2020-04-04   17:59:39
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 22
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer  Finaler (8) 
Heat 1 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
257  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    50m   
207  Emilia Sandström  2004  AY7204  SK SYDSIM    50m  3:51.43 
197  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  3:42.16 
163  Emma Pjanic  2005  BH3605  POSEIDON    25m  3:44.58 
148  Louise Hörup  2004  BN4204  POSEIDON    50m   
               
               

 
Heat 2 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
202  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  3:22.80 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  3:16.55 
245  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    25m  3:14.20 
209  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  3:12.09 
71  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  3:12.76 
254  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  3:15.07 
168  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    25m  3:20.26 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  3:38.27 

 
Heat 3 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
151  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  3:09.86 
96  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  3:07.59 
249  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    25m  3:06.60 
70  Agnes Ljungberg  2004  AS8204  SK LÖDDE    25m  3:04.20 
321  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  3:04.78 
184  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  3:07.45 
190  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  3:09.70 
306  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  3:10.90 

 
Heat 4 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Emma Ramic  2004  AJ2804  SK TRITON    25m  2:57.04 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  2:56.15 
282  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  2:52.86 
134  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  2:47.86 
253  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  2:49.26 
160  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  2:55.35 
53  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  2:56.33 
243  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  2:58.15 

 
Heat 5 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
61  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  2:47.15 
301  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  2:45.77 
289  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  2:45.60 
52  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  2:45.43 
312  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  2:45.50 
94  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  2:45.73 
109  Linnea Liljenfors  2004  AA0804  MKK    25m  2:46.91 
36  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  2:47.83 

 
Heat 6 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
244  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  2:43.44 
276  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  2:42.08 
26  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  2:40.10 
55  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  2:38.96 
305  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  2:39.97 
239  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  2:40.69 
310  Emma Palmquist  2000  AS1400  ÄNGELHOLM    25m  2:42.43 
192  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  2:43.65 

 
Heat 7 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
325  Julia Olsson  2004  AL0804  KIVIK    25m  2:36.78 
11  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  2:36.25 
215  Siri Bokander  2003  BF8403  SK TRITON    25m  2:34.28 
Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  2:33.73 
315  Alma Sandberg  2002  AU3802  ÄNGELHOLM    25m  2:33.85 
Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  2:35.30 
24  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    50m  2:36.51 
278  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  2:37.31 

 
Heat 8 (8) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
116  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  2:31.54 
54  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  2:30.59 
317  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  2:29.40 
177  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  2:19.61 
128  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  2:29.01 
323  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIK    25m  2:29.67 
120  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  2:30.60 
74  Isabel Smideberg  2004  AJ7804  SK LÖDDE    25m  2:33.41 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner