2020-04-09   19:44:41
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 9
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  10 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:54   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar  Finaler (10) 
Heat 1 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
334  Nayan Ljungholm  2005    POSEIDON    50m   
221  Lucas Gyllenskiöld  2004  AO9104  SK TRITON    25m  4:02.04 
30  Jacob Hansson  2002  AM8902  SK HAJEN    25m  2:51.50 
               
               
               

 
Heat 2 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
162  Martin Pettersson  2005  AE1505  POSEIDON    25m  3:31.06 
181  Alexander Nilsson  2003  AY9903  SJÖBO SS    25m  3:22.07 
123  Malte Persson  2005  AO1305  MKK    25m  3:14.91 
147  David Hallstäde  2004  AN9704  POSEIDON    25m  3:13.66 
150  Victor Khan-Amidy  2004  AQ8904  POSEIDON    25m  3:13.98 
137  Marcus Bengtsson  2005  AK0505  POSEIDON    25m  3:16.59 
161  Alfred Pettersson  2005  AE2505  POSEIDON    25m  3:23.70 
238  Alexander Persson  2004  AR9704  SK TRITON    25m  3:39.39 

 
Heat 3 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
46  Jakob Kristersson  2003  AQ3103  SS IDEN    25m  3:10.52 
98  Berkay Isik  2005  AG8105  MKK    25m  3:06.95 
187  Melvin Andersson  2003  AK7903  SK SYDSIM    25m  3:05.20 
166  Axel Rydström  2005  AF3305  POSEIDON    25m  3:00.61 
235  Neo Palenmark  2003  AQ6303  SK TRITON    25m  3:02.20 
225  Jens Magnusson  2005  AJ2505  SK TRITON    25m  3:06.11 
152  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    25m  3:08.67 
144  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    25m  3:11.80 

 
Heat 4 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
140  Philip Björkman  2005  AC9105  POSEIDON    25m  2:58.64 
154  Jakob Lindskoug  2004  AN8704  POSEIDON    25m  2:51.47 
170  Ivan Sivolov  2003  AH0903  POSEIDON    25m  2:49.01 
62  Alfred Thunell  2002  AI9902  LANDSKRONA    25m  2:47.63 
302  Noah Andersen  2005  AD5105  ÄNGELHOLM    25m  2:48.06 
167  Axel Sandberg  2004  AA7307  POSEIDON    25m  2:50.39 
131  Vincent Tran  2004  AK6504  MKK    25m  2:54.17 
248  Sebastian Strand  2005  AJ9305  SK TRITON    25m  3:00.57 

 
Heat 5 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
252  Noel Ahlbin  2004  AI8304  VELLINGE-N    25m  2:44.69 
183  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  2:41.34 
135  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  2:40.15 
255  Isaac Barrett  2005  AK6305  VELLINGE-N    25m  2:39.33 
104  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    25m  2:39.61 
204  David Olofsson  2004  AJ9104  SK SYDSIM    25m  2:40.59 
326  Vincent Hua  2004  AS2704  SK RINGSJÖ    25m  2:42.14 
320  Andre Wester  2003  AO4303  ÄNGELHOLM    25m  2:46.98 

 
Heat 6 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
87  Joaquin Diaz  2001  AH4101  MKK    25m  2:38.25 
327  Anthon Huasson  2004  AO2304  SK RINGSJÖ    25m  2:37.48 
256  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  2:36.62 
117  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  2:34.81 
73  Isak Paulsson  2002  AG1502  SK LÖDDE    25m  2:35.33 
318  Axel Vaide  2005  AB2705  ÄNGELHOLM    25m  2:37.03 
260  Jonatan Holmquist  2003  AA6503  VELLINGE-N    25m  2:37.61 
309  Joel Nilsson  2005  AC6505  ÄNGELHOLM    25m  2:38.74 

 
Heat 7 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Bill Beckman  2005  AJ6305  MKK    25m  2:33.39 
261  Petter Jörud  2003  AN9903  VELLINGE-N    25m  2:32.57 
81  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  2:30.75 
59  Markus Rydgren  2003  AM3303  LANDSKRONA    25m  2:29.36 
90  Carl Ewertz  2002  AP9102  MKK    25m  2:30.45 
158  Melvin Malm  2004  AE3704  POSEIDON    25m  2:31.81 
133  Svante Vilhelmsson  2003  AQ0503  MKK    25m  2:33.35 
188  Vilhelm Andersson  2002  AE1502  SK SYDSIM    25m  2:34.10 

 
Heat 8 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
229  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  2:28.00 
324  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIK    25m  2:27.37 
287  Emil Jespersen  2001  AI9901  YSTADS SS    25m  2:27.20 
307  Wilmer Ingvarsson  2003  AA1903  ÄNGELHOLM    25m  2:24.49 
304  Stig Greiner  2003  AM0703  ÄNGELHOLM    25m  2:24.53 
47  Filip Cederholm  2003  AI0303  LANDSKRONA    50m  2:27.33 
195  Jonathan Fröjd  2004  AC8704  SK SYDSIM    25m  2:27.90 
279  Lucas Örmon  2003  AF7303  VELLINGE-N    25m  2:28.55 

 
Heat 9 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  2:23.21 
220  Linus Forsgren  2003  AA1103  SK TRITON    25m  2:21.09 
92  Robin Falk  2001  AJ9101  MKK    25m  2:19.89 
272  Hugo Stenskepp  2003  AI6303  VELLINGE-N    25m  2:19.47 
106  Hugo Lennartsson  2004  AE0904  MKK    25m  2:19.85 
84  Bo Beckman  2002  AI4902  MKK    25m  2:20.50 
67  Ian Hangård  2002  AB5302  SK LÖDDE    25m  2:22.36 
191  Jens Christiansen  2001  AJ7901  SK SYDSIM    25m  2:24.32 

 
Heat 10 (10) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Axel Andrén  2001  AD6301  MKK    50m  2:17.99 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  2:15.62 
298  Max Persson  2001  AE9501  YSTADS SS    25m  2:13.03 
91  David Falk  2003  AD3103  MKK    25m  2:10.73 
273  Johannes Strömberg  2002  AI3102  VELLINGE-N    25m  2:11.09 
297  Gustaf Persson  2001  AJ4301  YSTADS SS    25m  2:14.29 
10  Jakob Petersen  2001  AD9901  SS DELFIN    25m  2:16.59 
122  Elias Persson  2002  AI7902  MKK    25m  2:18.39 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner