2019-08-24   22:51:46
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

14_S
Løb 14, 100m Rygsvømning Herrer 
 
 
 
Nr.  Navn  Født  Klub  Licens  Bassin  Anmtid  Status 









 
291  Landtved Christian  2004  RINGE  0431AB  25 m  1:03.86   
41  Bentsen Lukas Stæhr  2003  H2Odense  0351AC  25 m  1:06.77   
42  Bjerregaard August B  2003  H2Odense  0313AN  25 m  1:08.53   
23  Petersen Frederik Scheby  2004  KALUNDBORG  0491AH  25 m  1:10.25   
44  Clausen Casper Bang  2003  H2Odense  0391AJ  25 m  1:13.21   
296  Nielsen Mikkel Møller  2006  RINGE  0615AC  25 m  1:14.71   
90  Clausen Carl  2005  ESBJERG  0533AH  25 m  1:16.49   
213  Nielsen Frederik  2006  NYBORG  0659AD  25 m  1:17.90   
65  Stahl Valdemar  2004  H2Odense  0491AK  25 m  1:18.21   
10  145  Ankersen Mathias  2004  HERLUFSHOL  0405AC  25 m  1:18.88   
11  283  Andersen Mads Himmelstrup  2004  RINGE  0495AG  25 m  1:19.67   
12  109  Marschall Magnus  2005  ESBJERG  0519AK  25 m  1:29.27   
13  102  Hyldahl Mikkel  2005  ESBJERG  0509AG  25 m  1:29.31   
14  245  Kristensen Mads  2005  SVENDBORG  0555AM  25 m  1:29.96   
15  247  Jørgensen William Romer  2005  SVENDBORG  0599AL  50 m  1:30.01   
16  244  Bertelsen Emil Brandt  2004  SVENDBORG  0459AP  25 m  1:31.74   
17  34  Stoklund David  2008  KALUNDBORG  0811AA  25 m  1:32.13   
18  199  Kazhel Willas  2006  NYBORG  0603AE  25 m  1:32.88   
19  38  Vinding Patrick Skov  2005  KALUNDBORG  0583AN  25 m  1:33.50   
20  224  Plaetner Silas  2003  NYBORG  0329AR  25 m  1:33.87   
21  64  Rasmussen Niklas Bay  2007  H2Odense  0731AD  25 m  1:34.24   
22  58  Pedersen Alexander R. S.  2006  H2Odense  0619AH  25 m  1:34.50   
23  125  Sørensen Erik Hauge  2007  ESBJERG  0779AC  25 m  1:34.54   
24  32  Skafte Cilas  2005  KALUNDBORG  0593AN  25 m  1:36.72   
25  246  Westergaard Mathias  2004  SVENDBORG  0427AP  25 m  1:38.13   
26  217  Okkerholm Alexander  2005  NYBORG  0535AJ  25 m  1:38.21   
27  115  Neuber Malte  2007  ESBJERG  0765AF  25 m  1:39.83   
28  122  Pimenta Villads Isko  2007  ESBJERG  0751AD  25 m  1:41.42   
29  209  Mortensen Emil B.  2006  NYBORG  0667AF  25 m  1:41.91   
30  274  Tabesh Ahmed  2003  FREM  0363AS  25 m  1:42.01   
31  101  Husted Anton Egholm  2006  ESBJERG  0621AN  25 m  1:42.77   
32  147  Aunt Sebastian  2007  HERLUFSHOL  0747AH  25 m  1:43.87   
33  15  Larsen Johan Lykkebo  2007  KALUNDBORG  0733AG  25 m  1:44.88   
34  181  Christiansen Lukas Skov  2005  NYBORG  0539AM  25 m  1:45.63   
35  104  Iversen Sigurd Salskov  2006  ESBJERG  0637AL  25 m  1:46.29   
36  237  Vaarning Adrian  2007  NYBORG  0781AB  50 m  1:51.63   
37  99  Grene Noah  2008  ESBJERG  0823AE  25 m  1:52.77   
38  87  Sørensen Lukas Aagaard  2006  SOLRØD  0657AK  25 m  1:53.97   
39  24  Petersen Jonas Scheby  2007  KALUNDBORG  0759AJ  25 m  2:00.92   
40  192  Hartung Viggo  2007  NYBORG  0775AF  25 m  2:10.31   
41  238  Vaarning Danilo  2009  NYBORG  0935AA  25 m  2:15.08   
42  200  Kirk Alexander  2008  NYBORG  0863AD  25 m  2:19.07   
43  Bloch Valdemar Bryde  2009  KALUNDBORG  0923AC  25 m     
44  25  Pettersen Noah  2007  KALUNDBORG    25 m     
45  103  Hågensen Oscar O.  2008  ESBJERG    25 m     
46  171  Svenningsen Sebastian  2006  HERLUFSHOL  0641AN  25 m     
47  226  Rahr Sebastian  2006  NYBORG  0633AF  25 m     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark