2019-08-24   22:08:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 30
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  11 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  14:41   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 30, 50m Rygsvømning Herrer  Finaler (4) 
Heat 1 (4) (Årg. 2008-2018) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
218  Lauritz Høybye Olesen  2009  0915AA  NYBORG    25m  53.55 
207  Frey Nielsen Memborg  2010  1015AA  NYBORG    25m  51.56 
34  David Stoklund  2008  0811AA  KALUNDBORG    25m  41.89 
98  Hjalte Gregersen  2008  0887AB  ESBJERG    25m  45.05 
200  Alexander Kirk  2008  0863AD  NYBORG    25m  52.41 
103  Oscar O. Hågensen  2008    ESBJERG    25m  55.67 

 
Heat 2 (4) (Årg. 2007-2007) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
290  Peter Kristensen  2007  0745AD  RINGE    25m  46.33 
61  Julian Vitus Pedersen  2007  0775AA  H2Odense    25m  41.68 
125  Erik Hauge Sørensen  2007  0779AC  ESBJERG    25m  40.80 
Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  41.39 
122  Villads Isko Pimenta  2007  0751AD  ESBJERG    25m  46.09 
108  William Munk Lauridsen  2007  0727AH  ESBJERG    25m  47.13 

 
Heat 3 (4) (Årg. 2006-2006) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
101  Anton Egholm Husted  2006  0621AN  ESBJERG    25m  44.48 
215  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  39.09 
296  Mikkel Møller Nielsen  2006  0615AC  RINGE    25m  35.69 
212  Oskar Mühring  2006  0679AD  NYBORG    25m  38.38 
55  Ludvig L. Møller  2006  0663AC  H2Odense    25m  43.69 
71  Martin Daniele  2006  0691AH  SOLRØD    25m  44.76 

 
Heat 4 (4) (Årg. 2005-2005) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  40.61 
90  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  35.66 
264  Sebastian Emil F. Klicman  2005  0561AE  FREM    25m  33.86 
287  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  35.04 
38  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  38.85 
217  Alexander Okkerholm  2005  0535AJ  NYBORG    25m  41.64 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  11 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:41 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark