2019-12-06   19:05:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Seedede heat Løb 5
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  09 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer  Finaler (6) 
Vejledende starttid 18:16 
Heat 1 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
121  Cecilie Baltzer Pedersen  2006  0662AR  ESBJERG    25m   
222  Louise Kipper Pedersen  2006  0646AG  NYBORG    25m   
156  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m   
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
248  Lærke D Huusfeldt  2006  0608AK  SVENDBORG    25m  3:56.68 
285  Emilie Hemmeløff  2008  0848AB  RINGE    25m  3:51.45 
168  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    50m  3:52.57 
83  Nynne Zandra Opperfelt  2006  0678AP  SOLRØD    25m   
               

 
Heat 3 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
180  Freya Isabel Christensen  2005  0534AV  NYBORG    25m  3:39.16 
241  Freja Trasbo Vestergaard  2006  0616AI  NYBORG    25m  3:29.62 
111  Mathilde Hedekær Mischorr  2005  0522AS  ESBJERG    25m  3:14.27 
216  Mathilde Nissen  2004  0438AZ  NYBORG    25m  3:21.77 
70  Daniella Anderson  2006  0608AR  SOLRØD    25m  3:38.64 
114  Millie Møller  2007  0768AD  ESBJERG    25m  3:39.71 

 
Heat 4 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
286  Olivia Hemmeløff  2006  0648AK  RINGE    25m  3:09.65 
273  Mathilde Stilund  2005  0556AH  FREM    25m  3:05.61 
146  Mie Ankersen  2006  0622AD  HERLUFSHOL    25m  3:01.55 
198  Sofie Kaysen  2004  0456AU  NYBORG    25m  3:03.03 
255  Melek Canpolat  2005  0542AN  FREM    25m  3:08.73 
166  Laura Meyer  2006  0652AF  HERLUFSHOL    25m  3:10.13 

 
Heat 5 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Isabell Rothgordt  2005  0594AD  ESBJERG    25m  2:59.60 
150  Ida Bruhn  2004  0444AP  HERLUFSHOL    25m  2:57.03 
170  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  0462AO  HERLUFSHOL    25m  2:54.12 
271  Emma Nygaard  2005  0538AR  FREM    25m  2:55.97 
88  Mathilde Holm Villadsen  2006  0694AI  SOLRØD    25m  2:57.36 
105  Ida Jacobsen  2005  0516AM  ESBJERG    25m  3:00.15 

 
Heat 6 (6) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
119  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  2:49.05 
293  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  0424AN  RINGE    25m  2:46.75 
54  Mia T. Klüver-Kristensen  2004  0496AH  H2Odense    25m  2:31.75 
190  Maria Bebe Hansen  2004  0482AG  NYBORG    25m  2:34.53 
223  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  2:46.80 
144  Selma V Studnitz Andersen  2005  0518AB  HERLUFSHOL    25m  2:53.96 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark