2019-09-20   11:49:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 40
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  06 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  19:58   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 40, 100m Bröstsim Damer 12-13  Finaler (5) 
12 - 13 år: Julia Månsson (2002) 1:16.63 2015-07-04 
 
Beräknad start 11:40 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
264  Matilda Chenon Samuelsson  2006  AL7406  KARLSKRONA    25m  1:48.20 
331  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  1:47.13 
252  Sofia Marcusson  2005  AL1805  KALMAR SS    25m  1:45.27 
552  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    25m  1:41.60 
217  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    25m  1:44.18 
370  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  1:46.99 
377  Anna Oscarsson  2005  AX1405  LASS    25m  1:47.16 
               
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
197  Felicia Gustavsson  2006  AL6806  FINSPÅNG    25m  1:39.39 
249  Nina Krim  2005  BE4405  KALMAR SS    25m  1:38.84 
486  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    25m  1:36.45 
326  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  1:35.29 
560  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  1:34.50 
104  Marie Ystrøm Lærdal  2006    STAVANGER    50m  1:34.94 
20  Oline Hestad Thunæs  2006    Bergen SLK    50m  1:35.70 
288  Alva Granzell  2006  AK1406  KARLSTAD    25m  1:38.68 
14  Iben Johanne Stene  2005    Bergen SLK    50m  1:39.22 
395  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    25m  1:41.57 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
165  Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    25m  1:32.56 
107  Natalie Holter Møllegaard  2005    STAVANGER    50m  1:31.97 
171  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    25m  1:31.37 
521  Ida Ångström  2005  AP5805  VÄSTERÅS    25m  1:31.09 
97  Anne Holmaas Johansen  2005    STAVANGER    50m  1:30.52 
334  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    50m  1:31.06 
170  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  1:31.17 
243  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m  1:31.86 
186  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  1:32.01 
163  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    25m  1:34.16 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
95  Jenny Hustrulid  2005    STAVANGER    50m  1:28.53 
179  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    25m  1:27.84 
88  Andrea S Clementsen  2005    STAVANGER    50m  1:26.28 
302  Agnes Wilde  2005  BB4805  KARLSTAD    25m  1:26.10 
267  Siri Lindén  2005  AF2205  KARLSKRONA    25m  1:25.79 
129  Silja Vert-Mönig  2005    STAVANGER    50m  1:25.84 
432  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    25m  1:26.20 
540  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    25m  1:27.42 
203  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    25m  1:28.02 
301  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  1:28.65 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
490  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  1:25.47 
351  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    50m  1:24.31 
537  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:23.53 
535  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    25m  1:21.76 
295  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  1:18.95 
200  Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  1:21.55 
93  Nynke Martine Hoekstra  2005    STAVANGER    50m  1:22.90 
127  Susanne Steinnes  2005    STAVANGER    50m  1:23.74 
242  Poppy Alexis Constantino  2006    KALMAR SS    50m  1:24.86 
342  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  1:25.60 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  06 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  19:58 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner