2019-12-09   19:11:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

11_S
Løb 11, 50m Frisvømning Damer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
33  Stanelt Frida Bang  2004  KALUNDBORG  0422AL  25 m  27.90   
175  Østerlund Amalie  2005  HERLUFSHOL  0584AJ  25 m  29.68   
13  Larsen Anna  2004  KALUNDBORG  0498AD  25 m  29.89   
59  Pedersen Aurelia  2004  H2Odense  0414AA  25 m  29.92   
10  Holm Caroline  2004  KALUNDBORG  0432AE  25 m  30.04   
190  Hansen Maria Bebe  2004  NYBORG  0482AG  25 m  30.32   
53  Jørgensen Josefine S  2004  H2Odense  0416AN  25 m  30.36   
272  Petersen Emilie Podiss  2004  FREM  0404AO  25 m  30.41   
172  Sørensen Andrea Holm  2005  HERLUFSHOL  0518AJ  25 m  30.76   
10  48  Grønning Ida Juul  2004  H2Odense  0418AC  25 m  30.86   
11  52  Jørgensen Josefine Risum  2004  H2Odense  0406AC  25 m  30.88   
12  119  Olesen Amanda Busk  2005  ESBJERG  0558AH  25 m  30.92   
13  47  Færgemann Naja  2006  H2Odense  0602AI  25 m  31.15   
14  150  Bruhn Ida  2004  HERLUFSHOL  0444AP  25 m  31.30   
15  85  Sepstrup-Skjoldner Anne  2005  SOLRØD  0548AJ  25 m  31.47   
16  105  Jacobsen Ida  2005  ESBJERG  0516AM  25 m  31.47   
17  298  Ryet Anna  2005  RINGE  0516AG  25 m  31.49   
18  170  Simonsen Anne-Sofie Løhr  2004  HERLUFSHOL  0462AO  25 m  31.53   
19  165  Meyer Emilie Højen  2004  HERLUFSHOL  0454AJ  25 m  31.92   
20  167  Osatoharimwen Fanta  2005  HERLUFSHOL  0568AL  25 m  32.03   
21  271  Nygaard Emma  2005  FREM  0538AR  25 m  32.05   
22  256  Cao Alyssa  2005  FREM  0526AR  25 m  32.62   
23  263  Kaae Nikoline  2005  FREM  0586AI  25 m  32.85   
24  273  Stilund Mathilde  2005  FREM  0556AH  25 m  32.91   
25  88  Villadsen Mathilde Holm  2006  SOLRØD  0694AI  25 m  32.97   
26  294  Mols Christine  2006  RINGE  0692AO  25 m  33.15   
27  56  Nielsen Esther Ellegaard  2005  H2Odense  0598AN  25 m  33.21   
28  132  Øhlenschlæger Emilie  2006  ESBJERG  0652AC  25 m  33.24   
29  31  Seneca Alba  2005  KALUNDBORG  0576AN  25 m  33.39   
30  114  Møller Millie  2007  ESBJERG  0768AD  25 m  33.41   
31  22  Møller Sille  2004  KALUNDBORG  0404AU  25 m  33.45   
32  95  Frederiksen Karoline R.  2006  ESBJERG  0638AH  25 m  33.47   
33  123  Rothgordt Isabell  2005  ESBJERG  0594AD  25 m  33.68   
34  146  Ankersen Mie  2006  HERLUFSHOL  0622AD  25 m  33.74   
35  187  Falkenstrøm Freja S.  2004  NYBORG  0434AK  25 m  34.05   
36  174  Visler Mie  2006  HERLUFSHOL  0626AI  25 m  34.31   
37  266  Kristensen Ida  2004  FREM  0418AO  50 m  34.50   
38  97  Gregersen Astrid  2005  ESBJERG  0508AS  25 m  34.65   
39  73  Hansen Caroline Rygaard  2006  SOLRØD  0632AL  25 m  34.69   
40  19  Müller Beatrice Buhr  2006  KALUNDBORG  0652AK  25 m  34.88   
41  278  Piiters Amalie F.  2006  H2ODENSE  0628AT  25 m  35.06   
42  Bjerborg Isabella Holme  2005  KALUNDBORG  0536AV  25 m  35.21   
43  121  Pedersen Cecilie Baltzer  2006  ESBJERG  0662AR  25 m  35.22   
44  83  Opperfelt Nynne Zandra  2006  SOLRØD  0678AP  25 m  35.47   
45  111  Mischorr Mathilde Hedekær  2005  ESBJERG  0522AS  25 m  35.62   
46  Andersen Pauline  2005  KALUNDBORG  0592AP  25 m  35.68   
47  257  Dall Frida Karoline  2004  FREM  0492AP  25 m  35.74   
48  208  Memborg Laura Riber  2004  NYBORG  0428AL  25 m  36.03   
49  75  Hjortshøj Charlotte  2006  SOLRØD  0658AP  25 m  36.09   
50  279  Vinther-Okholm Mejse  2006  H2ODENSE  0646AV  25 m  36.62   
51  269  Londero Vigga  2006  FREM  0662AP  25 m  36.67   
52  82  Munch-Jensen Amanda L.  2005  SOLRØD  0514AQ  25 m  36.72   
53  78  Liechti Amanda  2008  SOLRØD  0824AF  25 m  36.93   
54  70  Anderson Daniella  2006  SOLRØD  0608AR  25 m  37.34   
55  288  Hvidberg Kathrine  2004  RINGE  0496BA  25 m  37.36   
56  285  Hemmeløff Emilie  2008  RINGE  0848AB  25 m  37.56   
57  84  Ribjerg Sofie Ammentorp  2006  SOLRØD  0641AR  25 m  37.75   
58  292  Lundsfryd Lærke Rosen  2006  RINGE  0678AG  25 m  37.92   
59  239  Vad Eszter  2007  NYBORG  0716AK  25 m  38.41   
60  39  Vinding Rebecca Skov  2007  KALUNDBORG  0716AL  25 m  38.73   
61  262  Kaae Bennedikte  2006  FREM  0602AH  25 m  38.98   
62  79  Lund Mathilde  2004  SOLRØD  0444BC  25 m  39.62   
63  143  Andersen Camilla  2006  HERLUFSHOL  0634AP  25 m  40.15   
64  116  Nielsen Anne-Kathrine  2007  ESBJERG  0752AG  25 m  40.41   
65  276  Vu Kim Hanh  2004  FREM  0466AZ  25 m  41.09   
66  126  Sørensen Nicoline Lee T.  2008  ESBJERG  0856AE  25 m  41.38   
67  277  Buch Mille A. B.  2006  H2ODENSE  0612AP  25 m  41.55   
68  86  Spang Emma  2006  SOLRØD  0648AQ  25 m  41.74   
69  149  Birgisdottir Sigrún  2007  HERLUFSHOL  0712AP  25 m  41.99   
70  72  Gammelgaard Esther  2007  SOLRØD  0738AP  25 m  42.27   
71  157  Jensen Merle Blomberg  2008  HERLUFSHOL  0898AF  25 m  43.07   
72  43  Bliucukis Julija  2006  H2Odense  0682AD  50 m  43.13   
73  36  Thomsen Thilde  2008  KALUNDBORG  0806AA  25 m  43.55   
74  156  Jakobsen Cecilie  2008  HERLUFSHOL  0898AG  25 m  44.27   
75  124  Søe Sofie Barack  2008  ESBJERG  0836AE  25 m  45.18   
76  249  Jensen Maya Øhlenschlæger  2006  ESBJERG  0666AR  25 m  45.54   
77  17  Mortensen Shauli  2006  KALUNDBORG  0638AU  25 m  45.78   
78  74  Hansen Mathilde Rygaard  2008  SOLRØD  0812AK  25 m  46.03   
79  210  Mühring Frida Steen  2009  NYBORG  0938AA  25 m  46.47   
80  161  Kaiser Sara  2007  HERLUFSHOL  0786AJ  25 m  47.14   
81  130  Timmermand Lea  2008  ESBJERG  0826AE  25 m  47.69   
82  127  Thorup Marie  2006  ESBJERG  0692AR  25 m  47.91   
83  14  Larsen Astrid Houg  2008  KALUNDBORG    25 m  48.02   
84  211  Mühring Nanna Steen  2009  NYBORG  0928AA  25 m  49.41   
85  169  Pedersen Silja Rud  2007  HERLUFSHOL  0732AP  25 m  49.62   
86  183  Christiansen Signe  2008  NYBORG  0838AJ  25 m  49.87   
87  227  Rasmussen Ella Hedegaard  2008  NYBORG  0872AA  25 m  51.42   
88  202  Kronborg Lise  2007  NYBORG  0726AR  25 m  53.81   
89  197  Kaysen Klara  2008  NYBORG  0808AB  25 m  54.20   
90  312  Petersen Frida Dorow  2008  NYBORG  0834AK  25 m  54.59   
91  18  Mortensen Shaya  2008  KALUNDBORG  0808AJ  25 m  55.77   
92  173  Sørensen Julie Holm  2008  HERLUFSHOL  0896AG  25 m  56.88   
93  21  Mårtensen Savannah  2008  KALUNDBORG    25 m  57.52   
94  77  Haack Monique  2009  SOLRØD  0928AD  25 m  1:02.79   
95  154  Frederiksen Vigga  2009  HERLUFSHOL  0984AD  25 m  1:03.67   
96  80  Milling Caroline  2009  SOLRØD    25 m  1:04.50   
97  205  Madsen Ellen Gramstrup  2010  NYBORG  1098AB  25 m  1:16.00   
98  Hansen Anna Marott  2004  KALUNDBORG    25 m     
99  11  Hvidberg Caroline Fobian  2008  KALUNDBORG    25 m     
100  107  Kviesgaard Josephine  2007  ESBJERG  0722AQ  25 m     
101  188  Gersbo-Møller Ella  2008  NYBORG  0854AK  25 m     
102  314  Jørgensen Lea Romer  2008  SVENDBORG  0866AG  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark