2019-09-21   19:34:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 99
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  13:27   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 99, 50m Frisim Damer 12-13  Finaler (7) 
12 - 13 år: Emilia Rönningdal (2002) 28.09 2015-07-05 
 
Beräknad start 16:05 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
               
377  Anna Oscarsson  2005  AX1405  LASS    25m  42.29 
326  Elsa Björnholm  2006  AX8606  LASS    25m  38.40 
425  Ellen Cleveson  2006  BI8605  MOTALA SS    50m  39.79 
               
               
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
370  Alwa Merenius  2006  BI0206  LASS    25m  37.94 
217  Alva Johannesson  2005  BC2605  JÖNKÖPING    25m  37.12 
202  Tilda Andersson  2006  AA9206  JÖNKÖPING    25m  36.23 
252  Sofia Marcusson  2005  AL1805  KALMAR SS    25m  35.48 
130  Malene Wølstad  2005    STAVANGER    50m  35.49 
322  Kristel Aziz  2005  BC4405  LASS    25m  36.89 
14  Iben Johanne Stene  2005    Bergen SLK    50m  37.56 
540  Erika Svennberg  2005  AQ0205  ÖSA    25m  38.26 
               

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
431  Klara Haraldsson  2005  BI7605  MOTALA SS    25m  34.76 
243  Olivia Andersson Jansen  2005  AZ6405  KALMAR SS    25m  34.49 
107  Natalie Holter Møllegaard  2005    STAVANGER    50m  34.17 
361  Josefin Klintåker  2006  AF6406  LASS    50m  34.02 
552  Runa Eriksson  2005  AQ1605  HK SIM    25m  33.85 
316  Julia Arildsson  2005  AE6805  LASS    25m  33.88 
103  Anna Bjelland Lootz  2006    STAVANGER    50m  34.03 
435  Astrid Rosén  2005  AL7205  MOTALA SS    25m  34.18 
288  Alva Granzell  2006  AK1406  KARLSTAD    25m  34.68 
521  Ida Ångström  2005  AP5805  VÄSTERÅS    25m  34.90 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
309  Darya Abbaspour  2005  BC3405  LASS    50m  33.79 
331  Emma Liis Eerik  2006  BP5606  LASS    25m  33.61 
535  Alma Mühr  2005  BI0405  ÖSA    25m  33.31 
104  Marie Ystrøm Lærdal  2006    STAVANGER    50m  32.85 
97  Anne Holmaas Johansen  2005    STAVANGER    50m  32.70 
88  Andrea S Clementsen  2005    STAVANGER    50m  32.75 
163  Alma Berge Kleber  2006  AD0606  ELFSBORG    50m  33.16 
26  Oline Hestad Thunæs  2006    Bergen SLK    50m  33.52 
581  Wilma Åberg  2005  ab4605  ÖSA    50m  33.74 
249  Nina Krim  2005  BE4405  KALMAR SS    50m  33.81 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
560  Felicia Sobotka  2005  AQ2805  HK SIM    25m  32.67 
486  Ida Ekström  2005  AG3805  OSKARSHAMN    25m  32.11 
186  Signe Wahlberg  2005  AA7805  ELFSBORG    25m  31.80 
301  Miranda Wahlstedt  2006  AA1606  KARLSTAD    25m  31.46 
165  Amanda Böhrén  2005  AU8405  ELFSBORG    50m  31.14 
342  Elin Gustafsson  2005  AO5605  LASS    25m  31.39 
491  Nelly Gripfors  2005  AL4605  S 02    25m  31.66 
334  Frida Erlandsson  2006  AD2606  LASS    25m  32.01 
95  Jenny Hustrulid  2005    STAVANGER    50m  32.52 
395  Stella Åqvist  2005  AO5805  LASS    50m  32.69 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
203  Alba Arberg  2005  AA1405  JÖNKÖPING    50m  30.96 
537  Julia Pietsch  2005  AB0605  ÖSA    25m  30.90 
286  Joline Bakken  2005  AC1405  KARLSTAD    25m  30.69 
129  Silja Vert-Mönig  2005    STAVANGER    50m  30.41 
93  Nynke Martine Hoekstra  2005    STAVANGER    50m  30.22 
351  Märta Högfeldt  2005  AM0805  LASS    25m  30.23 
352  Andrea Höglund  2005  AO2605  LASS    25m  30.66 
179  Elsa Sjöström  2006  AA0206  ELFSBORG    50m  30.81 
302  Agnes Wilde  2005  BB4805  KARLSTAD    25m  30.96 
294  Alice Johnson  2005  AU2805  KARLSTAD    25m  31.06 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
510  Tara Klarbo Egan  2005  AQ6605  VÄSTERÅS    25m  29.97 
556  Linnea Larsson  2005  AM9205  HK SIM    25m  29.86 
490  Amanda Cederqvist  2005  AY2405  S 02    25m  29.62 
171  Thilda Häll  2005  AE5205  ELFSBORG    50m  29.50 
267  Siri Lindén  2005  AF2205  KARLSKRONA    25m  27.46 
200  Ellen Havskog  2005  AD3805  HULTSFRED    25m  28.88 
125  Karoline Wilhelmsen Stee  2005    STAVANGER    50m  29.55 
295  Linnea Lindberg  2005  AJ2205  KARLSTAD    25m  29.83 
127  Susanne Steinnes  2005    STAVANGER    50m  29.90 
170  Agnes Holmblad  2006  AA5206  ELFSBORG    25m  30.14 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  13:27 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner