2019-12-07   22:47:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Nyborg Årgangs Cup 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Fredag 17:00

Seedede heat Løb 9
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Nyborg Årgangs Cup    Udskriftsdato  09 marts 2018   
  Stævne by  Nyborg    Udskriftstidspunkt  16:55   
  Arrangør  Nyborg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 marts 2018         
 
 
 
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer  Finaler (4) 
Vejledende starttid 19:21 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Marie Thorup  2006  0692AR  ESBJERG    25m   
161  Sara Kaiser  2007  0786AJ  HERLUFSHOL    25m   
239  Eszter Vad  2007  0716AK  NYBORG    25m  3:38.29 
159  Augusta Johansen  2008  0888AF  HERLUFSHOL    25m  4:10.00 
179  Frederikke M. Christensen  2006  0644AI  NYBORG    25m   
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
216  Mathilde Nissen  2004  0438AZ  NYBORG    25m  3:34.54 
148  Kamille Bentsen  2006  0638AL  HERLUFSHOL    25m  3:25.30 
76  Jaqueline Haack  2006  0672AN  SOLRØD    25m  3:10.27 
116  Anne-Kathrine Nielsen  2007  0752AG  ESBJERG    25m  3:24.63 
78  Amanda Liechti  2008  0824AF  SOLRØD    25m  3:29.82 
96  Laura Worm Glæsner  2006  0614AN  ESBJERG    25m  3:37.06 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
95  Karoline R. Frederiksen  2006  0638AH  ESBJERG    25m  3:08.46 
52  Josefine Risum Jørgensen  2004  0406AC  H2Odense    50m  2:59.00 
81  Natacha Munch  2005  0506AD  SOLRØD    25m  2:53.66 
194  Cathrine Høst  2004  0406AM  NYBORG    25m  2:56.89 
255  Melek Canpolat  2005  0542AN  FREM    25m  3:06.87 
174  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  3:09.12 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
293  Thilde Rosen Lundsfryd  2004  0424AN  RINGE    25m  2:48.34 
119  Amanda Busk Olesen  2005  0558AH  ESBJERG    25m  2:41.91 
175  Amalie Østerlund  2005  0584AJ  HERLUFSHOL    25m  2:38.19 
275  Sandy Ngoc Hoang Tran  2005  0536AH  FREM    25m  2:41.49 
223  Maja Johanne Pedersen  2005  0578AE  NYBORG    25m  2:45.06 
187  Freja S. Falkenstrøm  2004  0434AK  NYBORG    25m  2:53.00 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  09 marts 2018 
Licens til Nyborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark