2020-02-26   15:08:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för UGP 3 2017-2018, Malmö

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 4

Heatlista Gren 25
Heatlista 
 
  Tävling  UGP 3    Utskriftsdatum  11 mars 2018   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  13:57   
  Arrangör  Malmö Kappsimningsklubb         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2018         
 
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar  Finaler (4) 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
331  Dennis Henriksson  2005  AN4705  SS IDEN    25m  2:48.30 
104  Alexander Kulagowski  2002  AV3502  MKK    50m   
144  Edvin Dahlén  2004  AQ9904  POSEIDON    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Daniel Novosel  2002  AS3102  SK SYDSIM    25m  3:27.34 
152  Edvard Levau  2004  AN0904  POSEIDON    25m  3:04.19 
142  Lucas Bontidean  2005  AC0305  POSEIDON    25m  2:49.49 
25  Måns Burmester-Lysell  2004  AE7704  SK HAJEN    25m  2:39.21 
157  Elias Löfström  2004  AI2504  POSEIDON    25m  2:41.79 
117  Seth Nillund  2005  AA7705  MKK    25m  2:57.77 
175  Olle Zetterström  2003  AW1103  POSEIDON    25m  3:07.57 
               

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
183  Alfred Rosberg  2003  AJ4103  SJÖBO SS    25m  2:36.85 
81  Jacob Baxmann  2003  AP2103  MKK    25m  2:32.96 
266  Eskil Ramäng  2004  AM6104  VELLINGE-N    25m  2:29.81 
102  Oscar Klittbo  2002  AA2702  MKK    25m  2:24.63 
82  Liam Bech  2003  AQ2303  MKK    25m  2:28.36 
256  Gustav Conradsen  2003  AK6903  VELLINGE-N    25m  2:31.32 
135  Daniel Alim  2003  AM2903  POSEIDON    25m  2:33.95 
145  Carl Elmer  2003  AK2103  POSEIDON    25m  2:37.65 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Gabriel Agardh  2003  AG8103  SK HAJEN    25m  2:22.31 
196  Thor Grandin  2002  AG4502  SK SYDSIM    25m  2:20.02 
319  Hugo Vaide  2003  AD8903  ÄNGELHOLM    25m  2:18.00 
229  Arvid Nilsson  2003  AK4303  SK TRITON    25m  2:12.37 
108  Karl Liljegren  2001  AE7901  MKK    25m  2:14.59 
Birkan Ates  2002  AD8302  SS DELFIN    25m  2:18.23 
Tim Berthelsson  2000  AJ1700  SS DELFIN    25m  2:20.96 
324  Oscar Nordström  2003  AH4303  KIVIK    25m  2:23.36 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  11 mars 2018 
Licensierad till: Malmö Kappsimningsklubb  Utskriftstid  13:57 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner