Program för Bockstensdoppet 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Bockstensdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
05 juli 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Varberg |
|
Utskriftstid |
18:00 |
|
|
Arrangör |
Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 juli 2018 |
|
|
|
|
Gren 5, 200m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
Sponsor: Basement Design |
|
Heat 1 (4) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Marcus Hansson |
2005 |
AD7705 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:33.61 |
567 |
2 |
Alvin Åkesson |
2005 |
AH4505 |
VARBERG |
|
50m |
2:33.01 |
377 |
3 |
Elias af Trampe |
2004 |
AN6704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:32.57 |
397 |
4 |
Elias Löfström |
2004 |
AI2504 |
POSEIDON |
|
50m |
2:31.55 |
318 |
5 |
Gustaf Wänt |
2004 |
AT8304 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
2:31.75 |
87 |
6 |
August Ottesen |
2005 |
|
Sandefjord |
|
50m |
2:32.70 |
380 |
7 |
Lucas Bontidean |
2005 |
AC0305 |
POSEIDON |
|
25m |
2:33.03 |
390 |
8 |
Victor Khan-Amidy |
2004 |
AQ8904 |
POSEIDON |
|
25m |
2:35.11 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
531 |
1 |
Alfred Hedberg |
2004 |
AO4904 |
VARBERG |
|
50m |
2:31.01 |
523 |
2 |
Edvin Danielsson |
2005 |
AK6905 |
VARBERG |
|
25m |
2:28.10 |
504 |
3 |
Julius Andersson |
2005 |
AE9505 |
VARBERG |
|
25m |
2:27.26 |
575 |
4 |
Hugo Ringblom |
2004 |
AB2104 |
VÄRNAMO SS |
|
50m |
2:25.37 |
324 |
5 |
Oscar Bjering |
2004 |
AN6504 |
SK LAXEN |
|
50m |
2:25.91 |
408 |
6 |
Axel Sandberg |
2004 |
AA7307 |
POSEIDON |
|
25m |
2:27.41 |
537 |
7 |
Kailan Jimenez |
2005 |
AE4505 |
VARBERG |
|
50m |
2:29.05 |
34 |
8 |
Aksel Smeby Iden |
2005 |
|
Asker SK |
|
50m |
2:31.35 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
484 |
1 |
Felix Rosenkvist |
2004 |
AD0704 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:23.73 |
594 |
2 |
Johan Montero |
2005 |
AN1905 |
VÄSBY SS |
|
25m |
2:23.22 |
344 |
3 |
Simon Swedblom |
2004 |
AN9504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:21.17 |
325 |
4 |
Albin Ekstrand |
2004 |
AG5104 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:17.48 |
482 |
5 |
David Olofsson |
2004 |
AJ9104 |
SK SYDSIM |
|
50m |
2:17.96 |
544 |
6 |
Arvid Kvorning |
2005 |
AB9705 |
VARBERG |
|
25m |
2:22.29 |
340 |
7 |
Erik Olsson |
2004 |
AI0504 |
SK LAXEN |
|
25m |
2:23.34 |
394 |
8 |
Jakob Lindskoug |
2004 |
AN8704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:24.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
48 |
1 |
Julius Aleksander Stähr A |
2004 |
|
Asker SK |
|
50m |
2:16.68 |
191 |
2 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
2:15.88 |
696 |
3 |
Gabriel Olsson |
2004 |
AA3704 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:14.65 |
478 |
4 |
Jonathan Fröjd |
2004 |
AC8704 |
SK SYDSIM |
|
25m |
2:09.89 |
698 |
5 |
Max Ringström |
2004 |
AA8304 |
TRELLEBORG |
|
25m |
2:14.07 |
399 |
6 |
Melvin Malm |
2004 |
AE3704 |
POSEIDON |
|
25m |
2:15.26 |
555 |
7 |
Teo Mravac |
2004 |
AC8504 |
VARBERG |
|
25m |
2:16.51 |
501 |
8 |
Malte Almqvist |
2004 |
AB9904 |
VARBERG |
|
50m |
2:16.72 |
Skapad av WinGrodan 1.25.14 |
Utskriftsdatum |
05 juli 2018 |
Licensierad till: Varberg Sim |
Utskriftstid |
18:00 |
|