Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 49, 100m Frisim Damer 14-15 |
14 - 15 år: Vera Johansson (1995) 1:00.20 2010-07-05 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 578 | Thid Linn | 2003 | ELFSBORG | ag5803 | 25 m | 1:00.69 | |
2 | 343 | Gustafsson Olivia | 2004 | LASS | AA8604 | 25 m | 1:00.81 | |
3 | 497 | Skoglund Alice | 2003 | VELLINGE-N | BO5603 | 25 m | 1:01.35 | |
4 | 216 | Holmquist Moa | 2004 | JÖNKÖPING | AG1604 | 25 m | 1:02.00 | |
5 | 229 | Svensson Wilma | 2004 | JÖNKÖPING | AG6604 | 25 m | 1:02.11 | |
6 | 385 | Smedbäck Thilde | 2004 | LASS | AD3404 | 25 m | 1:02.29 | |
7 | 447 | Bladh Hazard Ebba | 2004 | NKK | AC5204 | 25 m | 1:02.70 | |
8 | 12 | Rotseth Stine | 2003 | Bergen SLK | 50 m | 1:02.83 | ||
9 | 363 | Koutchinskaia Darja | 2003 | LASS | AQ5203 | 25 m | 1:02.96 | |
10 | 394 | Weiding Amanda | 2003 | LASS | BF9803 | 50 m | 1:03.11 | |
11 | 152 | Gustafsson Tove | 2004 | ALVESTA SS | AH7204 | 25 m | 1:03.12 | |
12 | 503 | Degerlund Hanna | 2004 | VÄSTERÅS | AX9404 | 25 m | 1:03.13 | |
13 | 276 | Pålsson Tuva | 2003 | KARLSKRONA | AC8803 | 25 m | 1:03.27 | |
14 | 2 | Ask Tiril | 2003 | Bergen SLK | 50 m | 1:03.56 | ||
15 | 136 | Cedres Larsen Camilla | 2003 | Haugesund | 50 m | 1:04.31 | ||
16 | 416 | Krysén Anna | 2003 | LUDVIKA SS | AC2403 | 25 m | 1:04.42 | |
17 | 5 | Hovden Eidheim Tine | 2003 | Bergen SLK | 50 m | 1:04.52 | ||
18 | 514 | Olausson Matilda | 2004 | VÄSTERÅS | AI0604 | 25 m | 1:04.55 | |
19 | 424 | Carlsson Tilda | 2003 | MOTALA SS | AM2603 | 25 m | 1:04.80 | |
20 | 505 | Engström Astrid | 2004 | VÄSTERÅS | AK0604 | 25 m | 1:04.89 | |
21 | 290 | Gustavson Clara | 2003 | KARLSTAD | BA4403 | 25 m | 1:04.91 | |
22 | 230 | Tellfjord Tilda | 2003 | JÖNKÖPING | AC9203 | 25 m | 1:05.07 | |
23 | 212 | Elgh Jane | 2004 | JÖNKÖPING | AB1604 | 25 m | 1:05.59 | |
24 | 157 | Budden Alicia | 2004 | BÅLSTA SK | AA5404 | 25 m | 1:05.71 | |
25 | 143 | Lien Børseth Ida | 2003 | Haugesund | 50 m | 1:06.03 | ||
26 | 128 | Stokka Charlotte | 2003 | STAVANGER | 50 m | 1:06.43 | ||
27 | 426 | Eriksson Emilia | 2004 | MOTALA SS | AG3604 | 25 m | 1:06.61 | |
28 | 11 | Merethe Lid Rasmuss Tonje | 2004 | Bergen SLK | 50 m | 1:06.94 | ||
29 | 138 | Frøiland Charlotte | 2003 | Haugesund | 50 m | 1:07.22 | ||
30 | 162 | Askengren Stråhle Nelly | 2003 | ELFSBORG | AE7403 | 25 m | 1:07.44 | |
31 | 485 | Björklund Nora | 2003 | OSKARSHAMN | BA4803 | 25 m | 1:07.73 | |
32 | 381 | Persson Hanna | 2004 | LASS | AF2204 | 25 m | 1:07.75 | |
33 | 293 | Hellgren Ingrid | 2003 | KARLSTAD | AW1203 | 25 m | 1:08.19 | |
34 | 493 | Vråmo Ellen | 2004 | S 02 | BF8604 | 25 m | 1:08.22 | |
35 | 208 | Carlheim Wilma | 2003 | JÖNKÖPING | AI6403 | 25 m | 1:08.28 | |
36 | 367 | Linné Elsa | 2003 | LASS | AX4803 | 25 m | 1:08.37 | |
37 | 175 | Lilja Hannah | 2004 | ELFSBORG | AE2604 | 50 m | 1:08.80 | |
38 | 476 | Jansson Thea | 2003 | NÄSSJÖ | AO1603 | 25 m | 1:08.98 | |
39 | 300 | Segerström Erica | 2004 | KARLSTAD | AR9804 | 25 m | 1:09.08 | |
40 | 89 | Flesland Oda | 2003 | STAVANGER | 50 m | 1:09.22 | ||
41 | 329 | Dehgani Maria | 2003 | LASS | BX0603 | 25 m | 1:09.23 | |
42 | 147 | Pedersen Tine | 2004 | Haugesund | 50 m | 1:09.33 | ||
43 | 464 | Svan Kasandra | 2004 | NKK | AQ0404 | 25 m | 1:09.44 | |
44 | 6 | Pleym Grønhaug Marte | 2004 | Bergen SLK | 50 m | 1:09.46 | ||
45 | 538 | Sjöholm Sundström Filippa | 2003 | ÖSA | BQ8203 | 25 m | 1:09.60 | |
46 | 448 | Broden Hilma | 2003 | NKK | AS8203 | 25 m | 1:09.70 | |
47 | 92 | Giske Henriksen Tuva | 2004 | STAVANGER | 50 m | 1:10.07 | ||
48 | 462 | Petrovic Stefanie | 2003 | NKK | AL3803 | 25 m | 1:10.33 | |
49 | 373 | Nilsson Elvira | 2004 | LASS | AF3804 | 50 m | 1:10.44 | |
50 | 519 | von der Burg Sarah | 2004 | VÄSTERÅS | AP6604 | 25 m | 1:10.77 | |
51 | 518 | Wolfbrandt Ebba | 2003 | VÄSTERÅS | AQ5603 | 50 m | 1:11.25 | |
52 | 317 | Arnell Maja | 2004 | LASS | AO8204 | 25 m | 1:11.81 | |
53 | 112 | Slettevold Mathea | 2003 | STAVANGER | 50 m | 1:12.22 | ||
54 | 533 | Holgersson Eliasson Smilla | 2003 | ÖSA | AQ9803 | 25 m | 1:12.39 | |
55 | 455 | Lovinge Ellen | 2004 | NKK | AC6204 | 25 m | 1:13.20 | |
56 | 262 | Argenius Sigrid | 2003 | KARLSKRONA | BL1803 | 25 m | 1:13.27 | |
57 | 463 | Svan Felicia | 2003 | NKK | BF7203 | 50 m | 1:13.77 | |
58 | 337 | Frisk Isabelle | 2004 | LASS | BN5804 | 25 m | 1:13.79 | |
59 | 151 | Andersson Ellinor | 2003 | ALVESTA SS | BB4203 | 25 m | 1:14.64 | |
60 | 479 | Rahm Nathalie | 2004 | NÄSSJÖ | AA2404 | 25 m | 1:14.66 | RES |
61 | 474 | Flaa Malin | 2004 | NÄSSJÖ | AF6604 | 25 m | 1:15.01 | RES |
62 | 527 | Andersson Linnea | 2004 | ÖSA | BN0804 | 25 m | 1:15.78 | RES |
63 | 218 | Landin Emelie | 2004 | JÖNKÖPING | AU0605 | 50 m | 1:26.10 | RES |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 | Utskriftsdatum | 07 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:24 |