2019-11-21   20:36:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS 2018

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Söndag 8/7 Klockan 08.30.

Heatlista Gren 83
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018    Utskriftsdatum  08 juli 2018   
  Tävlingsort  Linköping    Utskriftstid  07:06   
  Arrangör  LASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juli 2018         
 
 
 
Gren 83, 50m Bröstsim Herrar 14-15  Finaler (3) 
14 - 15 år: Alexander Morgan (1996) 31.46 2010-07-06 
 
Beräknad start 10:32 
Heat 1 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
220  David Liu  2004  AY4704  JÖNKÖPING    50m   
228  Jakob Starkenberg  2004  AI8104  JÖNKÖPING    25m  45.18 
86  Sondre Antonsen Breivik  2004    STAVANGER    50m  40.86 
573  Olle Sköld  2004  ar6904  S 02    50m  40.20 
515  Isak Rehnman  2004  AI5304  VÄSTERÅS    50m  39.87 
150  Ola Vestbø  2003    Haugesund    50m  39.97 
292  Filip Hedin  2003  AS1503  KARLSTAD    25m  40.51 
15  Simon Tangenes  2004    Bergen SLK    50m  41.19 
492  Oscar Löfdahl  2004  AA0504  S 02    25m  45.53 
               

 
Heat 2 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
360  Emil Kilander  2004  AC2704  LASS    25m  37.80 
459  Aldin Mandzo  2004  AF7704  NKK    50m  37.43 
13  Christopher Johnsen Skar  2003    Bergen SLK    50m  35.77 
101  Marius Krüger-Larsen  2004    STAVANGER    50m  35.37 
569  Anthon Huasson  2004  AO2304  RINGSJÖ    25m  35.07 
213  Gabriel Eriksson  2004  AT2504  JÖNKÖPING    50m  35.22 
504  Tom Dijkhuizen  2003  AH5703  VÄSTERÅS    25m  35.43 
446  Sergej Basov  2003  BA8103  NKK    50m  36.26 
287  Marcus Bülund  2004  AE4304  KARLSTAD    25m  37.59 
Arn S. Andreassen  2004    Bergen SLK    50m  38.44 

 
Heat 3 (3) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
392  Erik Wallin  2003  AH0103  LASS    25m  34.77 
568  Vincent Hua  2004  AS2704  RINGSJÖ    25m  34.32 
330  Gustav Edlund  2004  AG7504  LASS    25m  33.88 
577  Elliot Fielder  2003  AD2303  MOTALA SS    50m  32.90 
516  Lucas Sterling  2004  AC6704  VÄSTERÅS    25m  32.40 
279  Hannes Wrenne  2004  AC4304  KARLSKRONA    25m  32.75 
110  Fabian Shoghl  2003    STAVANGER    50m  33.63 
146  Kristian Olaisen  2004    Haugesund    50m  34.01 
137  Keilani Eritsland Loren  2003    Haugesund    50m  34.61 
461  Nikola Petrovic  2004  AF5704  NKK    25m  35.00 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.08  Utskriftsdatum  08 juli 2018 
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS  Utskriftstid  07:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner