2019-11-19   21:02:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 8, 50m Butterfly Herrer  Indledende (6) 
Sponsor: Farum Tandpleje Center 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.93 2009-07-27 
Dansk Rekord Junior: Daniel Steen Andersen (1995) 24.10 2013-07-10 
Farum Cup Senior: Magnus Jákupsson (1994) 24.90 2016-05-01 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
24  Rasmus Thode Møller  2002  0281AR  FARUM    50m  33.33 
69  Jack Spowage  2002    BRIGHTON    50m  30.95 
458  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    50m  31.55 
409  Mathias Riff Alexandersen  2001  0131AD  BIRKERØD    50m  34.67 
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
365  Affou Adlouni  2002  0287AK  ROSKILDE    50m  30.51 
428  Ulrik Blach Petersen  2001  0177AC  BIRKERØD    50m  30.18 
53  Stanley Andrews  2000    BRIGHTON    50m  29.69 
62  Loic Emmert  1996    BRIGHTON    50m  30.11 
65  Ashley Iban Baker  2001    BRIGHTON    50m  30.38 
237  Alexander Stærkær  2002  0287AN  HELSINGØR    50m  30.56 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Mikkel Eg Ibsen  2002  0221AD  BIRKERØD    50m  29.07 
35  Lasse Kriegel Skovrup  1998  9861AK  FARUM    50m  28.72 
394  Frederik Bornemann  2001  0163AH  ALLERØD    50m  28.24 
368  Emil Blomgaard  1999  9935AB  ROSKILDE    50m  28.35 
285  Owais Hamid  2000  0077AP  HVIDOVRE    50m  28.96 
302  Mads Lind  2002  0255AI  HVIDOVRE    50m  29.13 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
287  Gustav Haugård Hansen  2002  0279AD  HVIDOVRE    50m  28.05 
367  Jakob Gersholm Baktoft  2000  0069AQ  ROSKILDE    50m  27.23 
229  Julius Munk  2000  0055AA  HELSINGØR    50m  25.51 
450  Rasmus Steenberg  2000  0021AB  GLADSAXE    50m  26.84 
422  Frederik Eg Ibsen  2002  0231AD  BIRKERØD    50m  27.54 
205  Frederik Junker Neldeberg  2000  0095AI  HELSINGE    50m  28.23 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
376  Daniel Berg Wenk  2000  0099AB  ROSKILDE    50m  27.87 
334  William Textor Broch  2001  0157AD  LYNGBY    50m  27.17 
27  Marcus Olesen  1995  9531AC  FARUM    50m  24.81 
293  Oliver Jacobsen  1997  9781AQ  HVIDOVRE    50m  26.56 
211  Mads Steen Petersen  1997  9765AJ  HELSINGE    50m  27.54 
20  Malthe Letting  2001  0111AB  FARUM    50m  28.09 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
325  Mads Ejdrup Hansen  1999  9971AL  LYNGBY    50m  27.57 
444  Frederik Riedel Lentz  2001  0187AN  GLADSAXE    50m  26.95 
10  Magnus Jákupsson  1994  9403AP  FARUM    50m  24.52 
Philip Greve  1998  9839AK  FARUM    50m  26.27 
439  Alfred August Grubert  2001  0197AI  GLADSAXE    50m  27.39 
288  Mads Haugård Hansen  2000  0059AH  HVIDOVRE    50m  28.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark