2019-08-24   22:12:16
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 19
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 19, 100m Medley Damer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) (Årg. 2009-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
80  Caroline Milling  2009    SOLRØD    25m  2:18.79 
210  Frida Steen Mühring  2009  0938AA  NYBORG    25m  2:05.92 
211  Nanna Steen Mühring  2009  0928AA  NYBORG    25m  2:09.75 
               
               

 
Heat 2 (6) (Årg. 2008-2008) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
157  Merle Blomberg Jensen  2008  0898AF  HERLUFSHOL    25m  1:50.19 
126  Nicoline Lee T. Sørensen  2008  0856AE  ESBJERG    25m  1:43.66 
285  Emilie Hemmeløff  2008  0848AB  RINGE    25m  1:39.76 
78  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  1:42.30 
36  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m  1:45.04 
186  Dicte S. Falkenstrøm  2008  0814AA  NYBORG    25m  1:51.21 

 
Heat 3 (6) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
239  Eszter Vad  2007  0716AK  NYBORG    25m  1:40.37 
289  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    25m  1:35.85 
114  Millie Møller  2007  0768AD  ESBJERG    25m  1:28.70 
120  Andrea Bjerring Pedersen  2007  0768AF  ESBJERG    25m  1:34.76 
39  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m  1:36.66 
297  Frida Ploug  2007  0746AD  RINGE    25m  1:43.21 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
73  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  1:24.18 
146  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  1:23.25 
47  Naja Færgemann  2006  0602AI  H2Odense    25m  1:15.99 
132  Emilie Øhlenschlæger  2006  0652AC  ESBJERG    25m  1:21.18 
88  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  1:23.51 
19  Beatrice Buhr Müller  2006  0652AK  KALUNDBORG    25m  1:25.06 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
275  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  0536AH  FREM    25m  1:16.80 
105  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  1:16.30 
175  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  1:13.02 
119  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  1:15.18 
49  Agnete Habermann  2005  0576AA  H2Odense    25m  1:16.54 
223  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  1:16.94 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
150  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  1:17.88 
10  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  1:14.72 
190  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  1:10.92 
33  Frida Bang Stanelt  2004  0422AL  KALUNDBORG    25m  1:12.66 
52  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  H2Odense    25m  1:17.13 
165  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  1:18.94 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark