Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7/7 Klockan 08.30.
Heatlista Gren 32
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
19:58 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 32, 50m Ryggsim Damer 12-13 |
Finaler (6) |
12 - 13 år: Lova Andersson (2000) 31.64 2013-07-05 |
|
Beräknad start 10:42 |
Heat 1 (6) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
377 |
2 |
Anna Oscarsson |
2005 |
AX1405 |
LASS |
|
25m |
49.06 |
217 |
3 |
Alva Johannesson |
2005 |
BC2605 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
46.91 |
370 |
4 |
Alwa Merenius |
2006 |
BI0206 |
LASS |
|
50m |
45.89 |
521 |
5 |
Ida Ångström |
2005 |
AP5805 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
45.91 |
130 |
6 |
Malene Wølstad |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
47.45 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
540 |
0 |
Erika Svennberg |
2005 |
AQ0205 |
ÖSA |
|
25m |
44.35 |
326 |
1 |
Elsa Björnholm |
2006 |
AX8606 |
LASS |
|
25m |
44.19 |
361 |
2 |
Josefin Klintåker |
2006 |
AF6406 |
LASS |
|
25m |
42.18 |
395 |
3 |
Stella Åqvist |
2005 |
AO5805 |
LASS |
|
25m |
41.41 |
202 |
4 |
Tilda Andersson |
2006 |
AA9206 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
40.92 |
19 |
5 |
Oline Hestad Thunæs |
2006 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
41.39 |
14 |
6 |
Iben Johanne Stene |
2005 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
41.55 |
288 |
7 |
Alva Granzell |
2006 |
AK1406 |
KARLSTAD |
|
25m |
42.65 |
264 |
8 |
Matilda Chenon Samuelsson |
2006 |
AL7406 |
KARLSKRONA |
|
25m |
44.25 |
322 |
9 |
Kristel Aziz |
2005 |
BC4405 |
LASS |
|
25m |
45.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
0 |
Sofia Marcusson |
2005 |
AL1805 |
KALMAR SS |
|
25m |
40.54 |
107 |
1 |
Natalie Holter Møllegaard |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
40.35 |
104 |
2 |
Marie Ystrøm Lærdal |
2006 |
|
STAVANGER |
|
50m |
40.11 |
552 |
3 |
Runa Eriksson |
2005 |
AQ1605 |
HK SIM |
|
25m |
39.57 |
560 |
4 |
Felicia Sobotka |
2005 |
AQ2805 |
HK SIM |
|
25m |
39.01 |
88 |
5 |
Andrea S Clementsen |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
39.37 |
581 |
6 |
Wilma Åberg |
2005 |
ab4605 |
ÖSA |
|
50m |
40.08 |
197 |
7 |
Felicia Gustavsson |
2006 |
AL6806 |
FINSPÅNG |
|
25m |
40.32 |
535 |
8 |
Alma Mühr |
2005 |
BI0405 |
ÖSA |
|
25m |
40.36 |
249 |
9 |
Nina Krim |
2005 |
BE4405 |
KALMAR SS |
|
50m |
40.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
0 |
Olivia Andersson Jansen |
2005 |
AZ6405 |
KALMAR SS |
|
25m |
38.25 |
316 |
1 |
Julia Arildsson |
2005 |
AE6805 |
LASS |
|
25m |
37.99 |
103 |
2 |
Anna Bjelland Lootz |
2006 |
|
STAVANGER |
|
50m |
37.64 |
165 |
3 |
Amanda Böhrén |
2005 |
AU8405 |
ELFSBORG |
|
25m |
37.50 |
331 |
4 |
Emma Liis Eerik |
2006 |
BP5606 |
LASS |
|
25m |
37.24 |
302 |
5 |
Agnes Wilde |
2005 |
BB4805 |
KARLSTAD |
|
25m |
37.42 |
294 |
6 |
Alice Johnson |
2005 |
AU2805 |
KARLSTAD |
|
25m |
37.52 |
163 |
7 |
Alma Berge Kleber |
2006 |
AD0606 |
ELFSBORG |
|
50m |
37.98 |
95 |
8 |
Jenny Hustrulid |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
38.18 |
334 |
9 |
Frida Erlandsson |
2006 |
AD2606 |
LASS |
|
25m |
38.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
556 |
0 |
Linnea Larsson |
2005 |
AM9205 |
HK SIM |
|
25m |
37.11 |
97 |
1 |
Anne Holmaas Johansen |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
36.81 |
203 |
2 |
Alba Arberg |
2005 |
AA1405 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
36.31 |
122 |
3 |
Karoline Wilhelmsen Stee |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
35.62 |
200 |
4 |
Ellen Havskog |
2005 |
AD3805 |
HULTSFRED |
|
25m |
35.03 |
352 |
5 |
Andrea Höglund |
2005 |
AO2605 |
LASS |
|
25m |
35.45 |
186 |
6 |
Signe Wahlberg |
2005 |
AA7805 |
ELFSBORG |
|
25m |
35.92 |
93 |
7 |
Nynke Martine Hoekstra |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
36.37 |
486 |
8 |
Ida Ekström |
2005 |
AG3805 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
36.98 |
537 |
9 |
Julia Pietsch |
2005 |
AB0605 |
ÖSA |
|
25m |
37.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
0 |
Thilda Häll |
2005 |
AE5205 |
ELFSBORG |
|
25m |
34.86 |
491 |
1 |
Nelly Gripfors |
2005 |
AL4605 |
S 02 |
|
25m |
34.78 |
129 |
2 |
Silja Vert-Mönig |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
34.07 |
351 |
3 |
Märta Högfeldt |
2005 |
AM0805 |
LASS |
|
25m |
33.54 |
170 |
4 |
Agnes Holmblad |
2006 |
AA5206 |
ELFSBORG |
|
25m |
33.00 |
267 |
5 |
Siri Lindén |
2005 |
AF2205 |
KARLSKRONA |
|
25m |
33.32 |
432 |
6 |
Leija Johansson Junttila |
2006 |
AK2206 |
MOTALA SS |
|
25m |
33.58 |
286 |
7 |
Joline Bakken |
2005 |
AC1405 |
KARLSTAD |
|
25m |
34.09 |
127 |
8 |
Susanne Steinnes |
2005 |
|
STAVANGER |
|
50m |
34.86 |
179 |
9 |
Elsa Sjöström |
2006 |
AA0206 |
ELFSBORG |
|
25m |
35.00 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
06 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
19:58 |
|