansen  2001  0104AT  HVIDOVRE    50m  29.27 
283  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  29.50 
197  Emma Jensen  2002  0266AR  HELSINGE    50m  29.62 
426  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  29.87 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
442  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  29.07 
160  Lærke Schelde-Mollerup  2003  0358AB  A6    50m  29.00 
13  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  28.95 
332  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  28.97 
304  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  29.07 
366  Ingrid Bo Andersen  2001  0126AC  ROSKILDE    50m  29.24 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
321  Emma Bjørnholdt  2000  0034AM  LYNGBY    50m  28.83 
236  Freja Stenbækgård  2003  0306AJ  HELSINGØR    50m  28.19 
29  Camilla Rask  1999  9984AJ  FARUM    50m  27.32 
159  Katja Korbo Petersson  2001  0134AA  A6    50m  27.75 
327  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    50m  28.43 
419  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  28.91 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  28.73 
33  Stine Saaby Schmidt  2002  0258AI  FARUM    50m  27.90 
Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  27.02 
374  Andrea Paaske  2001  0186AF  ROSKILDE    50m  27.55 
407  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  28.35 
30  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  28.88 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
158  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  28.49 
34  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  27.77 
148  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    50m  25.32 
328  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  27.54 
452  Cecilie Wiuff  2000  0072AB  A6    50m  28.25 
447  Gro Grinda Rasmussen  2003  0372AF  GLADSAXE    50m  28.84 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark