Program för NUSS 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Söndag 8/7 Klockan 15.00.
Heatlista Gren 106
|
Tävling |
NUSS Äldre och Yngre 50 m 2018 |
|
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Linköping |
|
Utskriftstid |
13:27 |
|
|
Arrangör |
LASS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 106, 200m Ryggsim Damer 14-15 |
Finaler (3) |
14 - 15 år: Ebba Martin (2000) 2:30.23 2015-07-05 |
|
Beräknad start 16:56 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
262 |
0 |
Sigrid Argenius |
2003 |
BL1803 |
KARLSKRONA |
|
25m |
3:03.73 |
533 |
1 |
Smilla Holgersson Eliasson |
2003 |
AQ9803 |
ÖSA |
|
25m |
2:58.48 |
448 |
2 |
Hilma Broden |
2003 |
AS8203 |
NKK |
|
25m |
2:53.50 |
464 |
3 |
Kasandra Svan |
2004 |
AQ0404 |
NKK |
|
25m |
2:51.79 |
175 |
4 |
Hannah Lilja |
2004 |
AE2604 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:50.23 |
6 |
5 |
Marte Pleym Grønhaug |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
2:50.31 |
518 |
6 |
Ebba Wolfbrandt |
2003 |
AQ5603 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:53.12 |
462 |
7 |
Stefanie Petrovic |
2003 |
AL3803 |
NKK |
|
25m |
2:57.84 |
373 |
8 |
Elvira Nilsson |
2004 |
AF3804 |
LASS |
|
50m |
3:02.79 |
198 |
9 |
Amanda Wärn |
2004 |
AY6804 |
FINSPÅNG |
|
25m |
3:34.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
538 |
0 |
Filippa Sjöholm Sundström |
2003 |
BQ8203 |
ÖSA |
|
25m |
2:48.39 |
485 |
1 |
Nora Björklund |
2003 |
BA4803 |
OSKARSHAMN |
|
25m |
2:45.82 |
229 |
2 |
Wilma Svensson |
2004 |
AG6604 |
JÖNKÖPING |
|
50m |
2:43.16 |
519 |
3 |
Sarah von der Burg |
2004 |
AP6604 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:41.80 |
162 |
4 |
Nelly Askengren Stråhle |
2003 |
AE7403 |
ELFSBORG |
|
25m |
2:39.34 |
476 |
5 |
Thea Jansson |
2003 |
AO1603 |
NÄSSJÖ |
|
25m |
2:41.75 |
96 |
6 |
Asta Homme Håland |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
2:42.18 |
89 |
7 |
Oda Flesland |
2003 |
|
STAVANGER |
|
50m |
2:45.07 |
157 |
8 |
Alicia Budden |
2004 |
AA5404 |
BÅLSTA SK |
|
50m |
2:47.20 |
317 |
9 |
Maja Arnell |
2004 |
AO8204 |
LASS |
|
25m |
2:50.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
5 |
0 |
Tine Hovden Eidheim |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
2:38.89 |
221 |
1 |
Matilda Nilsson |
2004 |
AD0804 |
JÖNKÖPING |
|
25m |
2:34.37 |
2 |
2 |
Tiril Ask |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
2:31.26 |
503 |
3 |
Hanna Degerlund |
2004 |
AX9404 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:29.25 |
385 |
4 |
Thilde Smedbäck |
2004 |
AD3404 |
LASS |
|
25m |
2:25.90 |
257 |
5 |
Tea Winblad |
2004 |
AH7404 |
KALMAR SS |
|
25m |
2:28.50 |
12 |
6 |
Stine Rotseth |
2003 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
2:30.37 |
497 |
7 |
Alice Skoglund |
2003 |
BO5603 |
VELLINGE-N |
|
25m |
2:32.19 |
290 |
8 |
Clara Gustavson |
2003 |
BA4403 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:35.85 |
11 |
9 |
Tonje Merethe Lid Rasmuss |
2004 |
|
Bergen SLK |
|
50m |
2:39.26 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
08 juli 2018 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS |
Utskriftstid |
13:27 |
|