2019-09-20   11:51:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 66
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  07 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:50   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 66, 100m Fjäril Herrar 12-13  Finaler (3) 
12 - 13 år: Johan Rydahl (2001) 1:03.04 2014-07-05 
 
Beräknad start 17:39 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
164  Hannes Bergnell  2006  AG0106  ELFSBORG    50m   
499  Tommy Lundberg  2005  AB1305  VÄNERSBORG    25m  1:40.96 
225  Daniel Sainz  2006  AG5906  JÖNKÖPING    25m  1:36.32 
353  Fredrik Höglund  2006  AG3906  LASS    25m  1:37.73 
219  Jacob Lindström  2005  AE6105  JÖNKÖPING    25m  1:43.24 
               
               
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
382  Justin Rineholm  2006  AK2306  LASS    50m  1:31.29 
265  Axel Gladher  2006  AA1106  KARLSKRONA    25m  1:26.22 
321  Simon Axelsson  2006  AF7306  LASS    25m  1:24.86 
102  Ewan Lambton  2006    STAVANGER    50m  1:23.71 
327  Arvid Blom  2006  AH1506  LASS    50m  1:23.07 
233  Melker Åkesson  2006  AB8306  JÖNKÖPING    50m  1:23.62 
87  Jonathan Calderon  2005    STAVANGER    50m  1:24.14 
449  Carl Bönnemark  2006  AI0506  NKK    25m  1:25.73 
196  Oskar Glawing  2005  AC2305  FINSPÅNG    50m  1:26.72 
297  Erik Pellfolk  2005  AG7305  KARLSTAD    25m  1:32.04 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
369  Robin Lundqvist  2005  AC4505  LASS    25m  1:21.35 
166  William Dahlqvist  2005  AG5305  ELFSBORG    25m  1:18.55 
466  David Ullstrand  2005  AB2505  NKK    25m  1:12.86 
496  Erik Mulikov  2005  AA5105  SÄFFLE SS    25m  1:10.48 
111  Andreas Sigvaldsen  2006    STAVANGER    50m  1:07.98 
428  Gustav Fahlström  2005  AC1305  MOTALA SS    50m  1:08.84 
214  Leopold Grinnemo  2005  AG9105  JÖNKÖPING    25m  1:11.87 
178  Tim Nageus  2005  AB1505  ELFSBORG    25m  1:14.56 
555  Leo Karlsson  2006  AH6706  HK SIM    25m  1:19.43 
534  August Jansson  2005  AG6505  ÖSA    25m  1:21.44 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  07 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner