2019-08-24   22:37:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 8
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  09 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 8, 100m Butterfly Herrer  Indledende (5) 
Heat 1 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
245  Mads Kristensen  2005  0555AM  SVENDBORG    25m   
151  Christian Bruus  2006  0631AN  HERLUFSHOL    25m   
247  William Romer Jørgensen  2005  0599AL  SVENDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
246  Mathias Westergaard  2004  0427AP  SVENDBORG    25m   
258  Abdelrahman Doudar  2005  0513AL  FREM    25m  1:43.15 
71  Martin Daniele  2006  0691AH  SOLRØD    25m  1:40.76 
164  Sylvester Wichmann Meisne  2005  0567AJ  HERLUFSHOL    50m  1:42.77 
244  Emil Brandt Bertelsen  2004  0459AP  SVENDBORG    25m  1:51.48 
               

 
Heat 3 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:33.27 
118  Andreas Nikolajsen  2005  0595AC  ESBJERG    25m  1:25.43 
57  Victor Nygaard  2003  0361AH  H2Odense    25m  1:03.76 
236  Teodor Thuelund  2005  0577AH  NYBORG    25m  1:17.44 
100  Karl Heeb  2005  0581AM  ESBJERG    25m  1:28.39 
91  Alexander Drachmann  2005  0567AF  ESBJERG    25m  1:38.46 

 
Heat 4 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
89  Tobias Staghøj Andersen  2006  0621AC  ESBJERG    25m  1:30.18 
233  Piotr Stadnicki  2004  0439AN  NYBORG    25m  1:25.18 
51  Mads Juul Henriksen  2004  0465AA  H2Odense    25m  1:03.58 
113  Anders Mose  2004  0411AD  ESBJERG    25m  1:13.64 
90  Carl Clausen  2005  0533AH  ESBJERG    25m  1:27.94 
102  Mikkel Hyldahl  2005  0509AG  ESBJERG    25m  1:34.93 

 
Heat 5 (5) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
284  Tobias Damsgaard  2006  0695AJ  RINGE    25m  1:29.47 
287  Luca Hertzog  2005  0569AB  RINGE    25m  1:20.75 
291  Christian Landtved  2004  0431AB  RINGE    25m  1:02.27 
92  Nicolas Duvander  2005  0563AE  ESBJERG    25m  1:11.63 
230  Mathias Lykke Sandison  2007  0797AA  NYBORG    25m  1:26.79 
215  Toke Hjalmar Nielsen  2006  0635AM  NYBORG    25m  1:33.83 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark