Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag 7/7 Klockan 15.00.
Heatlista Gren 65
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
13:50 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 65, 100m Fjäril Herrar 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Markus Malm (1997) 1:01.03 2012-07-06 |
|
Beräknad start 17:33 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
174 |
2 |
Max Lidbom |
2004 |
AC0104 |
ELFSBORG |
|
50m |
1:28.36 |
15 |
3 |
Simon Tangenes |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:25.10 |
228 |
4 |
Jakob Starkenberg |
2004 |
AI8104 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:22.88 |
459 |
5 |
Aldin Mandzo |
2004 |
AF7704 |
NKK |
|
25m |
1:24.79 |
573 |
6 |
Olle Sköld |
2004 |
ar6904 |
S 02 |
|
50m |
1:26.83 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
1 |
0 |
Arn S. Andreassen |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:16.66 |
515 |
1 |
Isak Rehnman |
2004 |
AI5304 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
1:14.28 |
146 |
2 |
Kristian Olaisen |
2004 |
|
Haugesund |
|
50m |
1:12.72 |
568 |
3 |
Vincent Hua |
2004 |
AS2704 |
RINGSJÖ |
|
25m |
1:12.17 |
323 |
4 |
William Barkehed |
2003 |
AH3903 |
LASS |
|
50m |
1:11.65 |
279 |
5 |
Hannes Wrenne |
2004 |
AC4304 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:11.98 |
318 |
6 |
David Axelsson |
2004 |
AC3704 |
LASS |
|
50m |
1:12.17 |
569 |
7 |
Anthon Huasson |
2004 |
AO2304 |
RINGSJÖ |
|
25m |
1:13.81 |
461 |
8 |
Nikola Petrovic |
2004 |
AF5704 |
NKK |
|
25m |
1:14.69 |
492 |
9 |
Oscar Löfdahl |
2004 |
AA0504 |
S 02 |
|
25m |
1:19.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
489 |
0 |
Fabian Lagström |
2004 |
AP8504 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:11.04 |
429 |
1 |
Elliot Fielder |
2003 |
AD2303 |
MOTALA SS |
|
25m |
1:06.26 |
13 |
2 |
Christopher Johnsen Skar |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
1:04.16 |
487 |
3 |
Viktor Henrysson |
2003 |
AE5303 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
1:02.35 |
458 |
4 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
25m |
59.89 |
110 |
5 |
Fabian Shoghl |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
1:00.71 |
256 |
6 |
Philip Turkowitch |
2003 |
AY0703 |
KALMAR SS |
|
25m |
1:03.04 |
226 |
7 |
Job Sanders |
2003 |
AF2703 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
1:04.76 |
572 |
8 |
Charlie Skoglund Macmillan |
2004 |
|
Gjøvik SK |
|
50m |
1:08.17 |
312 |
9 |
Olle Almén |
2003 |
AH3503 |
LASS |
|
25m |
1:11.06 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
07 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
13:50 |
|