2019-12-09   20:10:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 27
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  11 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  08:43   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 27, 200m Brystsvømning Damer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 10:55 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
289  Mathilde Hvidberg  2007  0774AE  RINGE    25m   
169  Silja Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m   
148  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m   
Anna Marott Hansen  2004    KALUNDBORG    25m   
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Laura Rasmussen  2005  0538AZ  NYBORG    25m   
156  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m  4:14.85 
168  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  4:09.76 
161  Sara Kaiser  2007  0786AJ  HERLUFSHOL    25m  4:10.71 
239  Eszter Vad  2007  0716AK  NYBORG    25m   
204  Clara Lindstedt  2006  0624AO  NYBORG    25m   

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
96  Laura Worm Glæsner  2006  0614AN  ESBJERG    25m  3:49.22 
158  Sofie Løfmark Jensen  2004  0494AW  HERLUFSHOL    25m  3:46.23 
179  Frederikke M. Christensen  2006  0644AI  NYBORG    25m  3:41.31 
180  Freya Isabel Christensen  2005  0534AV  NYBORG    25m  3:44.37 
214  Klara Amalie Nielsen  2006  0688AP  NYBORG    25m  3:46.37 
276  Kim Hanh Vu  2004  0466AZ  FREM    25m  3:59.56 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
286  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE    25m  3:37.20 
Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  3:29.39 
97  Astrid Gregersen  2005  0508AS  ESBJERG    25m  3:28.26 
271  Emma Nygaard  2005  0538AR  FREM    50m  3:28.52 
146  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  3:37.12 
166  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    50m  3:37.62 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
31  Alba Seneca  2005  0576AN  KALUNDBORG    25m  3:24.11 
165  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  3:05.01 
275  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  0536AH  FREM    25m  3:01.89 
85  Anne Sepstrup-Skjoldner  2005  0548AJ  SOLRØD    25m  3:03.50 
83  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m  3:18.16 
73  Caroline Rygaard Hansen  2006  0632AL  SOLRØD    25m  3:25.60 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Marie Jensen  2005  0516AO  ESBJERG    25m  3:00.23 
119  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  2:53.03 
190  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  2:38.25 
10  Caroline Holm  2004  0432AE  KALUNDBORG    25m  2:49.38 
49  Agnete Habermann  2005  0576AA  H2Odense    25m  2:58.24 
299  Anna Rønn  2005  0552AD  RINGE    25m  3:01.52 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark