2020-04-09   19:53:26
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 26
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer  Finaler (15) 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
159  Anna Markenlöv  2005  AX4805  POSEIDON    25m  1:35.77 
Tilda Hildingsson  2004  BU2804  BROMÖLLA    25m  1:30.24 
171  Teodora Stankovic  2005  BJ1205  POSEIDON    25m  1:30.43 
               
               
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
207  Emilia Sandström  2004  AY7204  SK SYDSIM    25m  1:29.03 
163  Emma Pjanic  2005  BH3605  POSEIDON    25m  1:24.70 
172  Emelie Stridh  2004  AW3404  POSEIDON    25m  1:23.42 
149  Elin Jannasch  2005  BN1405  POSEIDON    25m  1:23.78 
148  Louise Hörup  2004  BN4204  POSEIDON    25m  1:26.69 
197  Rakel Johannisson  2004  AQ2604  SK SYDSIM    25m  1:29.23 
               

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
184  Sabina Rosengren  2003  AV1803  SJÖBO SS    25m  1:21.72 
156  Cecila Lång Rune  2005  BH4605  POSEIDON    25m  1:20.19 
202  Jennifer Norlén  2005  AX8405  SK SYDSIM    25m  1:16.95 
99  Hanna Johansson  2004  BJ4404  MKK    25m  1:16.30 
Rebecka Ungureanu  2004  AX7404  BROMÖLLA    25m  1:16.39 
160  Olivia Olsson  2004  AL1804  POSEIDON    25m  1:17.25 
306  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  1:21.08 
71  Emma Martinsson  2004  AZ6204  SK LÖDDE    25m  1:21.81 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
245  Matilda Schmidt  2002  AO4402  SK TRITON    25m  1:15.86 
217  Mollie Dalengran  2004  BT1604  SK TRITON    25m  1:14.61 
189  Ella Bodell  2005  AX2605  SK SYDSIM    25m  1:14.04 
12  Isabelle Blücher  2003  BS3803  ESLÖVS SS    25m  1:13.41 
254  Nina Andersson-Wulf  2001  BH0801  VELLINGE-N    25m  1:13.72 
246  Nellie Siöland  2005  BD0405  SK TRITON    25m  1:14.46 
70  Agnes Ljungberg  2004  AS8204  SK LÖDDE    25m  1:15.41 
168  Mira Sandberg  2004  BS8204  POSEIDON    25m  1:16.13 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
234  Malin Olofsson  2004  AJ6804  SK TRITON    25m  1:12.96 
151  Alice Klasholm  2004  BS5204  POSEIDON    25m  1:12.11 
44  Tyra Jarvi  2004  AC6804  SS IDEN    25m  1:11.43 
153  Alma Lindberg  2002  AQ4202  POSEIDON    25m  1:11.37 
61  Livia Sjunnesson  2005  AB8405  LANDSKRONA    25m  1:11.38 
190  Jennie Christiansen  2004  AL3204  SK SYDSIM    25m  1:11.74 
209  Lovisa Yngvesson  2004  BK5204  SK SYDSIM    25m  1:12.38 
Olivia Klint Ipsa  2005  AK0205  BROMÖLLA    25m  1:13.07 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Johanna Andersson Medhanie  2005  AG0405  POSEIDON    25m  1:11.08 
277  Maya Wallström  2004  AT4804  VELLINGE-N    25m  1:10.79 
249  Emilia Stålhammar  2001  BD7601  SK TRITON    25m  1:10.57 
312  Ella Persson  2004  AJ2604  ÄNGELHOLM    25m  1:10.09 
282  Elvira Eriksson  2003  AJ5803  YSTADS SS    25m  1:10.55 
223  Ida Jeppsson  2004  AW5804  SK TRITON    25m  1:10.78 
68  Hanne Husby  2004  AF5804  SK LÖDDE    25m  1:11.05 
242  Emma Ramic  2004  AJ2804  SK TRITON    25m  1:11.23 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Emma Bontidean  2003  AW1803  POSEIDON    25m  1:10.01 
241  Amanda Pålsson  2005  AV6805  SK TRITON    25m  1:09.88 
36  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  1:09.51 
253  Nelly Ahmadi  2005  AX1805  VELLINGE-N    25m  1:09.17 
321  Felicia Zander  2004  BK9804  ÄNGELHOLM    25m  1:09.32 
96  Emma Ingner  2005  AW3805  MKK    25m  1:09.63 
80  Beatrice Ask  2005  AG3405  MKK    25m  1:09.97 
288  Marina Jönsson  2004  BB0804  YSTADS SS    25m  1:10.03 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
134  Mikaela Virc  2003  AV6403  MKK    25m  1:09.01 
257  Alice Devinder  2004  BG8604  VELLINGE-N    25m  1:08.82 
219  Cornelia Forsgren  2000  AC2800  SK TRITON    50m  1:08.73 
53  Fanny Hess  2004  AD4404  LANDSKRONA    25m  1:08.43 
243  Ebba Ringström  2004  AE0604  SK TRITON    25m  1:08.60 
52  Emma Hassling  2004  AD5404  LANDSKRONA    25m  1:08.76 
107  Emily Li  2004  BO5804  MKK    25m  1:08.87 
165  Julia Rieschel  2003  BF8203  POSEIDON    25m  1:09.09 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
146  Sofia Hake  2003  BD4403  POSEIDON    25m  1:08.07 
127  Anna Stenberg  2005  AA3405  MKK    25m  1:07.51 
192  Emilia Eek  2001  AP0401  SK SYDSIM    25m  1:07.31 
Tilda Joelsson  2002  AM4602  SS DELFIN    25m  1:06.58 
43  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:07.27 
41  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  1:07.37 
16  Dikte Lagergren  2003  BV9203  ESLÖVS SS    25m  1:08.04 
26  Thea Dahlqvist  2003  AR4603  SK HAJEN    25m  1:08.25 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
58  Wilma Rundblad  2003  AP5803  LANDSKRONA    25m  1:06.43 
51  Katja Haglund  2003  BW9203  LANDSKRONA    25m  1:06.23 
48  Josefin Dellhede  2003  AD3403  LANDSKRONA    25m  1:06.18 
251  Tyra Öhlin  2004  AX5204  SK TRITON    25m  1:06.01 
308  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  1:06.02 
274  Elin Svensson  2002  AW3802  VELLINGE-N    25m  1:06.21 
289  Elin Kjellberg  2003  AJ7803  YSTADS SS    25m  1:06.36 
94  Agnes Gustafson  2003  BH6403  MKK    25m  1:06.53 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Matilda Liljekvist  2004  AD7204  SK SYDSIM    25m  1:05.66 
278  Thea Wicknertz  2005  AT3405  VELLINGE-N    25m  1:05.37 
310  Emma Palmquist  2000  AS1400  ÄNGELHOLM    25m  1:05.12 
213  Maja Björnström  2005  AD2205  SK TRITON    25m  1:04.79 
205  Lina Ostreus  2002  AV4202  SK SYDSIM    25m  1:05.08 
201  Johanna Melin  2003  AL7403  SK SYDSIM    25m  1:05.35 
49  Viktoria Dellhede  2003  AD2403  LANDSKRONA    50m  1:05.48 
50  Emelie Ek-Värn  2004  AJ8604  LANDSKRONA    25m  1:05.67 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
305  Nelly Hansson  2004  AG9204  ÄNGELHOLM    25m  1:04.69 
301  Maja Åkesson  2002  AJ6402  YSTADS SS    25m  1:04.39 
34  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  1:04.19 
55  Linnéa Lindh  2003  AI3803  LANDSKRONA    25m  1:03.62 
155  Sofia Lund  2003  BP4803  POSEIDON    25m  1:04.13 
176  Tilda Ericsson  2002  AH0402  S 71    25m  1:04.23 
276  Kajsa Söderholm  2004  AN2404  VELLINGE-N    25m  1:04.50 
239  Isabel Persson  2004  AB3804  SK TRITON    25m  1:04.74 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
214  Maja Blomliden  2004  AW1804  SK TRITON    25m  1:03.38 
322  Thea Brünjes  2004  BF3604  KIVIK    50m  1:03.19 
86  Ida Björkdahl  2002  AJ4202  MKK    25m  1:02.95 
63  Hannah Fritz  2003  BB5603  SK LAXEN    50m  1:02.58 
244  Antonia Sandblom  2003  AG4603  SK TRITON    25m  1:02.78 
11  Emma Ragnarsson  2004  AI4203  SS DELFIN    25m  1:03.11 
31  Julia Henriksson  2005  AQ5405  SK HAJEN    25m  1:03.27 
29  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  1:03.50 

 
Heat 14 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
54  Matilda Hoff  2003  AG6803  LANDSKRONA    25m  1:02.31 
128  Sara Stenberg  2001  AA8601  MKK    25m  1:01.86 
317  Filippa Sundström  2001  AG4201  ÄNGELHOLM    25m  1:01.69 
116  Mollie Morfelt  2003  AG8803  MKK    25m  1:01.33 
33  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    50m  1:01.40 
231  Mica Nolén  2004  AG1204  SK TRITON    25m  1:01.82 
38  Sara Nobrell  2002  BM1402  SK HAJEN    50m  1:01.88 
24  Elsa Bitzén  2003  AD8203  SK HAJEN    25m  1:02.53 

 
Heat 15 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
97  Johanna Ingner  2002  AI4202  MKK    25m  1:00.22 
323  Olivia Hansson  2003  AP5403  KIVIK    25m  59.77 
110  Nicola Lindell  2001  BV2401  MKK    25m  59.47 
177  Emilia Rönningdal  2002  AC6202  S 71    25m  57.87 
Astrid Nilsson  2004  AA3604  SS DELFIN    25m  58.69 
100  Klara Johansson  2001  AO5401  MKK    25m  59.74 
85  Lovisa Bjurnemark  2003  BG9603  MKK    25m  1:00.07 
120  Kristina Orban  2004  AS9804  MKK    25m  1:01.05 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner