Program för Neptuniaden 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 9
|
Tävling |
Neptuniaden 2018 |
|
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:11 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 maj 2018 |
|
|
|
|
Gren 9, 50m Ryggsim Damer |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
403 |
0 |
Natalie Nilsson |
2005 |
BV5205 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
|
58 |
1 |
Sammi Thai |
2005 |
AK6405 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
55.49 |
285 |
2 |
Alva Karén |
2005 |
BE3605 |
SALTSJÖB |
|
50m |
52.53 |
83 |
3 |
Alva Käller |
2005 |
AW6605 |
HUDIKSVALL |
|
50m |
51.44 |
183 |
4 |
Rebecca Friberg |
2006 |
AQ8806 |
SK NEPTUN |
|
50m |
50.47 |
235 |
5 |
Mira Nelin |
2006 |
BB3606 |
SK NEPTUN |
|
50m |
50.55 |
131 |
6 |
Ida Herold |
2005 |
BU8405 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
52.30 |
414 |
7 |
Jessica Ritmberg |
2010 |
AB8810 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
54.98 |
300 |
8 |
Wilma Eld |
2005 |
AS5205 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:27.41 |
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
468 |
0 |
Philippa Ledo Antunes |
2004 |
BR7804 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
48.85 |
539 |
1 |
Anushka Bhowmik |
2003 |
BY6403 |
SS04 |
|
50m |
47.53 |
424 |
2 |
Juni Stenbacka |
2007 |
AV7607 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
45.40 |
477 |
3 |
Elma Ridhagen |
2004 |
BS9804 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
44.72 |
1 |
4 |
Elsa Axvik Reutergårdh |
2004 |
BA5404 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
44.53 |
422 |
5 |
Tara Srikkanth |
2005 |
AP6405 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
44.55 |
344 |
6 |
Alicia Aalo |
2007 |
AH5607 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
45.25 |
256 |
7 |
Delara Ronquist |
2007 |
AN7807 |
SK NEPTUN |
|
50m |
46.05 |
571 |
8 |
Emma Wärn |
2004 |
BT7404 |
SS04 |
|
50m |
47.84 |
350 |
9 |
Zeline Bengtson |
2003 |
BE8203 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
48.89 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
467 |
0 |
Emilia Karlsson Bertoli |
2005 |
AW9405 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
43.98 |
146 |
1 |
Sofia Bang |
2007 |
AH4607 |
SK NEPTUN |
|
50m |
43.52 |
557 |
2 |
Agnes Lundmark |
2006 |
AH2806 |
SS04 |
|
50m |
43.49 |
254 |
3 |
Lea Rodin |
2006 |
BH1206 |
SK NEPTUN |
|
50m |
43.11 |
54 |
4 |
Alice Roos |
2007 |
AA7407 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
42.13 |
626 |
5 |
Ebba Mattisson |
2006 |
bd2606 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
42.37 |
547 |
6 |
Adéla Darvish |
2003 |
BX0203 |
SS04 |
|
50m |
43.15 |
118 |
7 |
Amanda Wensmark |
2005 |
AJ2405 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
43.52 |
102 |
8 |
Boel Jägerskog |
2005 |
AJ7205 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
43.88 |
193 |
9 |
Amelia Gustafsson |
2006 |
BB0606 |
SK NEPTUN |
|
50m |
44.22 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
172 |
0 |
Anna Eneroth |
2007 |
AK4607 |
SK NEPTUN |
|
50m |
41.96 |
458 |
1 |
Tea Angerfelt |
2004 |
AJ7404 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
41.77 |
556 |
2 |
Emilia Long |
2004 |
AO0204 |
SS04 |
|
50m |
41.41 |
213 |
3 |
Jessica Kuhlin |
2006 |
AQ8606 |
SK NEPTUN |
|
50m |
41.25 |
45 |
4 |
Ronja Larsen |
2006 |
BB2406 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
41.04 |
443 |
5 |
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
TUREBERG |
|
50m |
41.17 |
124 |
6 |
Hanna Carlberg |
2003 |
BF1803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
41.30 |
96 |
7 |
Olivia Halfar |
2005 |
AJ4205 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
41.71 |
126 |
8 |
Vilma Dombos |
2004 |
BI5804 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
41.92 |
89 |
9 |
Moa Arvehed |
2003 |
AT7803 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
42.04 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
469 |
0 |
Emelie Lindholm |
2003 |
AL6403 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
40.53 |
437 |
1 |
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
TUREBERG |
|
50m |
40.26 |
25 |
2 |
Maja Brattberg |
2005 |
AK7205 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
39.99 |
178 |
3 |
Estelle Ersöz |
2005 |
BD9405 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.70 |
244 |
4 |
Lovisa Ramsten |
2005 |
BK1605 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.32 |
220 |
5 |
Ingrid Lund |
2006 |
AG8206 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.54 |
273 |
6 |
Maja Wallberg |
2005 |
AP9605 |
SK NEPTUN |
|
50m |
39.85 |
281 |
7 |
Cornelia Dahlén |
2004 |
AX1404 |
SALTSJÖB |
|
50m |
40.04 |
208 |
8 |
Nike Johnston |
2005 |
AJ5405 |
SK NEPTUN |
|
50m |
40.31 |
438 |
9 |
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
TUREBERG |
|
50m |
40.71 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
0 |
Josefin Andersson |
2003 |
AZ5603 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
39.01 |
216 |
1 |
Emilia Lind |
2006 |
AR8806 |
SK NEPTUN |
|
50m |
38.84 |
31 |
2 |
Josefin Fundberg |
2004 |
AC2604 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
38.31 |
138 |
3 |
Tolue Taheri |
2004 |
AM8804 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
38.19 |
330 |
4 |
Elvira Schei |
2003 |
AZ4603 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
37.21 |
135 |
5 |
Lovisa Klingberg |
2004 |
BR7604 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
37.29 |
43 |
6 |
Lovisa Laine |
2005 |
AB9405 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
38.28 |
127 |
7 |
Eleonora Engström |
2004 |
AR9404 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
38.78 |
155 |
8 |
Engla Blanco |
2006 |
AS0206 |
SK NEPTUN |
|
50m |
38.87 |
354 |
9 |
Felicia Camacho |
2004 |
BL9404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
39.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
140 |
0 |
Johanna Torell |
2005 |
AD9205 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
36.92 |
134 |
1 |
Klara Klingberg |
2006 |
AW0206 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
36.51 |
606 |
2 |
Nicole Papachristou |
2003 |
AW4203 |
SPIF SF |
|
50m |
36.40 |
21 |
3 |
Madeleine Bengtsson |
2005 |
AK9205 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
36.07 |
46 |
4 |
My Larsson |
2005 |
AF8405 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
35.85 |
296 |
5 |
Johanna Bagelius |
2004 |
BB4604 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
35.99 |
367 |
6 |
Maja Frejd |
2004 |
BL8404 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
36.15 |
568 |
7 |
Alice Velden |
2005 |
AO2405 |
SS04 |
|
50m |
36.40 |
375 |
8 |
Filippa Hanikat |
2007 |
AK7207 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
36.78 |
50 |
9 |
Felicia Maultasch |
2003 |
BF6203 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
37.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
20 |
0 |
Alva Abrahamsson |
2004 |
AQ6604 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
35.40 |
558 |
1 |
Emma Lundmark |
2003 |
AT1803 |
SS04 |
|
50m |
34.68 |
343 |
2 |
Rebecca Gustafsson |
2003 |
AB5203 |
SKK |
|
50m |
34.55 |
396 |
3 |
Elin Lundgren |
2003 |
AW2603 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
33.92 |
577 |
4 |
Liv Asp Olsson |
2005 |
AH3205 |
SPIF SF |
|
50m |
32.78 |
137 |
5 |
Rebecca Sandström |
2003 |
AS4803 |
LIDINGÖ SK |
|
50m |
33.03 |
562 |
6 |
Elvira Montes |
2004 |
AS3804 |
SS04 |
|
50m |
34.28 |
377 |
7 |
Veronika Hiram |
2004 |
AK7204 |
SÖDERTÖRN |
|
50m |
34.56 |
453 |
8 |
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
TUREBERG |
|
50m |
34.73 |
444 |
9 |
Julia Häglund |
2003 |
AI1403 |
TUREBERG |
|
50m |
35.79 |
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
12 maj 2018 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:11 |
|