2020-04-04   17:58:02
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 15
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:27   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
306  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  1:48.23 
99  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:39.21 
114  Öznur Metovska  2005  BL6605  MKK    25m  1:46.68 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    50m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
254  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  1:35.85 
288  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  1:28.83 
184  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  1:27.96 
160  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    50m  1:26.10 
109  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  1:26.44 
321  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  1:27.97 
118  Nora Olsson  2005  AW9805  MKK    25m  1:35.01 
96  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:36.89 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
241  Amanda Pålsson  2005  AV6805  SK TRITON    25m  1:23.05 
276  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:21.84 
308  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  1:21.54 
53  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  1:19.71 
61  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:21.46 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    50m  1:21.58 
151  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  1:21.91 
64  Emilia Berg  2005  AJ2605  SK LÖDDE    25m  1:25.71 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
274  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:18.65 
310  Emma Palmquist  2000  AS1400  ÄNGELHOLM    25m  1:15.41 
63  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    25m  1:13.87 
43  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:13.41 
253  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:13.54 
277  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:15.20 
239  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:15.75 
322  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIK    50m  1:19.40 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    50m  1:12.49 
305  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  1:11.71 
268  Klara Rödin  2003  AE2603  VELLINGE-N    25m  1:11.37 
49  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    25m  1:11.15 
55  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  1:11.19 
Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  1:11.52 
116  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:11.84 
325  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIK    50m  1:13.06 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:10.62 
74  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  1:10.13 
120  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:08.50 
323  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIK    25m  1:08.18 
34  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    50m  1:08.44 
264  Ida Larsson  2002  AL8202  VELLINGE-N    25m  1:09.51 
317  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  1:10.30 
11  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  1:10.97 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
186  Clara Steen  2003  BE3603  SJÖBO SS    25m  1:07.98 
Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  1:07.56 
78  Johanna Andersson  2002  AK8202  MKK    25m  1:07.06 
100  Klara Johansson  2001  AO5401  MKK    25m  1:05.92 
177  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  1:05.93 
54  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:07.50 
315  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  1:07.79 
128  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  1:08.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  18:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner