Startliste for Danske Bank Cup Frederiksberg 2009
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Lørdag
Seedede heat Løb 15
|
Stævne navn |
Danske Bank Cup Frederiksberg |
|
Udskriftsdato |
24 oktober 2009 |
|
|
Stævne by |
Frederiksberg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:41 |
|
|
Arrangør |
GI-40/Hermes |
|
|
|
|
Løb 15, 100m Medley Damer |
Finaler (20) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
83 |
2 |
Louise Larsen |
2001 |
0192AA |
MK 31 |
|
25m |
2:30.00 |
117 |
3 |
Amalie A. Fris |
1997 |
9776AT |
HELSINGØR |
|
25m |
2:17.00 |
51 |
4 |
Sophia H. Sundgreen |
1999 |
9958AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
2:24.27 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
88 |
2 |
Karen Mørch |
1998 |
9846AK |
MK 31 |
|
25m |
2:15.00 |
112 |
3 |
Sara L. Brinch |
2000 |
0052AF |
HELSINGØR |
|
25m |
2:10.00 |
17 |
4 |
Christine Greisen |
2000 |
0046AD |
GI40HERMES |
|
25m |
2:11.64 |
86 |
5 |
Nina Lisakowski |
1999 |
9912AK |
MK 31 |
|
25m |
2:15.00 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
48 |
1 |
Erla Björk Sigurdardottir |
1999 |
9926AH |
GI40HERMES |
|
25m |
2:06.42 |
101 |
2 |
Julie Nielsen |
1997 |
9748AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
2:00.00 |
20 |
3 |
Lea Othmar Haskiel |
1999 |
9938AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.00 |
19 |
4 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
|
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.00 |
188 |
5 |
Ditte Rosten Jakobsen |
1997 |
9706AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:02.55 |
11 |
6 |
Ida-Maria Esbensen |
1999 |
9954AK |
GI40HERMES |
|
25m |
2:07.89 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
282 |
1 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
1:57.23 |
232 |
2 |
Stine Boe Gad |
1997 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:56.54 |
34 |
3 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
1:55.39 |
389 |
4 |
Sandra Danielsen |
1998 |
9854AI |
A6 |
|
25m |
1:55.90 |
388 |
5 |
Sofie Carmel |
1997 |
9762AN |
A6 |
|
25m |
1:56.76 |
70 |
6 |
Sarah Brylov |
1997 |
9742AH |
MK 31 |
|
25m |
1:58.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
125 |
1 |
Elisabeth Lyngfeldt |
1999 |
9968AG |
HELSINGØR |
|
25m |
1:55.00 |
122 |
2 |
Mathilde Kaadtmann |
2000 |
0078AB |
HELSINGØR |
|
25m |
1:52.53 |
415 |
3 |
Sarah Wohlert |
1998 |
9862AJ |
A6 |
|
25m |
1:50.64 |
243 |
4 |
Freja Loop |
1997 |
9756AV |
ROSKILDE |
|
25m |
1:52.00 |
195 |
5 |
Mette Rud Mortensen |
1998 |
9812AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:52.91 |
245 |
6 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
|
ROSKILDE |
|
25m |
1:55.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Mette-Louise Kobbernagel |
1997 |
9762AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:47.88 |
409 |
2 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
A6 |
|
25m |
1:47.54 |
405 |
3 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
1:46.58 |
14 |
4 |
Anna Fixdahl |
1997 |
|
GI40HERMES |
|
25m |
1:46.72 |
29 |
5 |
Emily Kay |
1999 |
9938AH |
GI40HERMES |
|
25m |
1:47.88 |
3 |
6 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
1:47.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
430 |
1 |
Therese Bagge Rasmussen |
1996 |
9664AV |
ODSHERRED |
|
25m |
1:45.00 |
277 |
2 |
Emilie Heick |
1999 |
9996AC |
AIF |
|
25m |
1:43.47 |
416 |
3 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
1:43.00 |
9 |
4 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:43.06 |
50 |
5 |
Sara Koefod Steffensen |
1999 |
9916AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:44.71 |
67 |
6 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
1:45.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
32 |
1 |
Victoria Laursen |
1997 |
9714AO |
GI40HERMES |
|
25m |
1:42.48 |
95 |
2 |
Sofie Andersen |
1997 |
9764AU |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:41.95 |
47 |
3 |
Natasja Schultz |
1998 |
9888AN |
GI40HERMES |
|
25m |
1:40.82 |
235 |
4 |
Ida Brix Jakobsen |
1998 |
9876AN |
ROSKILDE |
|
25m |
1:41.05 |
114 |
5 |
Asta Skovgaard Eriksen |
1998 |
9874AI |
HELSINGØR |
|
25m |
1:42.11 |
120 |
6 |
Emilie Torp Kastrup |
1997 |
9712AN |
HELSINGØR |
|
25m |
1:42.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:40.21 |
284 |
2 |
Cilla Gregersen |
1997 |
9772AA |
AIF |
|
25m |
1:35.41 |
397 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
1:35.17 |
413 |
4 |
Maia Stripp |
1998 |
9802AI |
A6 |
|
25m |
1:35.34 |
309 |
5 |
Signe Grønskov Petersen |
1996 |
9644AH |
GSK |
|
25m |
1:36.10 |
407 |
6 |
Ida Olsson |
1996 |
9656AK |
A6 |
|
25m |
1:40.74 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
66 |
1 |
Regitze Andersen |
1996 |
9628AG |
MK 31 |
|
25m |
1:35.09 |
91 |
2 |
Clara Petersen |
1996 |
9638AN |
MK 31 |
|
25m |
1:33.96 |
340 |
3 |
Louise Knudsen |
1997 |
9766AH |
VI39 |
|
25m |
1:33.80 |
396 |
4 |
Signe Iwersen |
1996 |
9676AK |
A6 |
|
25m |
1:33.83 |
77 |
5 |
Anja Hansen |
1997 |
9714AD |
MK 31 |
|
25m |
1:34.01 |
143 |
6 |
Alexandra Buhl |
1997 |
9732AH |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:35.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
192 |
1 |
Natasja Larsen |
1996 |
9694AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:33.66 |
94 |
2 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
1:33.04 |
96 |
3 |
Kaja Aunstrup |
1998 |
9846AD |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:32.06 |
256 |
4 |
Isabella B. Grant |
1998 |
9882AB |
VEST |
|
25m |
1:32.77 |
306 |
5 |
Camilla Strunge Nielsen |
1997 |
9718AD |
GSK |
|
25m |
1:33.06 |
394 |
6 |
Henriette Hemmingsen |
1998 |
9858AA |
A6 |
|
25m |
1:33.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
75 |
1 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
MK 31 |
|
25m |
1:30.89 |
303 |
2 |
Katja Høpfner |
1996 |
9622AH |
GSK |
|
25m |
1:30.70 |
318 |
3 |
Mian Hartoft |
1996 |
9682AA |
STT |
|
25m |
1:29.66 |
166 |
4 |
Anna Ladegaard |
1996 |
9692AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:30.55 |
339 |
5 |
Frederikke Risom Jensen |
1995 |
9524AY |
VI39 |
|
25m |
1:30.86 |
236 |
6 |
Julie Langberg Jensen |
1995 |
9518AQ |
ROSKILDE |
|
25m |
1:31.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Nanna Drewsen |
1998 |
9848AH |
VI39 |
|
25m |
1:28.62 |
150 |
2 |
Camilla Dufour |
1996 |
9662AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:28.20 |
100 |
3 |
Silje Krarup |
1998 |
9858AB |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:27.95 |
374 |
4 |
Anna Gade |
1996 |
9634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:28.04 |
154 |
5 |
Ida Krogh Gøtzsche |
1998 |
9874AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:28.22 |
327 |
6 |
Kirstine Andersen |
1997 |
9776AF |
VI39 |
|
25m |
1:28.86 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
329 |
1 |
Anne-Sofie Lindblad |
1997 |
9716AF |
VI39 |
|
25m |
1:27.57 |
194 |
2 |
Cecilie Dorph Lunau |
1994 |
9492AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:27.23 |
342 |
3 |
Amalie Mortensen |
1998 |
9886AH |
VI39 |
|
25m |
1:26.72 |
173 |
4 |
Thea Schulze |
1998 |
9896AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:26.76 |
308 |
5 |
Julie Vinther Olesen |
1996 |
9624AH |
GSK |
|
25m |
1:27.46 |
64 |
6 |
Merle F. V. Christensen |
1998 |
9872AK |
GI40HERMES |
|
25m |
1:27.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
24 |
1 |
Ellen Leth Jensen |
1995 |
9544AA |
GI40HERMES |
|
25m |
1:26.06 |
351 |
2 |
Lisa Steen Duus |
1997 |
9764AI |
FARUM |
|
25m |
1:25.26 |
220 |
3 |
Ida Danielsen |
1994 |
9492AJ |
ORIENT |
|
25m |
1:24.44 |
135 |
4 |
Ingrid Eklundh Sørensen |
1998 |
9898AH |
HELSINGØR |
|
25m |
1:24.70 |
140 |
5 |
Sofia Altoft |
1998 |
9878AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:25.59 |
418 |
6 |
Anna Elkjær Jensen |
1995 |
9514AO |
A6 |
|
25m |
1:26.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
202 |
1 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:24.30 |
116 |
2 |
Fie Bay Florin |
1996 |
9616AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.18 |
111 |
3 |
Maja L. Brinch |
1996 |
9654AK |
HELSINGØR |
|
25m |
1:22.82 |
98 |
4 |
Olivia Hansen |
1994 |
9424AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:23.04 |
107 |
5 |
Isabella Z. Bigum |
1996 |
9692AV |
HELSINGØR |
|
25m |
1:23.70 |
149 |
6 |
Emma Donde |
1994 |
9496AB |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:24.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
296 |
1 |
Anita Baastrup |
1995 |
9502AJ |
GSK |
|
25m |
1:22.33 |
99 |
2 |
Pil Hansen |
1995 |
9528AL |
FR.VÆRK |
|
25m |
1:22.09 |
65 |
3 |
Clara Albek |
1996 |
9606AD |
MK 31 |
|
25m |
1:21.93 |
355 |
4 |
Maja Hjuler |
1997 |
9754AI |
FARUM |
|
25m |
1:22.05 |
376 |
5 |
Leona Kenskov |
1996 |
9666AM |
HERLEV |
|
25m |
1:22.11 |
257 |
6 |
Kathrine Holm |
1996 |
9634AK |
VEST |
|
25m |
1:22.56 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
118 |
1 |
Simone H. Holst-Hansen |
1995 |
9598AP |
HELSINGØR |
|
25m |
1:20.90 |
85 |
2 |
Julia Lisakowski |
1994 |
9444AP |
MK 31 |
|
25m |
1:20.38 |
404 |
3 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:19.31 |
249 |
4 |
Mette Sannerud |
1997 |
9706AD |
ROSKILDE |
|
25m |
1:19.43 |
298 |
5 |
Emma Mäkelä |
1996 |
9632AN |
GSK |
|
25m |
1:20.42 |
362 |
6 |
Helena Daugbjerg Petersen |
1997 |
9734AI |
FARUM |
|
25m |
1:21.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
381 |
1 |
Emma Fugl Rasmussen |
1996 |
9698AF |
HERLEV |
|
25m |
1:18.77 |
348 |
2 |
Maria Bastiansen |
1995 |
9504AD |
FARUM |
|
25m |
1:17.67 |
155 |
3 |
Pernille Krogh Gøtzsche |
1996 |
9654AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:17.12 |
403 |
4 |
Julie Lunau |
1995 |
9528AH |
A6 |
|
25m |
1:17.61 |
151 |
5 |
Camilla Elvebakken |
1990 |
9084AD |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.34 |
196 |
6 |
Pia Nicolaisen |
1994 |
9422AO |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:18.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
110 |
1 |
Alberte Breum |
1995 |
9586AD |
HELSINGØR |
|
25m |
1:16.63 |
301 |
2 |
Katrine Vestergaard |
1995 |
9552AG |
GSK |
|
25m |
1:15.51 |
285 |
3 |
Madeline Lou |
1995 |
9522AK |
AIF |
|
25m |
1:15.19 |
6 |
4 |
Julie F. V. Christensen |
1995 |
9592AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
1:15.22 |
43 |
5 |
Amanda Sandager |
1995 |
9598AI |
GI40HERMES |
|
25m |
1:15.77 |
199 |
6 |
Camilla Katz Sørensen |
1995 |
9582AC |
KALUNDBORG |
|
25m |
1:16.73 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til GI-40 Hermes |
|