2019-12-09   19:06:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  10 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  15:15   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 20, 100m Medley Herrer  Finaler (6) 
Heat 1 (6) (Årg. 2008-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
103  Oscar O. Hågensen  2008    ESBJERG    25m  2:06.86 
34  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  1:33.64 
195  Bertram Poser Jensen  2008  0867AB  NYBORG    25m  2:00.88 
               
               

 
Heat 2 (6) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
50  Gustav Halle  2007  0757AD  H2Odense    25m  1:41.23 
163  Emil Lejbølle  2007  0769AB  HERLUFSHOL    25m  1:36.40 
230  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  1:21.27 
125  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  1:28.64 
290  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  1:36.48 
15  Johan Lykkebo Larsen  2007  0733AG  KALUNDBORG    25m  1:44.96 

 
Heat 3 (6) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
212  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    25m  1:28.04 
215  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  1:24.40 
213  Frederik Nielsen  2006  0659AD  NYBORG    25m  1:20.57 
94  Oskar Foss  2006  0677AC  ESBJERG    25m  1:22.23 
89  Tobias Staghøj Andersen  2006  0621AC  ESBJERG    25m  1:25.02 
284  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    25m  1:30.92 

 
Heat 4 (6) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
203  Mikkel Bredal Larsen  2005  0587AB  NYBORG    25m  1:18.27 
90  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  1:17.65 
264  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  1:13.12 
92  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  1:15.32 
261  Anders Mosbæk Johannessen  2005  0529AG  FREM    25m  1:17.88 
287  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  1:18.69 

 
Heat 5 (6) (Årg. 2004-2004) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Mathias Marbæk Nielsen  2004  0435AE  ESBJERG    25m  1:14.09 
229  Jonas Lykke Sandison  2004  0415AF  NYBORG    25m  1:09.28 
93  Elias Marius Elsgaard  2004  0451AI  ESBJERG    25m  1:06.28 
51  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  1:07.38 
23  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  1:11.27 
69  Benjamin Koch Andersen  2004  0425AQ  SOLRØD    25m  1:15.63 

 
Heat 6 (6) (Årg. 2003-2003) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
220  Andreas Pedersen  2003  0331AH  NYBORG    25m  1:15.35 
44  Casper Bang Clausen  2003  0391AJ  H2Odense    25m  1:09.63 
57  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    25m  1:03.40 
16  Mikkel Mortensen  2003  0329AI  KALUNDBORG    25m  1:03.50 
42  August B Bjerregaard  2003  0313AN  H2Odense    25m  1:12.39 
               

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark