2019-09-18   13:33:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 103
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 103, 50m Frisim Herrar 12-13  Finaler (4) 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 25.92 2014-07-06 
 
Beräknad start 16:30 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
355  Gustav Kardfall  2006  AB0506  LASS    50m  38.95 
383  Kevin Sixtensson  2006  AS6506  LASS    25m  36.78 
102  Ewan Lambton  2006    STAVANGER    50m  34.46 
382  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    25m  34.20 
297  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  34.27 
500  Viam Assadi  2005  AM4305  VÄSTERÅS    25m  35.40 
438  Lukas Svensson  2006  AR2306  MOTALA SS    50m  38.20 
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
85  Viljar G. Bergslien  2005    STAVANGER    50m  33.99 
365  Hugo Larsson  2006  AC5706  LASS    25m  33.56 
105  Mats Lea Monslaup  2005    STAVANGER    50m  32.85 
219  Jacob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    50m  32.71 
321  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  32.12 
87  Jonathan Calderon  2005    STAVANGER    50m  32.54 
327  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    25m  32.72 
499  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  32.93 
233  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    50m  33.57 
225  Daniel Sainz  2006  AG5906  JÖNKÖPING    25m  34.09 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
353  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  31.86 
164  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    25m  31.70 
196  Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    25m  31.40 
181  Lowe Stenberg  2006  AC2506  ELFSBORG    50m  31.15 
453  Jacob Hellman  2006  AF0506  NKK    25m  30.86 
265  Axel Gladher  2006  AA1106  KARLSKRONA    25m  31.12 
100  Aksel Kruger-Larsen  2006    STAVANGER    50m  31.21 
444  Erik Andersson  2005  AC8105  NKK    50m  31.68 
460  William Norén  2006  AD5106  NKK    50m  31.74 
423  Edwin Brimalm  2005  AE6305  MOTALA SS    50m  31.93 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
534  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  30.57 
369  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  30.06 
328  Robin Daremo  2005  AP3105  LASS    50m  29.57 
214  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    25m  28.38 
111  Andreas Sigvaldsen  2006    STAVANGER    50m  28.08 
428  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    25m  28.25 
496  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  28.86 
178  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  29.80 
114  Elias Stangeland  2005    STAVANGER    50m  30.24 
555  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m  30.64 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner