Startliste for Triton Open 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Triton Open 2018 |
|
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
|
|
Stævne by |
Ballerup |
|
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|
|
Arrangør |
Svømmeklubben Triton Ballerup |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
13 april 2018 |
|
|
|
|
Løb 33, 200m Brystsvømning Damer |
Finaler (12) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
169 |
3 |
Katharina Beyer Hansen |
2006 |
0674AH |
GSK |
|
50m |
|
546 |
4 |
Sigrid Mygind |
2008 |
0878AG |
GLADSAXE |
|
50m |
|
201 |
5 |
Mille Maxwell Berthou |
2005 |
0534AA |
KVIK |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
126 |
2 |
Sarah Møller Jakobsen |
2004 |
0416AW |
NAKSKOV |
|
50m |
|
555 |
3 |
Freya Valentin |
2008 |
0888AG |
GLADSAXE |
|
50m |
|
54 |
4 |
Isabella Holme Bjerborg |
2005 |
0536AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:58.55 |
553 |
5 |
Ella Boisen Tvermoes |
2008 |
0812AD |
GLADSAXE |
|
25m |
5:24.12 |
599 |
6 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
|
357 |
7 |
Emilie Wilms Jensen |
2006 |
0658AB |
TRITON B |
|
50m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
537 |
1 |
Katrine Schou Jagd |
2008 |
0868AA |
GLADSAXE |
|
25m |
4:12.84 |
183 |
2 |
Astrid Østerby |
2007 |
0746AF |
GSK |
|
25m |
4:11.08 |
538 |
3 |
Liva Ladefoged Jepsen |
2008 |
0828AA |
GLADSAXE |
|
25m |
4:07.98 |
173 |
4 |
Ella Kjærebye |
2007 |
0726AF |
GSK |
|
25m |
4:02.42 |
466 |
5 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
4:03.73 |
564 |
6 |
Sofie Wettendorff Hasling |
2007 |
0782AN |
FR.VÆRK |
|
25m |
4:10.18 |
367 |
7 |
Anna Powers |
2007 |
0702AC |
TRITON B |
|
25m |
4:11.96 |
539 |
8 |
Victoria Brammer Kærgaard |
2008 |
0878AA |
GLADSAXE |
|
25m |
4:22.52 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
523 |
1 |
Augusta Blom |
2008 |
0842AE |
GLADSAXE |
|
25m |
4:00.23 |
180 |
2 |
Siena Serizawa |
2008 |
0832AD |
GSK |
|
25m |
3:57.09 |
524 |
3 |
Anna Dicte Bøgeskov |
2007 |
0748AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:53.99 |
380 |
4 |
Maila Anker |
2007 |
0784AF |
RINGSTED |
|
25m |
3:49.47 |
526 |
5 |
Silje Nygaard Engedal |
2007 |
0768AE |
GLADSAXE |
|
50m |
3:49.76 |
228 |
6 |
Freja Fyller Jacobsen |
2007 |
0774AJ |
KVIK |
|
25m |
3:56.97 |
64 |
7 |
Beatrice Buhr Müller |
2006 |
0652AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:57.26 |
181 |
8 |
Petrea Hostrup Stærke |
2006 |
0664AD |
GSK |
|
25m |
4:01.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
275 |
1 |
Filippa Walløe |
2005 |
0502AC |
KVIK |
|
50m |
3:39.95 |
638 |
2 |
Ella Bødker Thomsen |
2005 |
0576AH |
VÆRLØSE |
|
25m |
3:39.02 |
165 |
3 |
Malouca Laura Bruun |
2007 |
0714AF |
GSK |
|
25m |
3:36.01 |
124 |
4 |
Malou Hansen |
2004 |
0454AM |
NAKSKOV |
|
50m |
3:33.81 |
172 |
5 |
Mathilde Johansen |
2007 |
0732AJ |
GSK |
|
25m |
3:35.63 |
490 |
6 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:37.57 |
72 |
7 |
Maria Stoklund |
2006 |
0648AF |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:39.49 |
395 |
8 |
Emma Skjold Sørensen |
2004 |
0406AX |
RINGSTED |
|
25m |
3:46.97 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
408 |
1 |
Emilie Larsen |
2005 |
0568AV |
SK-SYD |
|
25m |
3:32.61 |
542 |
2 |
Sofie Emilie Lange |
2007 |
0702AB |
GLADSAXE |
|
25m |
3:31.19 |
462 |
3 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:28.66 |
432 |
4 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:28.12 |
491 |
5 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:28.27 |
78 |
6 |
Laura Bang |
2004 |
0474AP |
SØLLERØD |
|
25m |
3:29.29 |
612 |
7 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
25m |
3:31.24 |
111 |
8 |
Mille Vester-Christensen |
2005 |
0556AL |
SØLLERØD |
|
25m |
3:33.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Leonora M Postgaard |
2006 |
0666AD |
GSK |
|
25m |
3:26.98 |
495 |
2 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:25.14 |
68 |
3 |
Alba Seneca |
2005 |
0576AN |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:24.11 |
575 |
4 |
Mathilde Laustsen |
2003 |
0306AZ |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:21.10 |
446 |
5 |
Nanette Skou Clausen |
2005 |
0514AE |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:22.28 |
725 |
6 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
3:24.49 |
374 |
7 |
Andrea Strandby |
2007 |
0718AA |
TRITON B |
|
25m |
3:25.66 |
359 |
8 |
Isabella Koch Juhl |
2006 |
0604AH |
TRITON B |
|
25m |
3:27.78 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
500 |
1 |
Matilde Schmidt-Lund |
2005 |
0542AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:18.72 |
272 |
2 |
Signe Astrup Taul |
2004 |
0402AQ |
KVIK |
|
50m |
3:16.45 |
580 |
3 |
Ida-Marie Nørgaard |
2005 |
0596AG |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:16.25 |
483 |
4 |
Juliane Sarauw Lundsgaard |
2006 |
0638AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:15.40 |
549 |
5 |
Ida Villemoes Poulsen |
2007 |
0758AA |
GLADSAXE |
|
25m |
3:15.78 |
424 |
6 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:16.32 |
371 |
7 |
Liv Salhauge |
2005 |
0586AE |
TRITON B |
|
25m |
3:16.81 |
487 |
8 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:20.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
464 |
1 |
Agnete Høyer |
2005 |
0512AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:14.58 |
476 |
2 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:11.57 |
425 |
3 |
Zoe Overby Traberg |
2006 |
0646AB |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:09.11 |
480 |
4 |
Kirstine Haunstrup Larsen |
2005 |
0596AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:07.90 |
400 |
5 |
Josephine Frederiksen |
2005 |
0532AP |
SK-SYD |
|
25m |
3:08.89 |
392 |
6 |
Astrid Nørret Schmidt |
2002 |
0232BC |
RINGSTED |
|
25m |
3:10.52 |
614 |
7 |
Patricia Petersen |
2005 |
0526AA |
LYNGBY |
|
25m |
3:13.56 |
488 |
8 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
25m |
3:14.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
607 |
1 |
Marie Juul-Olsen |
2004 |
0426AW |
LYNGBY |
|
25m |
3:06.72 |
200 |
2 |
Amalie Backhausen |
2006 |
0676AL |
KVIK |
|
25m |
3:04.42 |
718 |
3 |
Line Thode Møller |
2004 |
0424AU |
FARUM |
|
50m |
3:04.30 |
100 |
4 |
Ida Marie Platzer |
2005 |
0572AC |
SØLLERØD |
|
25m |
3:01.09 |
158 |
5 |
Cille Winskov Rasmussen |
2006 |
0624AA |
ROSKILDE |
|
25m |
3:03.22 |
283 |
6 |
Maja Buck |
2004 |
0456AP |
HOLBÆK |
|
25m |
3:04.37 |
568 |
7 |
Asta H Jensen |
2000 |
0058BA |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:04.88 |
229 |
8 |
Luna Fyller Jacobsen |
2003 |
0308AO |
KVIK |
|
50m |
3:06.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
636 |
1 |
Johanne Brown Marloth |
2003 |
0396AJ |
VÆRLØSE |
|
25m |
2:58.56 |
426 |
2 |
Coco Li Fuhrmann |
2006 |
0678AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:57.33 |
355 |
3 |
Camilla Hougaard |
2002 |
0282AJ |
TRITON B |
|
25m |
2:57.13 |
444 |
4 |
Olivia Callesen |
2004 |
0432AK |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:55.47 |
702 |
5 |
Dagmar Boeck |
2004 |
0458AM |
FARUM |
|
50m |
2:57.09 |
362 |
6 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
25m |
2:57.25 |
233 |
7 |
Caroline Koch |
2005 |
0536AC |
KVIK |
|
25m |
2:57.67 |
108 |
8 |
Alba Lyhne Weiner |
2004 |
0486AT |
SØLLERØD |
|
25m |
2:58.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
352 |
1 |
Sofie Hertzberg |
2002 |
0262AK |
TRITON B |
|
25m |
2:53.72 |
347 |
2 |
Ida-Marie Frydenlund |
2003 |
0304AP |
TRITON B |
|
25m |
2:50.66 |
484 |
3 |
Emilia Naledi Madonsela |
2003 |
0394AV |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:49.19 |
27 |
4 |
Thilde Rud Iversen |
2001 |
0154AX |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:46.24 |
375 |
5 |
Line Strandby |
2001 |
0106AD |
TRITON B |
|
25m |
2:49.07 |
493 |
6 |
Rebecca Petersen |
2005 |
0572AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:50.20 |
641 |
7 |
Isabella Ravn Jensen |
2004 |
0404AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:50.94 |
672 |
8 |
Astrid Thimmer |
2003 |
0302AQ |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:54.86 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
15 april 2018 |
Licens til Svømmeklubben Triton |
Udskriftstidspunkt |
08:42 |
|