2019-09-20   22:32:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 52
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 52, 100m Frisim Herrar 16-20  Finaler (4) 
16 - 20 år: Marcus Piehl (1985) 52.21 2004-07-01 
 
Beräknad start 15:38 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
82  Øyvind Andreassen  2000    STAVANGER    50m  1:01.72 
206  Ricky Bergwall  2002  AN9102  JÖNKÖPING    25m  1:01.19 
536  Parsa Najafi  1999  AY6399  ÖSA    25m  1:00.73 
145  Magnus Odland  2002    Haugesund    50m  59.88 
387  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  59.58 
167  David Engström  2001  AM1701  ELFSBORG    25m  59.59 
386  Albin Staaf  2000  AO8700  LASS    25m  1:00.68 
509  Peter Khabarov  2002  AM6302  VÄSTERÅS    25m  1:01.15 
142  Gustav Leifsen  2002    Haugesund    50m  1:01.52 
528  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:02.54 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
251  Alexander Loo  2001  AH7501  KALMAR SS    25m  59.29 
222  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  59.09 
160  Jonathan Arvidsson  2000  AE1900  ELFSBORG    25m  58.48 
133  Stian Munkejord  2001    Karmøy SK    50m  58.28 
180  Viktor Sjöström  2001  AB2101  ELFSBORG    25m  57.90 
418  Erik Krysén  2000  AE0100  LUDVIKA SS    25m  58.04 
507  Jonathan Holmberg  2000  AT1300  VÄSTERÅS    25m  58.42 
270  Dennis Micin  2002  AX3902  KARLSKRONA    25m  58.56 
498  Alexander Lundberg  2002  AG5302  VÄNERSBORG    25m  59.11 
272  Elias Nilsson  2002  AD9502  KARLSKRONA    25m  59.51 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
277  Jakob Werner  2000  AN3100  KARLSKRONA    25m  57.59 
374  Sebastian Nilsson  2002  AM2302  LASS    25m  57.44 
176  Anton Lornell  1998  AI3998  ELFSBORG    25m  57.11 
201  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  57.10 
554  Vilmer Jansson  2000  AI2100  HK SIM    25m  56.49 
358  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  56.82 
391  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  57.10 
250  Carl Lingström  2002  AN7902  KALMAR SS    25m  57.16 
319  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  57.53 
247  Gusten Helgesson  2002  AR3302  KALMAR SS    25m  57.69 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
427  Henrik Eriksson  2002  AJ6902  MOTALA SS    25m  56.43 
410  Anton Campalto  1998  AI5398  LUDVIKA SS    25m  56.11 
368  Nicola Lundqvist  2002  AM0302  LASS    25m  55.68 
544  Oscar Wilhelmsson  2002  AM3902  ÖSA    25m  55.48 
574  Gustav Henell  1999  ag1399  LASS    50m  54.81 
413  Jakob Gustafsson  1999  AL0399  LUDVIKA SS    25m  55.41 
313  Sixten Almén  1999  AP7999  LASS    25m  55.48 
477  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    25m  55.81 
376  Albert Oscarsson  2001  AH0101  LASS    25m  56.23 
254  Frank Raunio  2000  AA3700  KALMAR SS    25m  56.49 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner