2018-08-20   08:36:39
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Ohjelma XVII Marli Junior Games

Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso

Lähtölista Laji 8
Lähtölista 
 
  Kilpailu  XVII Marli Junior Games    Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  07:53   
  Järjestäjä  Åbo Simklubb - Uintiklubi Turku ry         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  21 huhtikuu 2018         
 
 
 
Laji 8, 100 m VU P11,P13,P16,P18  Loppukilpailut (22) 
Sponsori: Ortomat Herpola 
 
Erä 1 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
               
Eetu Uotila  2008  08A315  RiUS    25m  2:07.54  2:09.54 
Väinö Rosendahl  2007  07A566  RiUS    25m  2:03.95  2:05.95 
Niklas Honkanen  2008  08A378  ÅSK    25m  2:05.74  2:07.74 
               
               
               

 
Erä 2 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
               
Ian Gonzalez Caton  2008  08A328  AUi    25m  2:02.01  2:04.01 
Joa Siltakoski  2007  07A187  TaTU    50m  1:57.35  1:57.35 
Amos Korin  2008  08A377  ÅSK    25m  1:52.72  1:54.72 
Thomas Westerlund  2007  07A541  RaisU    25m  1:54.73  1:56.73 
Elias Johansson  2008  08A318  RiUS    25m  1:59.45  2:01.45 
Onni Kataja  2007  07A576  RiUS    25m  2:03.93  2:05.93 
               

 
Erä 3 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Patric Meriholvi  2007  07A625  RaisU    25m  1:49.28  1:51.28 
Kevin Mamandi  2007  07A428  ÅSK    25m  1:47.53  1:49.53 
Iiro Juvakka  2007  07A695  Pyry    50m  1:47.71  1:47.71 
Niilo Lehtinen  2009  09A085  AUi    50m  1:46.93  1:46.93 
Veikko Hautaniemi  2007  07A304  Cetus    25m  1:45.36  1:47.36 
Milo Kallio  2008  08A375  ÅSK    25m  1:46.05  1:48.05 
Aleksi Vuohelainen  2007  07A585  UiTa    25m  1:47.92  1:49.92 
Aukusti Malinen  2007  07A589  RiUS    25m  1:49.62  1:51.62 

 
Erä 4 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Emil Savolainen  2007  07A560  UiTa    25m  1:44.55  1:46.55 
Onni-Pekka Hirvonen  2007  07A660  UiTa    25m  1:43.52  1:45.52 
Leevi Lahtinen  2008  08A360  VeUS    50m  1:44.71  1:44.71 
Elias Sahla  2007  07A567  SalU    50m  1:41.36  1:41.36 
Topi Äikäs  2007  07A599  UiTa    25m  1:40.43  1:42.43 
Aapo Harjula  2007  07A604  UiTa    50m  1:44.98  1:44.98 
Hugo Rossi  2008  08A250  UiTa    25m  1:44.20  1:46.20 
Eero Virtanen  2007  07A605  HyUS    25m  1:44.57  1:46.57 

 
Erä 5 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Henri Koskela  2007  07A472  Cetus    25m  1:38.79  1:40.79 
Eljas Pekkola  2007  07A509  Cetus    25m  1:38.23  1:40.23 
Roope Liimatainen  2007  07A544  Cetus    50m  1:39.55  1:39.55 
Iikka Liitola  2008  08A102  RiUS    50m  1:38.93  1:38.93 
Matti Klümper  2008  08A190  Cetus    25m  1:37.08  1:39.08 
Eemeli Varonen  2009  09A038  ÅSK    50m  1:40.03  1:40.03 
Tero Soukka  2007  07A110  TaTU    50m  1:40.65  1:40.65 
Joel Sulonen  2007  07A203  ÅSK    25m  1:38.89  1:40.89 

 
Erä 6 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Konsta Horppu  2008  08A413  Pyry    50m  1:36.42  1:36.42 
Jasu Nieminen  2007  07A443  LUS    50m  1:35.16  1:35.16 
Kaapo Saarinen  2007  07A347  VeUS    50m  1:34.79  1:34.79 
Eetu Niemi  2007  07A159  Octopus    25m  1:31.26  1:33.26 
Akseli Savolainen  2007  07A405  Cetus    25m  1:31.61  1:33.61 
Mikael Suni  2007  07A197  Cetus    50m  1:34.95  1:34.95 
Joonas Keränen  2007  07A172  Cetus    25m  1:34.26  1:36.26 
Alvar Kankare  2007  07A252  AUi    50m  1:36.88  1:36.88 

 
Erä 7 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Artemi Tsinjonnõi  2008  08A169  Cetus    50m  1:33.07  1:33.07 
Lenni Nevalainen  2007  07A173  Cetus    50m  1:32.48  1:32.48 
Viljam Savolainen  2008  08A137  SalU    50m  1:31.80  1:31.80 
Elias Salo  2007  07A366  VeUS    50m  1:31.55  1:31.55 
Thomas Failer  2007  07A233  UiTa    50m  1:31.71  1:31.71 
Kaapo Virtanen  2008  08A295  ÅSK    25m  1:30.39  1:32.39 
Niilo Toivola  2007  07A580  UiTa    50m  1:32.65  1:32.65 
Roope Käär  2007  07A184  RaisU    25m  1:31.19  1:33.19 

 
Erä 8 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Eetu Vehmas  2007  07A484  Pyry    25m  1:29.34  1:31.34 
Eelis Lummaa  2007  07A384  ÅSK    50m  1:30.02  1:30.02 
Leevi Johansson  2006  06A254  RiUS    25m  1:27.94  1:29.94 
Frans Sandblom  2006  06A101  ÅSK    25m  1:26.84  1:28.84 
Otto Tuominen  2005  05A953  HSS    50m  1:29.41  1:29.41 
Elias Tuukkanen  2006  06A555  RiUS    50m  1:29.94  1:29.94 
Lenni Syvänen  2007  07A401  Cetus    50m  1:31.32  1:31.32 
Christian Edelman  2007  07A367  ÅSK    50m  1:31.54  1:31.54 

 
Erä 9 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veeti Heittokangas  2006  06A104  UiTa    50m  1:28.02  1:28.02 
Mikael Rasinmäki  2006  06A426  Cetus    50m  1:27.14  1:27.14 
Veeti Inkilä  2006  06A411  Cetus    25m  1:24.66  1:26.66 
Henrik Leinonen  2005  05A619  UiTa    50m  1:26.13  1:26.13 
Jooa Laiho  2006  06A733  RaisU    50m  1:26.14  1:26.14 
Tuukka Visto  2007  07A318  RiUS    25m  1:24.71  1:26.71 
Luukas Kallio  2005  05B025  UiTa    25m  1:25.92  1:27.92 
Tobias Syrjä  2006  06A554  UiTa    25m  1:26.63  1:28.63 

 
Erä 10 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Tommi Mosconi  2008  08A187  Cetus    50m  1:25.17  1:25.17 
Olli Pesonen  2006  06A378  HSS    50m  1:24.91  1:24.91 
Veeti Hämäläinen  2006  06A784  RaisU    25m  1:22.21  1:24.21 
Linus Korin  2006  06A619  ÅSK    50m  1:23.61  1:23.61 
Niklas Töyrylä  2006  06A090  UiTa    50m  1:23.68  1:23.68 
Kasperi Miettinen  2006  06A449  HyUS    25m  1:22.39  1:24.39 
Anton Ahonen  2006  06A749  Cetus    50m  1:25.07  1:25.07 
Okko Varpasuo  2006  06A728  HSS    50m  1:25.80  1:25.80 

 
Erä 11 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Anton Passoja  2006  06A302  Pyry    25m  1:21.12  1:23.12 
Ossi Tikka  2007  07A328  AUi    50m  1:22.98  1:22.98 
Andreas Kinnunen  2006  06A876  HyUS    50m  1:22.27  1:22.27 
Konsta Joensuu  2005  05A989  VUS-VSS    50m  1:22.16  1:22.16 
Roope Koskela  2007  07A255  RaisU    25m  1:20.24  1:22.24 
Luis Valero de la Iglesia  2006  06A067  Cetus    25m  1:20.35  1:22.35 
Ville Suojasto  2006  06A272  RaisU    50m  1:22.98  1:22.98 
Matias Seppä  2006  06A462  ÅSK    25m  1:21.19  1:23.19 

 
Erä 12 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Alex Yli-Salomäki  2006  06A458  AUi    50m  1:22.02  1:22.02 
Leevi Saarinen  2006  06A231  Ui-Va    25m  1:19.42  1:21.42 
Oskari Pere  2005  05B038  HarjUS    50m  1:20.33  1:20.33 
Eemeli Arnell  2005  05A327  ÅSK    50m  1:19.40  1:19.40 
Ivan Gavrilov  2005  05A769  Cetus    50m  1:19.62  1:19.62 
Casper Kvist  2006  06A352  Pyry    50m  1:21.12  1:21.12 
Onni Yrjälä  2006  06A480  RaUS    25m  1:19.48  1:21.48 
Lauri Virtanen  2005  05B089  HyUS    50m  1:22.09  1:22.09 

 
Erä 13 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oscar Westerberg  2005  05A519  Cetus    50m  1:18.91  1:18.91 
Aapo Nurminen  2006  06A431  RaisU    50m  1:18.63  1:18.63 
Ilari Hatunen  2006  06A076  VUS-VSS    50m  1:18.23  1:18.23 
Felix Kandolin  2007  07A090  AUi    50m  1:17.77  1:17.77 
Max Allén  2005  05A484  ÅSK    25m  1:15.90  1:17.90 
Aleksi Sinisalo  2006  06A680  Cetus    25m  1:16.31  1:18.31 
Ahti Halttunen  2006  06A447  HyUS    25m  1:16.76  1:18.76 
Benjamin Winqvist  2006  06A420  Cetus    50m  1:19.35  1:19.35 

 
Erä 14 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Oliver Jokinen  2005  05B022  AUi    50m  1:17.60  1:17.60 
Sami Schrader  2006  06A494  UiTa    50m  1:17.44  1:17.44 
Nuutti Vienonen  2005  05A328  SalU    25m  1:13.36  1:15.36 
Niko Nokikuru  2005  05A305  RiUS    25m  1:13.35  1:15.35 
Kasperi Jalonen  2005  05A110  RaisU    25m  1:13.35  1:15.35 
Adam Björkstrand  2005  05A478  VUS-VSS    50m  1:15.96  1:15.96 
Aarne Laurila  2006  06A667  Cetus    50m  1:17.50  1:17.50 
Miika Nurminen  2005  05A624  SalU    50m  1:17.75  1:17.75 

 
Erä 15 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Ossi Barck  2005  05A116  UiKaa    50m  1:14.95  1:14.95 
Kasper Kainonen  2005  05A680  ÅSK    50m  1:14.92  1:14.92 
Rasmus Rauhala  2004  04A120  UiKaa    50m  1:14.23  1:14.23 
Ivan Kovalchuk  2005  05A878  AUi    50m  1:13.74  1:13.74 
Samuel Söderholm  2004  04A896  RaisU    50m  1:13.79  1:13.79 
Daniel Kontula  2005  05A152  UiTa    50m  1:14.42  1:14.42 
Eeli Partanen  2005  05A202  Cetus    50m  1:14.94  1:14.94 
Joa Metsola  2005  05A948  ÅSF    25m  1:13.00  1:15.00 

 
Erä 16 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veeti Valdolin  2005  05A284  ÅSK    50m  1:13.49  1:13.49 
Anton Petrov  2004  04A605  HSS    50m  1:12.90  1:12.90 
Lauri Aho  2006  06A014  RaisU    25m  1:10.38  1:12.38 
Juho Herva  2005  05B044  HyUS    50m  1:11.48  1:11.48 
Eero Mäenpää  2005  05A377  ÅSK    50m  1:11.97  1:11.97 
Einari Palmu  2004  04A395  AUi    50m  1:12.39  1:12.39 
Raman Veisi  2004  04A615  RaisU    25m  1:11.40  1:13.40 
Samuel Salminen  2003  03A786  ÅSK    50m  1:13.65  1:13.65 

 
Erä 17 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Lauri-Pekka Pakomäki  2006  06A235  ÅSK    50m  1:11.28  1:11.28 
Ivan Chupakhin  2005  05A628  UiTa    50m  1:10.65  1:10.65 
Akseli Liukkonen  2005  05A362  UiTa    50m  1:10.53  1:10.53 
Kasperi Heikkinen  2005  05A084  RaisU    50m  1:08.89  1:08.89 
Jasper Oikarainen  2005  05A276  ÅSK    50m  1:09.74  1:09.74 
Viktor Asklöf  2004  04A639  Cetus    50m  1:10.61  1:10.61 
Casper Leo  2004  04A635  ÅSK    50m  1:10.97  1:10.97 
Roope Tuomainen  2004  04A583  SalU    50m  1:11.31  1:11.31 

 
Erä 18 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Elias Laine  2003  03A465  ÅSK    50m  1:08.50  1:08.50 
Otto Nurminen  2004  04A804  RaisU    50m  1:08.28  1:08.28 
Samuel Saari  2004  04A676  Cetus    50m  1:07.42  1:07.42 
Luka Laaksonen  2005  05A517  ÅSK    50m  1:07.08  1:07.08 
Jesper Isomaa  2004  04A538  LUS    25m  1:06.44  1:07.41 
Alexander Malyshkov  2004  04B259  SalU    25m  1:05.56  1:07.56 
Maksim Amosov  2005  05A932  AUi    50m  1:08.49  1:08.49 
Risto Kallström  2006  06A144  Cetus    50m  1:08.84  1:08.84 

 
Erä 19 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Veerti Juurakko  2004  04A476  Cetus    25m  1:04.73  1:06.73 
Olli Havia  2004  04A584  SalU    25m  1:04.39  1:06.39 
Alexander Huhtala  2003  03A751  Cetus    25m  1:04.14  1:06.14 
Rasmus Rekola  2004  04A638  ÅSK    50m  1:04.73  1:04.73 
Tatu Kunttila  2003  03A443  ÅSK    50m  1:05.51  1:05.51 
Markus Nuoranne  2003  03B039  Pyry    25m  1:04.22  1:06.22 
Joona Pohjola  2004  04A607  SalU    50m  1:06.49  1:06.49 
Joonas Arponen  2005  05A559  RaUS    50m  1:06.96  1:06.96 

 
Erä 20 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Roni Koskinen  2003  03A450  AUi    25m  1:01.89  1:03.89 
Olavi Saarinen  2002  02A921  HSS    25m  1:01.12  1:03.12 
Jaakko Pihlava  2004  04A845  AUi    50m  1:02.22  1:02.22 
Akira Konttinen  2003  03A546  ÅSK    50m  1:02.14  1:02.14 
Henry Nyman  2003  03A870  HSS    50m  1:02.22  1:02.22 
Niko Viitala  2003  03A518  AUi    50m  1:02.70  1:02.70 
Onni Järvinen  2002  02A765  HSS    50m  1:03.74  1:03.74 
Waldemar Palombi  2004  04A428  HSS    50m  1:04.48  1:04.48 

 
Erä 21 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Davin Lindholm  2004  04B010  HSS    25m  59.90  1:01.90 
Seweryn Pastucha  2004  04A100  RaisU    50m  1:01.06  1:01.06 
Roni Severinkangas  2003  03A907  Cetus    50m  1:00.74  1:00.74 
Rasmus Söderholm  2002  02A442  HSS    50m  1:00.50  1:00.50 
Matias Rasinmäki  2003  03A961  Cetus    50m  1:00.69  1:00.69 
Aapo Kinnunen  2004  04A250  ÅSK    50m  1:00.82  1:00.82 
Elis Fokin  2003  03A811  HSS    25m  59.54  1:01.54 
Henri Heikkilä  2003  03A172  AQUILA    50m  1:02.09  1:02.09 

 
Erä 22 (22) 
 
Rata  Nimi  Synt  Lisenssi  Seura    Allas  Alkup.  Aika 
 
Juuso Leppänen  2004  04A791  AUi    50m  59.63  59.63 
Johan Krister Fredriksson  2003  03A724  HSS    25m  55.30  57.30 
Lari Tumanoff  2003  03A150  HSS    50m  55.82  55.82 
Alexander Shchegolev  2002    PETERSBURG    50m  51.90  51.90 
Jesper Lietzén  2002  02A171  ÅSK    25m  52.78  54.78 
Santeri Herpola  2003  03A188  ÅSK    50m  56.05  56.05 
Arttu Mäenpää  2003  03A892  ÅSK    50m  58.20  58.20 
Jere Broman  2002  02A116  Pyry    50m  59.72  59.72 

 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  21 huhtikuu 2018 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  07:53 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner