2020-04-01   00:36:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för 34:e Mora Cup

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

1_S
Gren 1, 100m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Sanda fastigheter 
Klass A - Petra Allestad 1:07.03 - 2007 - Wisby SS 
Klass B - Elin Svärd 1:06.35 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Emmy Östling 1:11.32 - 2015 - Falu SS 
Klass D - Paulina Björkbacka 1:15.66 - 2007 - Harnäs Skutskär SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:06.28   
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  1:11.12   
16  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:13.54   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  1:16.61   
84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:21.98   
90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  1:22.71   
96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  1:23.82   
39  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:25.69   
93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  1:30.02   
10  88  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  1:32.32   
11  82  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  1:34.50   
12  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:34.67   
13  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:34.86   
14  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:35.48   
15  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:36.59   
16  100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  1:37.21   
17  101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  1:38.97   
18  99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  1:38.99   
19  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  1:40.45   
20  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:40.63   
21  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:40.87   
22  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:42.63   
23  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m  1:42.94   
24  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  1:46.02   
25  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  1:46.77   
26  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  1:52.75   
27  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  1:55.84   
28  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m     
29  21  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m     
30  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m     
31  29  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m    EFT 
32  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
33  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
34  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m     
35  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m     
36  74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m     
37  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
2_S
Gren 2, 100m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Mora Biltvätt 
Klass A - Erik Samuelsson 1:00.26 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 1:00.66 - 2002 - SPIF 
Klass C - Andreas Ottesen 1:05.85 - 1999 - Turebergs SK 
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:11.07 - 2015 - Bærumsvømmerne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  1:07.59   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:08.37   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  1:13.19   
33  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:16.22   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  1:18.01   
72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  1:29.85   
57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:30.87   
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:33.45   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:35.40   
10  25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  1:36.47   
11  66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:41.91   
12  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m     
13  68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
3_S
Gren 3, 50m Frisim Damer Öppen 
 
Sponsor: Akademibokhandeln Mora 
Josefin Lindkvist 27.11 - 2008 - Ludvika SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  28.96   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  29.18   
16  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  29.25   
91  Harviken Aurora  2002  Elverum    25 m  30.11   
74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  30.79   
43  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  31.46   
70  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  50 m  32.73   
30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  33.29   
40  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  33.29   
10  39  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  33.34   
11  90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  33.69   
12  93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  33.78   
13  96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  34.03   
14  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  34.57   
15  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  34.73   
16  69  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  35.24   
17  42  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  35.56   
18  82  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  35.62   
19  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  50 m  36.23   
20  67  Boberg Elda  2001  RÄTTVIK  BG1201  25 m  36.27   
21  100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  36.42   
22  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  36.54   
23  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  36.97   
24  44  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  37.07   
25  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  37.28   
26  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  37.33   
27  99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  37.50   
28  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  37.59   
29  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  37.64   
30  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  37.64   
31  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  37.82   
32  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m  38.17   
33  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  38.48   
34  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  38.74   
35  48  Lind-Dannberg Sofia  2003  SIM 77 HOF  BG1603  25 m  39.58   
36  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  39.66   
37  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  39.90   
38  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  40.23   
39  31  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  25 m  40.25   
40  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  40.48   
41  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m  40.55   
42  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  41.76   
43  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  42.21   
44  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  42.68   
45  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  43.58   
46  36  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  44.07   
47  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  44.61   
48  101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  45.09   
49  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  46.07   
50  23  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m  46.51   
51  20  Hansson Meja  2007  FALUN  BD9407  25 m  47.05   
52  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  47.67   
53  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  54.10   
54  13  Abela Agnes  2006  FALUN  AJ9606  25 m  57.04   
55  10  Udd Mathilda  2005  BORLÄNGE    25 m     
56  28  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m     
57  29  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m    EFT 
58  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
59  95  Sokac Kristine  2004  Elverum    25 m     
60  111  Ahlgren Tindra  2006  SS MORA    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
4_S
Gren 4, 50m Frisim Herrar Öppen 
 
Sponsor: Mora Chinahouse 
Per Johansson 22.75 - 1986 - Borlänge SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  25.61   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  26.23   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  27.96   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  28.30   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  29.13   
33  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  30.41   
72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  32.21   
68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m  32.43   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  34.59   
10  35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  35.16   
11  57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  35.27   
12  25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  35.80   
13  103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m  36.78   
14  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m  40.44   
15  15  Bondensson Gustav  2007  FALUN  AD7307  25 m  40.50   
16  32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  41.16   
17  75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m  45.59   
18  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m     
19  71  Wadsten Max  2006  RÄTTVIK  AV5106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
5_S
Gren 5, 100m Fjärilsim Damer 
 
Sponsor: Kungshaga Hotell 
Klass A - Mia Brodén 1:05.82 - 2001 - Falu SS 
Klass B - Mia Brodén 1:04.46 - 1998 - Falu SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  1:14.81   
84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:16.04   
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  1:16.27   
90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  1:36.89   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
6_S
Gren 6, 100m Fjärilsim Herrar 
 
Sponsor: Akademibokhandeln Mora 
Klass A - Sebastian Persson 57.29 - 2007 - Karlstads SS 
Klass B - Joakim Hvalgren 1:00.31 - 2009 - Södertörns SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:03.11   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  1:04.61   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  1:11.37   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  1:25.75   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
7_S
Gren 7, 50m Fjärilsim Flickor 
 
Sponsor: Mora Däck & Fälg 
Klass C - Ylva Hoffart 32.99 - 2015 - Bærumsvømmerne 
Klass D - Hanna Orre 33.35 - 2007 - Hedemora SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  30.16   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  32.33   
43  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  35.15   
93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  36.95   
40  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  36.97   
Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  39.99   
96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  40.00   
99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  40.32   
30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  40.78   
10  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  41.10   
11  42  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  41.32   
12  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m  42.48   
13  100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  43.85   
14  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  44.56   
15  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  44.68   
16  101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  44.77   
17  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  45.00   
18  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  45.34   
19  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  50 m  45.47   
20  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  46.62   
21  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  47.67   
22  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  48.15   
23  44  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  48.17   
24  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  48.60   
25  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  48.78   
26  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  49.83   
27  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  50.80   
28  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  51.77   
29  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  54.86   
30  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  50 m  56.65   
31  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  1:07.39   
32  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m     
33  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m     
34  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m     
35  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m     
36  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m     
37  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
8_S
Gren 8, 50m Fjärilsim Pojkar 
 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass C - Elias Persson 29.24 - 2016 - SS Mora 
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 33.00 - 2015 - Bærumsvømmerne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  30.67   
68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m  36.70   
103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m  41.78   
57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  42.86   
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  43.21   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  44.60   
25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  48.64   
66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  48.64   
32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  52.94   
10  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m     
11  75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
9_S
Gren 9, 50m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Varsego Present 
Klass A - Amanda Persson 37.55 - 2013 - Filipstads SK 
Klass B - Hanna Tinnerholm 35.95 - 2014 - Falu SS 
Klass C - Hilda Sander 38.78 - 2016 - Falu SS 
Klass D - Linnéa Englund 39.77 - 2014 - Deje SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  38.51   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  38.64   
91  Harviken Aurora  2002  Elverum    25 m  40.15   
16  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  40.48   
39  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  41.18   
99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  42.92   
88  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  43.68   
93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  44.11   
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  44.76   
10  30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  44.84   
11  96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  45.01   
12  69  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  45.09   
13  82  Sisell Anna  2003  SS MORA  AP0203  25 m  45.30   
14  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  45.47   
15  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  45.49   
16  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  45.79   
17  70  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  45.93   
18  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  45.95   
19  90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  46.19   
20  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  46.28   
21  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  46.53   
22  40  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  47.64   
23  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  48.25   
24  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  49.23   
25  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  49.45   
26  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  49.94   
27  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  49.94   
28  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m  50.01   
29  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  50.03   
30  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  50 m  50.23   
31  42  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  50.26   
32  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  50.35   
33  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  51.14   
34  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  51.28   
35  48  Lind-Dannberg Sofia  2003  SIM 77 HOF  BG1603  25 m  51.31   
36  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m  51.92   
37  23  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m  52.45   
38  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  52.95   
39  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  53.19   
40  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  53.23   
41  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m  53.37   
42  31  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  25 m  53.40   
43  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  55.87   
44  44  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  57.21   
45  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m  58.10   
46  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  58.18   
47  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  59.44   
48  37  Zetterberg Josefin  2008  FALUN  AN0208  25 m  59.52   
49  47  Kling Vera  2006  SIM 77 HOF  AA4806  25 m  59.93   
50  36  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  1:00.61   
51  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  1:00.78   
52  20  Hansson Meja  2007  FALUN  BD9407  25 m  1:03.41   
53  13  Abela Agnes  2006  FALUN  AJ9606  25 m  1:06.28   
54  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  1:06.56   
55  10  Udd Mathilda  2005  BORLÄNGE    25 m     
56  21  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m     
57  28  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m     
58  29  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m     
59  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
60  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
61  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
62  95  Sokac Kristine  2004  Elverum    25 m     
63  111  Ahlgren Tindra  2006  SS MORA    25 m    EFT 
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
10_S
Gren 10, 50m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Mora Bygg AB 
Klass A - Marcus Åberg 31.46 - 2013 - SK Ägir 
Klass B - Elias Persson 32.27 - 2017 - SS Mora 
Klass C - Elias Persson 33.75 - 2016 - SS Mora 
Klass D - Elias Persson 38.42 - 2014 - SS Mora 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  30.78   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  33.10   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  33.93   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  37.11   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  39.00   
72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  40.06   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  43.76   
68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m  44.20   
33  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  46.98   
10  35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  47.73   
11  57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  48.71   
12  25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  49.36   
13  103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m  49.36   
14  66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  49.92   
15  75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m  57.13   
16  15  Bondensson Gustav  2007  FALUN  AD7307  25 m  59.77   
17  32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  59.98   
18  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m  1:01.68   
19  Haglund Axel  2007  BORLÄNGE  AP5707  25 m     
20  71  Wadsten Max  2006  RÄTTVIK  AV5106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
11_S
Gren 11, 100m Frisim Damer 
 
Sponsor: Byrackebo 
Klass A - Therese Mattsson 59.27 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Cathrin Carlzon 58.96 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Mia Brodén 1:01.70 - 1997 - Falu SS 
Klass D - Pauline Korssell 1:06.78 - 2009 - Täby Sim 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  1:01.62   
64  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  1:01.83   
16  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:03.85   
74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  1:06.77   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  1:07.14   
84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  1:08.45   
91  Harviken Aurora  2002  Elverum    25 m  1:10.42   
96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  1:11.27   
40  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:14.01   
10  93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  1:14.37   
11  90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  1:14.82   
12  39  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  1:14.96   
13  70  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  1:15.71   
14  30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:16.21   
15  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:16.33   
16  67  Boberg Elda  2001  RÄTTVIK  BG1201  25 m  1:18.71   
17  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:18.86   
18  69  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  1:21.47   
19  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:21.58   
20  99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  1:21.80   
21  42  Forsman Alma  2007  KÖPINGS SS  AG7807  25 m  1:22.15   
22  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m  1:22.55   
23  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:22.82   
24  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  1:23.68   
25  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:24.95   
26  44  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  1:26.14   
27  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  1:26.56   
28  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:26.91   
29  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  1:27.47   
30  48  Lind-Dannberg Sofia  2003  SIM 77 HOF  BG1603  25 m  1:27.52   
31  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  1:27.80   
32  100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  1:28.28   
33  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  1:28.60   
34  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  1:28.97   
35  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:29.45   
36  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  1:29.91   
37  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:30.21   
38  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:31.25   
39  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  1:31.33   
40  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  1:31.66   
41  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  1:32.10   
42  47  Kling Vera  2006  SIM 77 HOF  AA4806  25 m  1:33.87   
43  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m  1:34.03   
44  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  1:34.99   
45  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m  1:35.55   
46  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  1:36.12   
47  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  1:37.04   
48  101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  1:37.54   
49  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  1:38.85   
50  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  1:39.91   
51  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  1:43.80   
52  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m     
53  13  Abela Agnes  2006  FALUN  AJ9606  25 m     
54  20  Hansson Meja  2007  FALUN  BD9407  25 m     
55  21  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m     
56  23  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m    EFT 
57  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m     
58  31  Tengvall Williams Ida  2005  FALUN  BM6405  25 m    EFT 
59  36  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m     
60  37  Zetterberg Josefin  2008  FALUN  AN0208  25 m     
61  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
62  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
63  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
64  95  Sokac Kristine  2004  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
12_S
Gren 12, 100m Frisim Herrar 
 
Sponsor: Mora chinahouse 
Klass A - Per Johansson 50.75 - 1986 - Borlänge SS 
Klass B - Joakim Hvalgren 54.46 - 2009 - Södertörns SS 
Klass C - Joakim Hvalgren 57.19 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS 
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:03.78 - 2015 - Bærumsvømmerne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  57.55   
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  59.70   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  1:00.91   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:03.13   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  1:04.99   
33  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  1:06.21   
72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  1:11.42   
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:18.17   
103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m  1:19.65   
10  60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:20.04   
11  57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:20.41   
12  25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  1:20.83   
13  68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m  1:23.66   
14  66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:24.62   
15  32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  1:28.35   
16  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m  1:29.83   
17  75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m  1:44.33   
18  71  Wadsten Max  2006  RÄTTVIK  AV5106  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
13_S
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 
 
Sponsor: Mattsons Bygg & Järn 
Klass A - Jeanette Engzell 1:12.11 - 2006 - Falu SS 
Klass B - Louise Mikiasson 1:15.58 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Amanda Hovlind 1:17.58 - 1997 - Södertörn SS 
Klass D - Amanda Johansson 1:24.95 - 2017 - Deje SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
43  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  1:23.50   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  1:30.73   
93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  1:31.63   
99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  1:35.63   
40  Eriksson Emilia  2004  KÖPINGS SS  AS2404  25 m  1:36.46   
96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  1:36.55   
88  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  1:36.96   
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  1:37.18   
69  Engberg Johanna  2003  RÄTTVIK  BG2803  25 m  1:39.31   
10  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  1:42.07   
11  30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:42.28   
12  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  1:44.40   
13  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  1:44.88   
14  70  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  1:46.07   
15  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  1:46.44   
16  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m  1:46.76   
17  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:48.00   
18  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  1:48.06   
19  90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  1:48.67   
20  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:50.72   
21  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  1:51.38   
22  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  1:51.72   
23  48  Lind-Dannberg Sofia  2003  SIM 77 HOF  BG1603  25 m  1:52.33   
24  Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  1:52.36   
25  83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:53.34   
26  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m  1:53.36   
27  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:54.66   
28  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  1:56.09   
29  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  50 m  1:56.84   
30  101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  1:57.07   
31  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  1:58.52   
32  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  2:07.11   
33  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m     
34  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m     
35  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m     
36  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m     
37  28  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m     
38  29  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m    EFT 
39  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m     
40  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m     
41  47  Kling Vera  2006  SIM 77 HOF  AA4806  25 m     
42  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
43  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
44  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m     
45  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
46  74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m     
47  95  Sokac Kristine  2004  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
14_S
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
Sponsor: Cubic AB 
Klass A - Erik Samuelsson 1:07.11 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Mitchell Hägglund 1:08.78 - 2002 - SPIF 
Klass C - Mitchell Hägglund 1:10.94 - 2000 - SPIF 
Klass D - Elias Persson 1:24.36 - 2014 - SS Mora 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  1:08.71   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  1:12.96   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  1:13.95   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  1:23.19   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  1:28.87   
72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m  1:31.69   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  1:42.42   
25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  1:46.37   
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:46.40   
10  66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:49.96   
11  57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:51.82   
12  32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  2:14.12   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
15_S
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
 
Sponsor: Mora Bil & Traktor 
Klass A - Julia Nordlund 33.49 - 2015 - Falu SS 
Klass B - Sara Junevik 31.42 - 2015 - Leksands SF 
Klass C - Stella Verner 33.76 - 2017 - Eskilstuna SK 
Klass D - Tuva Hjemli 36.26 - 2017 - Falu SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
64  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  31.22   
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  32.74   
16  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  34.39   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  35.53   
84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  36.75   
74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  25 m  37.12   
90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  38.23   
91  Harviken Aurora  2002  Elverum    25 m  38.71   
83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  38.87   
10  43  Forsman Alvida  2004  KÖPINGS SS  BM7404  25 m  38.89   
11  93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  38.98   
12  39  Ehlin Maja  2002  KÖPINGS SS  BT6202  25 m  39.80   
13  70  Jones Elin  2003  RÄTTVIK  AK2203  25 m  40.52   
14  59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  40.77   
15  96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  41.31   
16  45  Pettersson Agnes  2006  KÖPINGS SS  AT1406  25 m  42.09   
17  30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  42.13   
18  88  Liljegren Nora  2003  LEKSAND  AR6603  25 m  42.14   
19  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  42.88   
20  100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  42.92   
21  99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  43.23   
22  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  43.59   
23  53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  43.64   
24  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m  43.67   
25  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  44.63   
26  41  Eriksson Felicia  2006  KÖPINGS SS  AR2606  25 m  45.11   
27  38  Bengtsson Alice  2006  KÖPINGS SS  BI6806  25 m  45.73   
28  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m  46.02   
29  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  46.23   
30  44  Mattsson Emma  2005  KÖPINGS SS  BQ4805  25 m  46.27   
31  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  46.35   
32  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m  46.84   
33  19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  47.37   
34  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m  48.09   
35  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  48.10   
36  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  48.21   
37  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  48.53   
38  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  48.60   
39  56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  49.02   
40  46  Zetterkvist Olivia  2006  KÖPINGS SS  BI4806  25 m  49.31   
41  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  49.53   
42  102  Lönstad-Halvorsen Sara  2007  Elverum    25 m  50.82   
43  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  51.15   
44  47  Kling Vera  2006  SIM 77 HOF  AA4806  25 m  51.72   
45  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  52.37   
46  13  Abela Agnes  2006  FALUN  AJ9606  25 m  55.89   
47  37  Zetterberg Josefin  2008  FALUN  AN0208  25 m  55.92   
48  36  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m  1:00.44   
49  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m     
50  21  Ihrlund Isabella  2007  FALUN  BG9807  25 m     
51  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m     
52  28  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m     
53  29  Sadeghi Karin  2005  FALUN  BU9805  25 m     
54  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
55  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
56  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
57  95  Sokac Kristine  2004  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
16_S
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
 
Sponsor: Mora Chinahouse 
Klass A - Edvin Persson 29.18 - 2016 - SS Mora 
Klass B - Edvin Persson 30.20 - 2015 - SS Mora 
Klass C - Lukas Hill 32.52 - 2013 - SS Mora 
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 32.34 - 2015 - Bærumsvømmerne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  29.95   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  30.15   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  34.35   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  36.32   
33  Werkmästar Johan  2002  FALUN  AI4502  25 m  37.45   
57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  40.75   
68  Daniels Alvin  2004  RÄTTVIK  AJ6904  25 m  40.91   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  41.41   
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  43.55   
10  25  Montelius Risberg Esbjörn  2004  FALUN  AQ9104  25 m  44.02   
11  15  Bondensson Gustav  2007  FALUN  AD7307  25 m  44.10   
12  66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  46.72   
13  75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m  47.35   
14  26  Montelius Risberg Frode  2007  FALUN  AI3307  25 m  48.28   
15  103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m  51.12   
16  32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m     
17  72  Bröms Quintin  2003  SS MORA  AZ5703  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
17_S
Gren 17, 200m Medley Damer 
 
Sponsor: Mora chinahouse 
Klass A - Therese Mattsson 2:25.77 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Louise Mikiasson 2:21.81 - 1998 - Södertörn SS 
Klass C - Sofie Mikiasson 2:31.00 - 1998 - Södertörn SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
89  Vie Ingrid  2003  Elverum    25 m  2:42.76   
92  Söfting Svarstad Eline  2004  Elverum    25 m  2:43.92   
64  Hjortsberg Nea  2004  SÖDERTÖRN  AK0404  25 m  2:45.26   
84  van Zonneveld Femke  2002  SS MORA  AS9802  25 m  2:46.24   
74  Fäs Anina  2001  SS MORA  BY1601  50 m  2:48.58   
93  Sveen-Bratvold Elise  2004  Elverum    25 m  2:55.90   
96  Hagen Emilie Alexandra  2005  Elverum    25 m  2:59.48   
90  Rugsveen Hanne  2002  Elverum    25 m  3:05.37   
Mortazavi Elena  2004  BORLÄNGE  BM6804  25 m  3:21.20   
10  97  Myrvold Stener Eldri  2005  Elverum    25 m  3:23.64   
11  61  Sundqvist Agnes  2005  SÖDERHAMN  BL0405  25 m  3:28.09   
12  48  Lind-Dannberg Sofia  2003  SIM 77 HOF  BG1603  25 m     
13  55  Karlsson Ida  2005  SÖDERHAMN  BQ1205  25 m     
14  94  Sol Vera  2004  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
18_S
Gren 18, 200m Medley Herrar 
 
Sponsor: Gray´s 
Klass A - Erik Samuelsson 2:10.07 - 2006 - Väsby SS 
Klass B - Pontus Renholm 2:14.51 - 2001 - SPIF 
Klass C - Joakim Hvalgren 2:23.59 - 2007 - Harnäs Skutskärs SS 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
80  Persson Elias  2002  SS MORA  AA7502  25 m  2:21.57   
104  Sol Rick  2001  Elverum    25 m  2:26.22   
Ruijs Daniel  2004  BORLÄNGE  AE5504  25 m  2:36.17   
105  Kregnes Söstuen Martin  2002  Elverum    25 m  2:36.30   
106  Nome Geirr  1985  Elverum    25 m  2:47.50   
60  Sundman Erik  2005  SÖDERHAMN  AU6705  25 m  3:27.51   
103  Stenbakken Andersen Endre  2004  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
19_S
Gren 19, 100m Medley Flickor 
 
Sponsor: Görans Motor 
Klass D - Pauline Korssell 1:16.85 - 2009 - Täby Sim 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
30  Strömsöe Sara  2006  FALUN  AV2406  25 m  1:26.12   
99  Harviken Hennie  2006  Elverum    25 m  1:29.66   
53  Andersson Saga  2006  SÖDERHAMN  BH8806  25 m  1:32.51   
83  Trapp-Östling Edith  2006  SS MORA  AA5806  25 m  1:33.83   
19  Färlin Emma  2006  FALUN  AV8206  25 m  1:34.72   
100  Hagebakken Frida  2006  Elverum    25 m  1:35.22   
59  Runarsson Emelie  2006  SÖDERHAMN  BD5206  25 m  1:36.43   
56  Karlsson Märta  2007  SÖDERHAMN  AV4407  25 m  1:36.82   
101  Kumula Emma Mathea  2007  Elverum    25 m  1:40.01   
10  Lemon Evelina  2006  BORLÄNGE  BG4206  25 m  1:43.16   
11  34  von Hofsten Doris  2008  FALUN  AE9808  25 m  1:43.67   
12  18  Frank Hanna  2006  FALUN  BB9406  25 m  1:44.20   
13  65  Jonsson Matilda  2006  HÄRJEDALEN  AN3806  25 m  1:44.38   
14  22  Karsberg Carla  2007  FALUN  AJ1407  25 m  1:45.79   
15  52  Aminiyan Emitis  2006  SÖDERHAMN  BH7806  25 m  1:47.97   
16  98  Tjugum Amundsen Nora  2006  Elverum    25 m  1:48.72   
17  24  Lundin Alice  2007  FALUN  AJ3207  25 m  1:49.85   
18  17  Eriksson Olivia  2007  FALUN  AT3207  25 m  1:50.58   
19  14  Allvin Agnes  2006  FALUN  AV0406  25 m  1:52.73   
20  Tägtström Alice  2006  BORLÄNGE  AJ6606  25 m  1:59.31   
21  27  Morén Lovisa  2006  FALUN  BM6206  25 m  2:06.09   
22  Mikaelsson Blomström Lovis  2007  BORLÄNGE  BF5207  25 m     
23  13  Abela Agnes  2006  FALUN  AJ9606  25 m    EFT 
24  23  Klingberg Thea  2006  FALUN  BC1806  25 m    EFT 
25  28  Nyström Maja  2007  FALUN  AR7407  25 m     
26  36  Zetterberg Carolin  2006  FALUN  BL0806  25 m     
27  47  Kling Vera  2006  SIM 77 HOF  AA4806  25 m     
28  49  Persson Ida  2006  SIM 77 HOF  BA5606  25 m     
29  50  Puhls Sjöstrand Ida  2008  SIM 77 HOF  AC0808  25 m     
30  51  Puhls Sjöstrand Isabelle  2006  SIM 77 HOF  AV9606  25 m     
31  54  Biller Linn  2006  SÖDERHAMN  BQ2206  25 m     
32  58  Pavlovska Marie  2007  SÖDERHAMN  BG8807  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
20_S
Gren 20, 100m Medley Pojkar 
 
Klass D - Jonas Milian Hestad Solberg 1:13.71 - 2015 - Bærumsvømmerne 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
35  von Hofsten Linus  2006  FALUN  AN6306  25 m  1:29.80   
57  Nilsson Lukas  2006  SÖDERHAMN  AH4506  25 m  1:31.45   
66  Svensson Sebastian  2006  HÄRJEDALEN  AB4706  25 m  1:40.72   
32  Wahlqvist Joel  2006  FALUN  AS2506  25 m  1:44.83   
75  Glad Oscar  2007  SS MORA  AC8107  25 m  2:00.17   
15  Bondensson Gustav  2007  FALUN  AD7307  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
21_S
Gren 21, 4x50m Medley Damer 
 
Klass 17+ - Ludvika Simsällskap 2:10.54 - 2008 
Klass 15-16 - Falu Simsällskap 2:12.06 - 2014 
Klass 0-14 - Njurunda Simsällskap 2:15.74 - 2004 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
62  Söderhamn Damer  SÖDERHAMN    25 m  2:45.18   
63  Söderhamn Damer 2  SÖDERHAMN    25 m     
86  SS Mora Damer  1999  SS MORA    25 m     
108  4*50 Medley Jenter 1  Elverum    25 m     
109  4*50 Medley Jenter 2  Elverum    25 m     
110  4*50 Medley Jenter 3  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 
22_S
Gren 22, 4x50m Medley Herrar 
 
Klass 17+ - Karlstads Simsällskap 1:52.18 - 2007 
Klass 15-16 - Väsby Simsällskap 2:04.68 - 2007 
Klass 0-14 - Täby Sim 2:15.28 - 2009 
 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 









 
87  SS Mora Herrar  1999  SS MORA    25 m     
107  4*50 Medley Gutter 1  Elverum    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  22 april 2018 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  08:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner