2019-09-18   13:35:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 62
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 62, 100m Fjäril Damer 12-13  Finaler (4) 
12 - 13 år: Elin Podéus (1997) 1:08.16 2010-07-05 
 
Beräknad start 17:12 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
264  Matilda Chenon Samuelsson  2006  AL7406  KARLSKRONA    50m   
107  Natalie Holter Møllegaard  2005    STAVANGER    50m  1:43.07 
130  Malene Wølstad  2005    STAVANGER    50m  1:45.47 
552  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    50m   
               
               
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
217  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    50m  1:42.32 
104  Marie Ystrøm Lærdal  2006    STAVANGER    50m  1:37.28 
243  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m  1:36.31 
22  Oline Hestad Thunæs  2006    Bergen SLK    50m  1:33.07 
560  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  1:27.41 
252  Sofia Marcusson  2005  AL1805  KALMAR SS    25m  1:30.24 
14  Iben Johanne Stene  2005    Bergen SLK    50m  1:35.59 
288  Alva Granzell  2006  AK1406  KARLSTAD    25m  1:36.81 
361  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    25m  1:41.45 
249  Nina Krim  2005  BE4405  KALMAR SS    25m  1:43.05 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
163  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  1:25.47 
203  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    50m  1:22.53 
334  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    25m  1:21.87 
556  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  1:20.04 
342  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  1:19.55 
490  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  1:19.55 
186  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  1:20.10 
294  Alice Johnson  2005  AU2805  KARLSTAD    50m  1:22.31 
242  Poppy Alexis Constantino  2006    KALMAR SS    50m  1:24.47 
197  Felicia Gustavsson  2006  AL6806  FINSPÅNG    50m  1:26.36 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
286  Joline Bakken  2005  AC1405  KARLSTAD    25m  1:16.40 
352  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  1:15.55 
170  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  1:14.06 
93  Nynke Martine Hoekstra  2005    STAVANGER    50m  1:13.85 
267  Siri Lindén  2005  AF2205  KARLSKRONA    25m  1:12.55 
129  Silja Vert-Mönig  2005    STAVANGER    50m  1:13.67 
351  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  1:14.04 
179  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    50m  1:14.73 
432  Leija Johansson Junttila  2006  AK2206  MOTALA SS    50m  1:15.79 
537  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  1:18.36 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner