Startliste for DANSKE JUNIORMESTERSKABER LANGBANE (DMJ-L)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 40
|
Stævne navn |
DMJ-L |
|
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
|
|
Stævne by |
Nørresundby |
|
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
05 juli 2018 |
|
|
|
|
Løb 40, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (3) |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 |
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 |
|
C-finale |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
199 |
1 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
50m |
1:05.63 |
218 |
2 |
Alexander Korsager Elkjær |
2001 |
0113AL |
LYSENG |
|
50m |
1:05.10 |
481 |
3 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
0233AM |
AGF |
|
50m |
1:04.83 |
267 |
4 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
50m |
1:04.75 |
289 |
5 |
Tobias Daniel Larsen |
2001 |
0139AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:04.79 |
414 |
6 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
50m |
1:04.88 |
142 |
7 |
Frederik Pedersen |
2002 |
0261AO |
HOLBÆK |
|
50m |
1:05.48 |
489 |
8 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
0149AM |
AGF |
|
50m |
1:05.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
101 |
1 |
Johan Heeno Rasmussen |
2002 |
0259AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:04.61 |
408 |
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
0115AC |
AALBORG |
|
50m |
1:03.89 |
133 |
3 |
Jakob Bjerre Eriksen |
2000 |
0077AN |
HILLERØD |
|
50m |
1:03.17 |
285 |
4 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
SLAGELSE |
|
50m |
1:02.92 |
162 |
5 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
HORSENS |
|
50m |
1:03.04 |
232 |
6 |
Kristoffer Desmareth |
2000 |
0049AC |
RINGE |
|
50m |
1:03.45 |
11 |
7 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:04.03 |
297 |
8 |
Janus Rosholm |
2002 |
0275AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
1:04.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
122 |
1 |
Filip Bækgaard |
2000 |
0035AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:01.29 |
475 |
2 |
Christoffer Vang-Jensen |
2001 |
0115AG |
GENTOFTE |
|
50m |
1:00.89 |
288 |
3 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
SLAGELSE |
|
50m |
1:00.16 |
110 |
4 |
Luccas Dam Brenner |
2001 |
0193AK |
HERLEV |
|
50m |
58.91 |
119 |
5 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HERLEV |
|
50m |
59.01 |
318 |
6 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
1:00.53 |
374 |
7 |
Mads Kloster |
2002 |
0229AF |
THISTED |
|
50m |
1:01.21 |
171 |
8 |
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
0227AM |
HORSENS |
|
50m |
1:02.35 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.08 |
Udskriftsdato |
08 juli 2018 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
15:38 |
|