2019-11-19   22:21:45
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Farum Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 16.30

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2018    Udskriftsdato  04 maj 2018   
  Stævne by  Farum, Danmark    Udskriftstidspunkt  15:41   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  04 maj 2018         
 
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer  Indledende (6) 
Sponsor: Kvickly, Farum 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.63 2015-08-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
Farum Cup Senior: Kristina Thomsen (1991) 29.63 2016-05-01 
 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
225  Amalie Kolstrup-Timm  2003  0314AK  HELSINGØR    50m  39.58 
72  Josefine Fast  2003    BRIGHTON    50m  38.80 
420  Esther Marie Heunicke  2003  0344AE  BIRKERØD    50m  37.75 
405  Julie K Rose  2003  0324AL  ALLERØD    50m  38.53 
175  Ida Lund Järund  2003  0316AO  FR.VÆRK    50m  39.07 
238  Pil Sylvander  2003  0386AN  HELSINGØR    50m  42.60 

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
419  Anne Føyn  2002  0282AF  BIRKERØD    50m  36.56 
30  Carolina Sahl Rasmussen  2001  0126AB  FARUM    50m  36.05 
239  Ulrikke Juul Søeborg  2003  0366AJ  HELSINGØR    50m  35.76 
79  Roxy Jones  2002    BRIGHTON    50m  35.90 
455  Sarah Sejr Aagaard  2000  0048AF  FARUM    50m  36.36 
371  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    50m  36.60 

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
457  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  35.31 
299  Laura Lange  2001  0132AT  HVIDOVRE    50m  34.56 
406  Caroline Buhl Schrøder  2003  0314AB  ALLERØD    50m  34.10 
377  Helena Berg Wenk  2000  0052AD  ROSKILDE    50m  34.53 
171  Nicoline Huusfelt  2000  0052AI  FR.VÆRK    50m  35.12 
13  Simone Jørgensen  1999  9928AN  FARUM    50m  35.36 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
56  Rebekah Benny  2000    BRIGHTON    50m  33.00 
283  Cecilie Elkjær  2001  0104AC  HVIDOVRE    50m  31.44 
436  Victoria Bierre  2000  0022AS  GLADSAXE    50m  29.17 
156  Isabel Mass  1998  9848AA  A6    50m  30.75 
158  Luna Emilie Olsen  2003  0312AC  A6    50m  32.65 
404  Cassandra G. Nygaard  2003  0398AD  ALLERØD    50m  34.05 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
306  Kristine Mikkelsen  2000  0078AG  HVIDOVRE    50m  32.87 
327  Jessica Yu Mortensen  2000  0072AG  LYNGBY    50m  31.41 
328  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  28.46 
34  Sophie Amalie Schøn  1999  9952AB  FARUM    50m  30.48 
332  Claudia Sperling  2002  0222AL  LYNGBY    50m  32.53 
11  Maj Jensen  2003  0314BC  FARUM    50m  33.87 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
426  Maria Lund  2003  0334AH  BIRKERØD    50m  32.67 
304  Frederikke Mertins  2000  0014AE  HVIDOVRE    50m  31.15 
148  Julie Kepp Jensen  2000  0042AA  A6    50m  27.12 
442  Nicoline Ingeman-Petersen  2002  0232AM  GLADSAXE    50m  29.78 
407  Julie Stampe  2002  0276AB  ALLERØD    50m  32.18 
151  Alberte Kjærsgaard  2001  0102AA  A6    50m  33.18 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  04 maj 2018 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark