2019-09-20   22:54:11
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 100
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 100, 50m Frisim Damer 11 o Y  Finaler (4) 
11 år och yngre: Sofia Abrahamsson (2005) 29.72 2016-07-08 
 
Beräknad start 16:14 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
303  Elin Wilde  2008  AG8608  KARLSTAD    50m  45.71 
415  Elsa Karls  2008  AG4208  LUDVIKA SS    25m  43.07 
311  Ellen Almén  2007  BF8607  LASS    50m  44.52 
345  Amanda Hietanen  2009  AE9609  LASS    25m  46.25 
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
350  Viola Högberg  2007  AF2807  LASS    25m  39.78 
246  Sara Hansen  2007  AH9607  KALMAR SS    25m  39.29 
320  Elin Axelsson  2008  AM2808  LASS    50m  39.00 
346  Angelica Hietanen  2007  AN5607  LASS    50m  38.29 
205  Emma Bergqvist  2007  AB9407  JÖNKÖPING    25m  37.55 
512  Elvira Muhr  2007  AF6407  VÄSTERÅS    25m  37.98 
348  Sofia Holmqvist  2008  AB1408  LASS    25m  38.70 
325  Alice Björnholm  2008  AF6408  LASS    25m  39.16 
380  Emma Persson  2007  AF5807  LASS    25m  39.29 
296  Signe Lindberg  2008  AJ5608  KARLSTAD    25m  40.47 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
366  Tilda Larsson  2008  AB2408  LASS    25m  37.07 
106  Mariam Moralieva  2007    STAVANGER    50m  36.60 
475  Ella Jansson  2007  AA5607  NÄSSJÖ    50m  36.40 
478  My Persson Sjölander  2007  AD9407  NÄSSJÖ    25m  36.02 
375  Hanna Oehm  2007  AF6807  LASS    25m  35.69 
480  Mathilda Rångeby  2007  AA5207  NÄSSJÖ    50m  35.79 
169  Edith Fredriksson  2007  AJ7407  ELFSBORG    50m  36.38 
280  Bodil Zettervall  2007  AB4607  KARLSKRONA    25m  36.55 
580  Edith Nyman  2007  ad0407  NKK    50m  36.77 
289  Moa Granzell  2008  AB9808  KARLSTAD    25m  37.50 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
445  Filippa Andersson-Lundin  2007  AQ4207  NKK    25m  35.22 
437  Greta Sjögren  2007  AD2407  MOTALA SS    25m  33.85 
494  Alva Rohman  2007  AC7807  STRÖMSTAD    25m  33.10 
158  Olivia Budden  2007  AA3207  BÅLSTA SK    25m  32.21 
389  Althaea Süsskind  2007  AF7807  LASS    25m  31.53 
255  Elsa Skarpnord  2007  AS2207  KALMAR SS    25m  31.66 
472  Alina Andersson  2007  AI5607  NÄSSJÖ    25m  32.77 
299  Elin Segerström  2007  AF7407  KARLSTAD    25m  33.74 
484  Julia Almquist  2007  AD4407  OSKARSHAMN    25m  34.70 
354  Fanny Ivarsson  2007  AF3807  LASS    50m  35.53 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner