2019-06-17   12:55:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Rönneracet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Heatlista Gren 14
Heatlista 
 
  Tävling  Rönneracet    Utskriftsdatum  24 augusti 2018   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  20:07   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 augusti 2018         
 
 
 
Gren 14, 100m Frisim Damer  Försök (11) 
Sponsor: Engelholms Glass 
 
Heat 1 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
278  Olivia Lundby  2007  AX9207  HÖGANÄS SS    25m   
401  Tilda Montelin  2007  AV6807  SK HAJEN    25m  1:41.47 
264  Hillevi Jansons  2007  AY3807  HS    25m  1:27.36 
370  Astrid Roos  2006  AO7406  ÄNGELHOLM    25m  1:36.22 
381  Anna Böcker  2007  AW8207  ÄNGELHOLM    25m  1:42.83 
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
142  Elsa Winberg  2006  AE8406  SK HAJEN    25m  1:24.86 
141  Saga Tretinjak  2006  AE9406  SK HAJEN    25m  1:24.09 
266  Alma Palmö  2006  BL9606  HS    25m  1:23.03 
256  Tosca Nilbo Burren  2007  AQ2607  HS    25m  1:18.85 
353  Klara Harrysson  2004  AM3604  ÄNGELHOLM    25m  1:21.08 
253  Maja Bengtsson  2007  AQ8407  HS    25m  1:23.51 
368  Bella Hallberg  2003  BV8403  ÄNGELHOLM    25m  1:24.21 
290  Katja Hedin  2006  BC4606  KLIPPAN    25m  1:26.63 

 
Heat 3 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
372  Vera Harrysson  2007  AF2207  ÄNGELHOLM    25m  1:17.36 
319  Tilda Hägglund  2005  BB6205  SK LAXEN    50m  1:17.06 
245  Agnes Strand  2005  BH7205  HS    25m  1:15.96 
287  Tyra Hjorth  2005  AK2405  KLIPPAN    50m  1:15.50 
226  Ella Berg  2006  AQ0606  HS    25m  1:15.62 
321  Emilia Pålsson  2005  BB1405  SK LAXEN    25m  1:16.37 
313  Emmalina Ottosson  2005  AP3405  SK LAXEN    25m  1:17.21 
244  Emma Klein  2005  BH6205  HS    25m  1:17.75 

 
Heat 4 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
232  Emma Jönsson  2006  AQ6406  HS    25m  1:14.72 
150  Ellen Egard  2003  CA1403  SK HAJEN    25m  1:13.64 
225  Victoria Johansson  2004  BJ2604  HS    25m  1:13.32 
318  Stina Holmqvist  2006  AO6606  SK LAXEN    25m  1:12.17 
276  Olivia Smith  2005  BJ9805  HÖGANÄS SS    25m  1:12.99 
364  Victoria Andersson  2003  BP7803  ÄNGELHOLM    25m  1:13.42 
236  Elin Nilsson  2007  AG1607  HS    25m  1:14.36 
272  Gabriella Mattsson  2004  BF7204  HÖGANÄS SS    25m  1:14.91 

 
Heat 5 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
132  Olivia Pantzar  2004  AG5404  SK HAJEN    25m  1:11.89 
390  Isabella Hua  2007  AE0607  RINGSJÖ SK    50m  1:10.73 
363  Johanna Andersson  2003  BP5803  ÄNGELHOLM    25m  1:10.36 
218  Klara Pantev  2005  AO6805  HS    25m  1:10.10 
240  Kerstin Cederlund  2006  AQ6806  HS    25m  1:10.27 
219  Natasha Olsson  2005  AO2805  HS    25m  1:10.61 
350  Josefine Lyngemark  2001  BM9201  ÄNGELHOLM    25m  1:11.24 
234  Isabella Larsson  2005  BD6405  HS    25m  1:11.95 

 
Heat 6 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
235  Annika Lindberg  2005  BD5405  HS    25m  1:09.83 
192  Cecilia Pettersson  2003  AR2803  HS    50m  1:09.67 
359  Leah Ljungerud  2006  AC8406  ÄNGELHOLM    25m  1:09.31 
320  Olivia Laaksonen  2006  AO5606  SK LAXEN    50m  1:08.85 
325  Adelina Gummesson  2005  AI9805  LÖNSBODA    25m  1:09.11 
138  Alice Bitzén  2006  AE3606  SK HAJEN    50m  1:09.32 
379  Tilda Stenmark  2007  AP9807  ÄNGELHOLM    25m  1:09.68 
144  Emilia Möller  2004  BG5204  SK HAJEN    25m  1:10.06 

 
Heat 7 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
127  Alma Mårtensson  2004  AD6604  SK HAJEN    25m  1:07.75 
369  Erica Persson  2005  BA5605  ÄNGELHOLM    25m  1:06.99 
128  Lova Persson  2004  AD7604  SK HAJEN    25m  1:06.45 
208  Anna Nilsson  2003  BF3203  HS    50m  1:06.43 
295  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  1:06.44 
125  Isabell Tretinjak  2003  AH1203  SK HAJEN    25m  1:06.66 
204  Emma Nilsson  2004  AO8804  HS    25m  1:06.99 
273  Matilda Malm  2004  BL4804  HÖGANÄS SS    25m  1:08.18 

 
Heat 8 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
216  Izabelle Agrell  2006  AF5406  HS    25m  1:06.31 
214  Ebba Jönsson  2005  AO1605  HS    25m  1:05.84 
301  Therese Pålsson  2001  BJ4401  SK LAXEN    25m  1:05.58 
338  Emma Palmquist  2000  AS1400  ÄNGELHOLM    25m  1:05.12 
300  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  1:05.34 
298  Edith Axelsson-Wiesel  2002  AO3602  SK LAXEN    25m  1:05.59 
310  Emilia Hedman  2003  BE6803  SK LAXEN    50m  1:06.05 
308  Elsa Jonsson  2004  AN0404  SK LAXEN    25m  1:06.42 

 
Heat 9 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
126  Freja Werker  2003  AH3203  SK HAJEN    25m  1:04.37 
341  Ebba Hellzén  2003  AE3603  ÄNGELHOLM    25m  1:03.15 
195  Emilia Nordén  2003  AT3803  HS    25m  1:01.11 
194  Tyra Littorin  2004  AG8404  HS    25m  59.90 
282  Gabriella Henriksson  2000  AS8400  KLIPPAN    25m  1:00.58 
179  Tuva Edvinsson  2004  AB7604  HS    25m  1:02.50 
227  Liv Bexell  2005  BD2205  HS    25m  1:03.32 
241  Kornelia Pavlovic  2004  BR3204  HS    25m  1:05.10 

 
Heat 10 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
136  Ella Gutenwik  2004  AQ1804  SK HAJEN    25m  1:03.50 
124  Ella Laurén  2001  AO1201  SK HAJEN    25m  1:02.83 
334  Miranda Ingvarsson  2001  AE6401  ÄNGELHOLM    25m  1:00.64 
330  Klara Juliusson  1997  AH3897  ÄNGELHOLM    25m  59.02 
123  Elin Lackegård  2000  AR9600  SK HAJEN    25m  59.99 
182  Ebba Jälminger  2002  AO9602  HS    50m  1:02.13 
202  Cajsa Wöhl  2004  AP3204  HS    50m  1:03.29 
347  Emmie Andersson  2003  AR1403  ÄNGELHOLM    25m  1:05.01 

 
Heat 11 (11) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
196  Karla Stjepanetic  2003  AT2803  HS    25m  1:03.41 
193  Hanna Pettersson  2003  AR1803  HS    25m  1:02.51 
309  Wilma Svensson  2002  BK8402  SK LAXEN    25m  1:00.61 
167  Alicia Lundblad  2001  AF6801  HS    25m  56.75 
178  Kajsa Gustavsson  2001  AW2401  HS    25m  59.96 
306  Moa Bergdahl  2003  BB8603  SK LAXEN    25m  1:01.70 
143  Julia Henriksson  2005  AQ5405  SK HAJEN    25m  1:03.27 
344  Bianca Jarbsjö  2003  AI6603  ÄNGELHOLM    25m  1:04.63 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  24 augusti 2018 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  20:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner