2019-09-20   23:03:04
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 30
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:58   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 30, 50m Rygg Damer 16-20  Finaler (5) 
16 - 20 år: Rebecka Palm (1990) 31.05 2012-07-06 
 
Beräknad start 10:27 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
558  Frida Lundström  2002  BA2602  HK SIM    25m  45.51 
422  Emma Bengtsson  2002  AQ1502  MOTALA SS    25m  38.31 
561  Josefine Stenman  2002  AR3202  HK SIM    25m  39.09 
               
               
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
502  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  37.22 
532  Anesa Gacic  2002  BK4202  ÖSA    25m  37.12 
90  Celine Gramstad  2000    STAVANGER    50m  36.90 
177  Hannah Lornell  2000  AI3200  ELFSBORG    25m  36.72 
467  Annie Westerlund  2002  BI6402  NKK    25m  36.23 
412  Maja Fredriksson  1999  AF6299  LUDVIKA SS    25m  36.33 
529  Elsa Bylin  2002  BW4202  ÖSA    25m  36.88 
274  Astrid Nyblom  2002  AV6402  KARLSKRONA    25m  36.99 
579  Jenny Fröstberg  2002  ad1602  KALMAR SS    25m  37.18 
291  Emmy Hedin  2001  BO5401  KARLSTAD    25m  37.73 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
261  Tufva Alexandersson  2002  AV9202  KARLSKRONA    25m  35.30 
557  Jennie Lundgren  2001  AG2401  HK SIM    25m  35.20 
371  Sandra Mokhtari  2001  AR7801  LASS    25m  35.15 
80  Celine Abrahamsen  2001    STAVANGER    50m  34.96 
268  Tove Lindén  2002  AH8702  KARLSKRONA    25m  34.66 
223  Emma Roos  1999  AB7899  JÖNKÖPING    25m  34.71 
271  Aurora Nilsson  2002  AL9602  KARLSKRONA    25m  35.07 
384  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  35.16 
94  Gunvor Horpestad  2000    STAVANGER    50m  35.23 
Una Jensen  2001    Bergen SLK    50m  35.37 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
135  Lena Bloch  2001    Haugesund    50m  34.44 
Thea Maria Nilsen  2001    Bergen SLK    50m  34.32 
154  Julia Åstrand  1999  AT7499  ALVESTA SS    25m  33.79 
396  Lena Årebo  2002  AJ1202  LASS    25m  33.65 
173  Louise Johansson  1999  BF0299  ELFSBORG    25m  33.27 
10  Tina Hosøy Nordås  2001    Bergen SLK    50m  33.65 
182  Astrid Svedberg  2001  AV5801  ELFSBORG    50m  33.74 
210  Emmie Davis  2002  AK7202  JÖNKÖPING    25m  34.23 
559  Emma Sebelius  2002  AN7402  HK SIM    25m  34.42 
153  Sandra Lange  1999  AK0699  ALVESTA SS    25m  34.49 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
83  Karoline Auestad  1998    STAVANGER    50m  33.16 
84  Lisa Berg  2002    STAVANGER    50m  32.92 
553  Elsa Jansson  2002  AB7202  HK SIM    25m  32.35 
501  Emilia Boberg  2002  AV9602  VÄSTERÅS    25m  31.42 
420  Rebecka Östh  1999  AE3699  LUDVIKA SS    25m  30.78 
530  Emma Cullberg  2002  BA8202  ÖSA    25m  31.22 
451  Klara Gårdman  2002  BF8402  NKK    25m  32.03 
Elise Alme Jensen  2002    Bergen SLK    50m  32.46 
340  Johanna Gunnarsson  1999  BA5699  LASS    25m  33.01 
508  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  33.21 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner