2019-09-16   18:47:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Järfälla Nationella 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 800m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
88  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  9:05.39   
78  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  9:36.06   
19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  9:45.69   
12  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  50 m  9:55.88   
35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  10:10.98   
Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  10:39.81   
17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  10:43.49   
13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  11:02.00   
Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  11:05.12   
10  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  11:18.85   
11  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  11:53.41   
12  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  11:55.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
2_S
Gren 2, 800m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  8:00.67   
23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  8:56.52   
83  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  9:00.10   
73  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  9:54.06   
22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  10:02.30   
20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  50 m  10:09.95   
36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  10:37.66   
41  Helin Carl Magnus  1976  LIDINGÖ SK  AB3376  25 m  11:01.07   
21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
3_S
Gren 3, 1500m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  25 m  17:38.71   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  18:04.65   
18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  18:21.62   
37  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  23:19.16   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
4_S
Gren 4, 1500m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  16:32.87   
75  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  17:07.44   
38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  17:12.10   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
5_S
Gren 5, 50m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  34.19   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  35.36   
47  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  35.68   
16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  35.77   
76  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  50 m  36.09   
Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  50 m  36.15   
57  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m  38.10   
37  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  50 m  39.42   
51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  39.77   
10  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  40.71   
11  48  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  41.14   
12  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  50 m  43.79   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
6_S
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  57.03   
Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  59.85   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:00.61   
68  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:00.82   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  1:00.87   
96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  1:02.10   
83  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:02.42   
62  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:02.56   
86  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  1:02.56   
10  23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:04.00   
11  49  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  1:04.59   
12  10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  1:05.14   
13  38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  1:05.18   
14  107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  1:05.18   
15  52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:05.57   
16  84  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:06.60   
17  31  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  1:08.49   
18  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  1:10.32   
19  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:11.25   
20  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  1:12.31   
21  55  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  50 m  1:14.23   
22  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  1:14.53   
23  111  Daboussi Iheb  2003  SALTSJÖB  AO8903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
7_S
Gren 7, 100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  58.13   
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  25 m  59.80   
72  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  25 m  1:00.45   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  1:00.86   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  1:00.86   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  1:01.57   
29  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  1:01.82   
92  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  1:02.42   
80  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  1:03.90   
10  18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  1:04.11   
11  100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  1:04.12   
12  32  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  1:04.30   
13  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  1:04.39   
14  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:04.43   
15  35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  1:04.55   
16  61  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  1:04.79   
17  47  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  1:05.00   
18  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  1:05.05   
19  91  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  1:05.63   
20  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:06.12   
21  101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  1:06.41   
22  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:06.51   
23  33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:06.56   
24  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:06.74   
25  64  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  1:07.35   
26  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:08.09   
27  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  1:08.26   
28  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:09.34   
29  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  1:09.46   
30  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:09.74   
31  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:12.99   
32  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  1:13.66   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
8_S
Gren 8, 400m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
75  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  4:09.41   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  4:11.81   
38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  4:24.20   
86  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  4:25.12   
24  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  4:33.09   
22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  4:43.79   
20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  4:44.54   
44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  4:49.64   
36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  4:58.63   
10  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  5:13.31   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
9_S
Gren 9, 50m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
25  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  30.25   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  30.42   
79  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  30.43   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  30.60   
80  Loid Sigrid  1999  TÄBY SIM  AF0499  25 m  30.95   
32  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  30.97   
101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  31.37   
48  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  31.38   
14  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  31.81   
10  92  Thorén Karin  1999  TÄBY SIM  BI4499  25 m  31.93   
11  110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  31.99   
12  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  34.02   
13  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  50 m  35.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
10_S
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:01.31   
90  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:01.37   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:03.26   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  1:03.29   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  1:04.39   
83  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  1:05.48   
20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:07.04   
10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  1:07.83   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  1:08.87   
10  96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  1:10.37   
11  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  1:10.47   
12  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  1:10.48   
13  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:11.46   
14  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  1:17.21   
15  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:17.26   
16  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:17.39   
17  56  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  1:21.55   
18  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:32.91   
19  60  Westlund Anders  1980  SKURU IK  AC8580  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
11_S
Gren 11, 200m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  2:18.68   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  2:26.47   
72  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  25 m  2:27.96   
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  25 m  2:28.44   
12  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  2:29.67   
16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  2:30.39   
18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  2:34.59   
19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  2:37.80   
76  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:40.74   
10  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  2:41.03   
11  35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:41.67   
12  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:43.86   
13  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  2:44.06   
14  110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  2:45.44   
15  33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:45.81   
16  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:47.48   
17  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  2:48.55   
18  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:50.34   
19  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  2:50.41   
20  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  2:51.50   
21  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  2:51.61   
22  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:51.70   
23  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  2:53.58   
24  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:57.62   
25  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  2:59.81   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
12_S
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:13.15   
75  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  2:21.71   
68  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  2:22.40   
38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:32.11   
90  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  2:32.14   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:34.54   
23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:35.42   
84  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  2:35.83   
31  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  2:43.06   
10  55  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m  2:57.51   
11  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  3:20.21   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
13_S
Gren 13, 4X100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
93  Asker SK G1 Sr  Asker SK    25 m  3:40.74   
66  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  3:48.61   
94  Asker SK G2 Jr.  Asker SK    25 m  4:03.66   
112  Järfälla Herr Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
113  Järfälla Herr Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
114  Järfälla Herr Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
14_S
Gren 14, 50m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
90  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  28.77   
68  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  29.50   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  29.81   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  30.65   
44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  30.81   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  31.34   
98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  31.82   
52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  32.28   
58  Törnqvist Jonas  1965  SKURU IK  AA9365  25 m  32.40   
10  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  33.95   
11  39  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  35.26   
12  84  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  35.89   
13  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  36.05   
14  56  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  37.96   
15  40  Gorosch Kaj  1948  LIDINGÖ SK  AA4148  25 m  38.32   
16  60  Westlund Anders  1980  SKURU IK  AC8580  25 m     
17  111  Daboussi Iheb  2003  SALTSJÖB  AO8903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
15_S
Gren 15, 200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:06.43   
88  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:10.28   
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  50 m  2:10.58   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  2:11.36   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  2:13.83   
18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  2:14.57   
87  Rudert Emelie  1999  TÄBY SIM  AU9299  25 m  2:16.37   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  2:17.30   
35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:17.52   
10  29  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  2:18.56   
11  77  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:18.87   
12  61  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  2:19.69   
13  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  2:20.19   
14  19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  2:20.70   
15  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  2:21.26   
16  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:22.97   
17  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  2:24.35   
18  101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  2:25.09   
19  48  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  2:25.26   
20  33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:26.82   
21  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  2:27.60   
22  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:28.24   
23  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  2:28.77   
24  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  2:30.30   
25  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:32.26   
26  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  2:34.14   
27  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  2:35.50   
28  51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  2:35.84   
29  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  2:36.84   
30  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  2:36.93   
31  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  2:40.28   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
16_S
Gren 16, 50m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  23.12   
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  24.38   
38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  24.89   
Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  25.46   
45  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  25.75   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  25.78   
86  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  25 m  25.84   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  25.84   
96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  25.85   
10  49  Henkel Gabriel  2001  SKURU IK  AS3301  25 m  26.11   
11  52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  26.18   
12  97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  26.30   
13  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  26.32   
14  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  26.51   
15  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  26.75   
16  10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  26.79   
17  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  27.13   
18  44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  27.66   
19  58  Törnqvist Jonas  1965  SKURU IK  AA9365  25 m  27.95   
20  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  28.28   
21  39  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  28.28   
22  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  28.91   
23  55  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m  29.04   
24  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  29.28   
25  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  29.61   
26  56  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  30.95   
27  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  33.36   
28  111  Daboussi Iheb  2003  SALTSJÖB  AO8903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
17_S
Gren 17, 400m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
37  Hegmegi Annie  2003  JÖNKÖPING  AA1403  25 m  4:56.83   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  5:07.52   
72  Berglund Frida  1998  TÄBY SIM  AW7298  25 m  5:10.21   
12  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  5:21.96   
16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  5:23.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
18_S
Gren 18, 100m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  1:01.45   
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  1:03.08   
68  Alin Isak  1999  TÄBY SIM  AP0799  25 m  1:05.68   
75  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  1:05.81   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  1:08.12   
90  Simic Victor  2000  TÄBY SIM  AD5500  25 m  1:09.28   
62  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  1:09.98   
52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  1:10.00   
84  Nordén Axel  2001  TÄBY SIM  AO3301  25 m  1:11.09   
10  Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  1:11.17   
11  23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  1:12.44   
12  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  1:13.06   
13  31  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  1:15.42   
14  107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  1:15.46   
15  55  Randqvist Charles  2001  SKURU IK  AY0701  25 m  1:16.37   
16  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  1:17.70   
17  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  1:18.84   
18  108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  1:24.58   
19  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:30.61   
20  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:34.70   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
19_S
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
79  Jerresand Cornelia  2000  TÄBY SIM  AG6800  25 m  2:22.27   
88  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  2:25.07   
77  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  2:26.78   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  2:27.68   
91  Strömdahl Amanda  2000  TÄBY SIM  AL7400  25 m  2:30.86   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  2:32.90   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  2:34.10   
105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  2:35.07   
106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  2:40.57   
10  101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  2:42.52   
11  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  2:42.65   
12  64  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  2:47.06   
13  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  2:48.80   
14  14  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  2:48.96   
15  33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  2:49.38   
16  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  2:51.28   
17  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  2:51.72   
18  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  2:52.16   
19  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  50 m  3:01.30   
20  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  3:03.84   
21  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  50 m  3:14.96   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
20_S
Gren 20, 200m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:01.50   
89  Räisänen Daniel  1999  TÄBY SIM  AE0199  25 m  2:02.17   
Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  2:14.12   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:19.84   
23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:22.75   
10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  2:25.41   
83  Muzikants Wilhelm  2001  TÄBY SIM  AJ2901  25 m  2:27.15   
96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  2:28.40   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  2:29.00   
10  38  Sanders Job  2003  JÖNKÖPING  AF2703  25 m  2:32.24   
11  86  Roosmark Lukas  2002  TÄBY SIM  AI1702  50 m  2:32.68   
12  75  Gustavsson Julius  2002  TÄBY SIM  AD0102  25 m  2:34.21   
13  24  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
21_S
Gren 21, 4X200m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Asker SK J1 Jr  Asker SK    25 m  9:18.65   
65  Skuru Ik Damer Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  9:42.40   
115  Järfälla Damer Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
116  Järfälla Damer Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
117  Järfälla Damer Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
22_S
Gren 22, 4X200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
94  Asker SK G2 Jr.  Asker SK    25 m  8:07.48   
66  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  8:31.61   
112  Järfälla Herr Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
113  Järfälla Herr Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
114  Järfälla Herr Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
23_S
Gren 23, 50m Bröstsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  29.19   
81  Magnusson Martin  1995  TÄBY SIM  AG6795  25 m  30.85   
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  31.04   
52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  32.16   
62  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  32.60   
104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  33.51   
24  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  34.65   
98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  37.09   
39  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  38.78   
10  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  42.17   
11  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  43.15   
12  111  Daboussi Iheb  2003  SALTSJÖB  AO8903  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
24_S
Gren 24, 100m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  1:07.02   
82  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  1:07.39   
78  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  1:08.33   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:09.29   
48  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  1:09.73   
25  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  1:09.88   
101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  1:09.96   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  1:10.35   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  1:12.89   
10  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  1:13.76   
11  74  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  1:15.04   
12  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:15.18   
13  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:15.46   
14  76  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  1:15.64   
15  33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:19.68   
16  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  1:20.27   
17  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:22.03   
18  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  1:22.14   
19  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  1:22.63   
20  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:23.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
25_S
Gren 25, 100m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  48.41   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  52.19   
81  Magnusson Martin  1995  TÄBY SIM  AG6795  25 m  53.44   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  54.32   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  54.35   
70  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  54.45   
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  54.57   
Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  54.99   
67  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  55.95   
10  97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  56.87   
11  108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  57.07   
12  96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  57.13   
13  85  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  57.30   
14  Almvret Erik  2002  JÄRFÄLLA S  AD6702  25 m  57.39   
15  52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  57.43   
16  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  57.48   
17  23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  57.71   
18  69  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  58.03   
19  44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  58.04   
20  10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  58.29   
21  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  58.31   
22  31  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  58.99   
23  73  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  59.16   
24  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  59.41   
25  62  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  59.72   
26  24  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  1:00.90   
27  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  1:01.08   
28  20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  1:01.13   
29  58  Törnqvist Jonas  1965  SKURU IK  AA9365  25 m  1:02.98   
30  39  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  1:03.68   
31  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  1:04.61   
32  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  1:06.30   
33  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  1:06.31   
34  56  Sartor Gustav  2003  SKURU IK  AR8903  25 m  1:07.78   
35  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  1:20.48   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
26_S
Gren 26, 400m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
26  Rotstam Emma  1998  JÄRFÄLLA S  AF7498  25 m  4:15.58   
88  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  4:28.60   
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  25 m  4:34.13   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  4:37.91   
78  Jensen Alexandra  2001  TÄBY SIM  BG6801  25 m  4:38.29   
18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  4:40.47   
19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  4:43.14   
87  Rudert Emelie  1999  TÄBY SIM  AU9299  25 m  4:48.23   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  4:54.43   
10  35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  4:58.98   
11  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  5:05.51   
12  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  5:05.88   
13  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  5:13.19   
14  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  5:21.07   
15  64  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  50 m  5:21.21   
16  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  5:32.57   
17  54  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  5:33.39   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
27_S
Gren 27, 50m Fjärilsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  24.81   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  27.38   
45  Flykt-Rosén Axel  2002  SKURU IK  AQ5102  25 m  27.99   
96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  28.44   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  28.48   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  29.34   
10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  29.46   
104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  29.74   
85  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  30.43   
10  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  30.52   
11  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  31.31   
12  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  32.63   
13  67  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  34.40   
14  39  Frisk Carl  1975  LIDINGÖ SK  AA8575  25 m  34.66   
15  50  Herlitz Joel  2003  SKURU IK  AY4703  25 m  36.52   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
28_S
Gren 28, 100m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
71  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  1:05.55   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  1:07.75   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  1:08.52   
77  Isacson Kristina  2001  TÄBY SIM  BH5601  25 m  1:08.87   
88  Rydbeck Nordén Esther  2001  TÄBY SIM  BN8801  25 m  1:10.14   
Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  1:14.26   
105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  1:14.27   
33  Mattila Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  BH1203  25 m  1:16.26   
13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  1:16.35   
10  101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  1:17.05   
11  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  1:17.51   
12  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:19.62   
13  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:20.22   
14  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:21.56   
15  57  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
29_S
Gren 29, 200m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:00.81   
Fröde Simon  2003  JÄRFÄLLA S  AB0303  25 m  2:09.64   
70  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  2:10.14   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  2:10.55   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:11.50   
23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:13.56   
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  2:13.81   
69  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:19.76   
52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:21.50   
10  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:31.16   
11  10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  2:34.72   
12  44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:34.89   
13  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:46.79   
14  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  2:53.24   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
30_S
Gren 30, 200m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
82  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:36.85   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  2:40.73   
74  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  2:42.50   
16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  2:42.61   
Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  2:43.68   
76  Hedlund Smilla  2001  TÄBY SIM  BH5801  25 m  2:46.40   
47  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  2:55.29   
63  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:55.38   
35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  2:57.38   
10  14  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m  3:00.15   
11  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  3:05.27   
12  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  3:06.83   
13  51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  3:07.51   
14  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  3:10.51   
15  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  3:12.70   
16  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  3:13.49   
17  54  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  3:20.25   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
31_S
Gren 31, 4X100m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
95  Asker SK J1 Jr  Asker SK    25 m  4:08.11   
65  Skuru Ik Damer Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  4:23.77   
115  Järfälla Damer Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
116  Järfälla Damer Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
117  Järfälla Damer Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
32_S
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
71  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  30.85   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  31.41   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  31.72   
28  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  32.76   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  34.29   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  34.36   
Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  34.37   
106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  34.56   
74  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  34.62   
10  87  Rudert Emelie  1999  TÄBY SIM  AU9299  25 m  35.05   
11  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  35.09   
12  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  35.22   
13  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  35.60   
14  19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  35.61   
15  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  35.74   
16  64  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  36.42   
17  47  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  36.79   
18  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  37.23   
19  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  37.40   
20  57  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m  38.21   
21  51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  50 m  39.53   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
33_S
Gren 33, 200m Frisim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
81  Magnusson Martin  1995  TÄBY SIM  AG6795  25 m  1:56.92   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  1:57.83   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  1:57.89   
30  Swanepoel Hugo  1998  JÄRFÄLLA S  AW5198  25 m  1:58.80   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:01.10   
70  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  50 m  2:02.03   
67  Ahlqvist Erik  2001  TÄBY SIM  AT7501  25 m  2:04.58   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  2:04.75   
85  Pöllänen Andres  2001  TÄBY SIM  AM5901  25 m  2:05.60   
10  23  Nykvist Linus  2001  JÄRFÄLLA S  AH3701  25 m  2:06.15   
11  10  Hanson Rasmus  2003  JÄRFÄLLA S  AB1303  25 m  2:06.71   
12  96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  2:07.01   
13  52  Malmström Lukas  2003  SKURU IK  AF5303  25 m  2:08.49   
14  69  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  50 m  2:09.04   
15  31  Thörn Linus  2002  JÄRFÄLLA S  AN6102  25 m  2:09.83   
16  24  Nykvist Marcus  2004  JÄRFÄLLA S  AB1504  25 m  2:10.40   
17  73  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:10.58   
18  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:10.82   
19  20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  2:11.30   
20  21  Malmberg Hugo  2001  JÄRFÄLLA S  AH9701  25 m  2:11.67   
21  62  Åkerblom Lukas  2002  SKURU IK  AO2302  25 m  2:12.19   
22  44  Eskilsson Edvin  2002  SKURU IK  AR8102  25 m  2:13.14   
23  98  Iversen Carlsen Sindre  2001  Asker SK    25 m  2:19.08   
24  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:20.82   
25  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  2:22.07   
26  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  2:32.35   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
34_S
Gren 34, 50m Frisim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
27  Sandh Linnéa  2000  JÄRFÄLLA S  BS1400  25 m  27.41   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  27.61   
71  Banestig Ellen  2002  TÄBY SIM  BT1802  25 m  27.63   
Arrhén Andersson Ella  2002  JÄRFÄLLA S  AX8402  25 m  27.98   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  28.58   
25  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  28.72   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  28.77   
48  Heintz Felicia  2004  SKURU IK  AU8204  25 m  28.82   
29  Strand Sara  2002  JÄRFÄLLA S  AQ1802  25 m  28.85   
10  Bergerstam Sandra  2001  JÄRFÄLLA S  AI1401  25 m  29.07   
11  35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  29.11   
12  61  Åhlen Wilma  2005  SKURU IK  AO8205  25 m  29.28   
13  87  Rudert Emelie  1999  TÄBY SIM  AU9299  25 m  29.37   
14  16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  29.60   
15  Andersson Josefin  2003  JÄRFÄLLA S  AZ5603  25 m  29.68   
16  18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  30.03   
17  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  30.10   
18  13  Hertegren Louise  2004  JÄRFÄLLA S  AD0604  25 m  30.21   
19  101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  30.22   
20  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  30.27   
21  Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  30.30   
22  19  Lindqvist Elin  2004  JÄRFÄLLA S  AP7204  25 m  30.48   
23  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  30.56   
24  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  30.88   
25  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  31.12   
26  42  Bäckström Elsa  2004  SKURU IK  AU3204  25 m  31.20   
27  64  Östlund Olivia  2003  SKURU IK  AZ9203  25 m  31.63   
28  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  50 m  31.71   
29  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  31.73   
30  51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  31.92   
31  54  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  31.97   
32  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  32.52   
33  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  34.91   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
35_S
Gren 35, 400m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  4:23.62   
108  Tronstad Joakim  2003  Asker SK    25 m  5:22.20   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
36_S
Gren 36, 100m Bröstsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
28  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  1:11.53   
82  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  1:13.67   
103  Tian Halden Leistad Siri  1999  Asker SK    25 m  1:14.30   
74  Franks Julia  2000  TÄBY SIM  AR5400  25 m  1:15.28   
16  Larsson Louise  2002  JÄRFÄLLA S  AH2802  25 m  1:16.45   
Arvehed Moa  2003  JÄRFÄLLA S  AT7803  25 m  1:16.85   
47  Hansson Tora  2002  SKURU IK  AW6802  25 m  1:18.95   
110  Ytre-Eide Eira  2000  Asker SK    25 m  1:23.80   
57  Tredal Helena  1972  SKURU IK  AA6272  25 m  1:23.98   
10  35  Zetterlund Linnea  2003  JÄRFÄLLA S  AO5403  25 m  1:24.01   
11  Göthberg Felicia  2004  JÄRFÄLLA S  AW4204  25 m  1:25.73   
12  15  Jägerskog Boel  2005  JÄRFÄLLA S  AJ7205  25 m  1:25.92   
13  106  Must Emily  2002  Asker SK    25 m  1:26.52   
14  46  Furingsten Elin  2004  SKURU IK  AT1404  25 m  1:27.09   
15  51  Hjalt Klara  2003  SKURU IK  BL4603  25 m  1:28.45   
16  109  Nerland Vælitalo Nora  2002  Asker SK    25 m  1:29.06   
17  34  Wensmark Amanda  2005  JÄRFÄLLA S  AJ2405  25 m  1:29.64   
18  105  Jørgensen Mohr Idunn  2002  Asker SK    25 m  1:29.75   
19  17  Lejonqvist Elina  2004  JÄRFÄLLA S  AA3804  25 m  1:33.84   
20  54  Persson Isabelle  2004  SKURU IK  AC7604  25 m  1:33.91   
21  43  Edvinsson Ida  2004  SKURU IK  AE0804  25 m  1:34.47   
22  Halfar Olivia  2005  JÄRFÄLLA S  AJ4205  25 m  1:36.00   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
37_S
Gren 37, 200m Ryggsim Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
11  Hanson Robin  2001  JÄRFÄLLA S  AA2701  25 m  2:04.82   
70  Al-Khalili Josef  2000  TÄBY SIM  AE5700  25 m  2:09.75   
Fröde Elias  2001  JÄRFÄLLA S  AE9901  25 m  2:13.09   
99  Groth Dyrkorn Christian  2001  Asker SK    25 m  2:17.13   
97  Bengtsson Carl-Fredrik  1998  Asker SK    25 m  2:17.41   
69  Al-Khalili Jonas  2002  TÄBY SIM  AI6502  25 m  2:17.84   
107  Fisketjøn Nilsen Kristian  2001  Asker SK    25 m  2:22.23   
20  Lundgren Sid  2003  JÄRFÄLLA S  AF2303  25 m  2:22.86   
96  Backen Didrik  2001  Asker SK    25 m  2:23.57   
10  73  Forsberg Anton  2001  TÄBY SIM  AM4901  25 m  2:25.58   
11  104  Heggtveit Løvø William  1999  Asker SK    25 m  2:35.00   
12  59  Vatani Siavash  2003  SKURU IK  AP0503  25 m  2:41.25   
13  102  Smeby Iden Oscar  2003  Asker SK    25 m  2:41.31   
14  36  Zetterqvist John  2004  JÄRFÄLLA S  AH6504  25 m  2:49.08   
15  22  Malmberg Nils  2004  JÄRFÄLLA S  AI3504  25 m  2:50.65   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
38_S
Gren 38, 200m Fjärilsim Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
32  Tsirona Dimitra  2002  JÄRFÄLLA S  AP3602  25 m  2:30.59   
63  Östlund Felicia  2002  SKURU IK  BD6202  25 m  2:38.12   
28  Sandsjö Tone  2003  JÄRFÄLLA S  AF5403  25 m  2:38.33   
82  Malm Smilla  2003  TÄBY SIM  AQ4203  25 m  2:38.41   
100  Lu Eikemo Emma  2000  Asker SK    25 m  2:38.64   
18  Lindqvist Amanda  2002  JÄRFÄLLA S  AU6202  25 m  2:39.92   
12  Hansson Emma  2002  JÄRFÄLLA S  AQ9602  25 m  2:40.68   
25  Policastro Rebecca  2003  JÄRFÄLLA S  AI2403  25 m  2:46.20   
101  Gjerdrum Helgesen Mette  2001  Asker SK    25 m  2:47.03   
10  53  Niska Söderqvist Lovisa  2004  SKURU IK  AX2804  25 m  2:52.97   
11  14  Iwarson Josefine  2003  JÄRFÄLLA S  AT1603  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
39_S
Gren 39, 4X100m Medley Herrar 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
66  Skuru Ik Herrar Lag 1  2001  SKURU IK    25 m  4:14.06   
112  Järfälla Herr Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
113  Järfälla Herr Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
114  Järfälla Herr Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 
40_S
Gren 40, 4X100m Medley Damer 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
65  Skuru Ik Damer Lag 1  2003  SKURU IK    25 m  4:56.57   
115  Järfälla Damer Lag 1  JÄRFÄLLA S    25 m     
116  Järfälla Damer Lag 2  JÄRFÄLLA S    25 m     
117  Järfälla Damer Lag 3  JÄRFÄLLA S    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  12 februari 2018 
Licensierad till: Järfälla Simsällskap  Utskriftstid  22:16 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner