2018-12-12   07:00:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 15
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
 
Løb 15, 200m Medley Damer  Finaler (11) 
Heat 1 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
247  Josephine Michelsen  2007  0704AJ  KVIK    25m   
451  Frida Lauridsen  2005  0514AO  SLAGELSE    25m   
94  Anna Marott Hansen  2004  0442BC  KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m   
374  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    25m   
457  Emilia Pico  2008  0874AC  SLAGELSE    25m   
109  Rebecca Skov Vinding  2007  0716AL  KALUNDBORG    25m   
461  Silke Krakau Tønnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    25m   
222  Ingrid Stokholm Ellehøj  2007  0752AJ  KVIK    25m   

 
Heat 3 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
369  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    50m  4:07.21 
365  Augusta Blom  2008  0842AE  GLADSAXE    25m  3:50.02 
233  Freja Fyller Jacobsen  2007  0774AJ  KVIK    25m  3:45.16 
430  Caroline Søe Jepsen  2007  0794AK  KORSÖR    25m  3:50.00 
401  Cecilie Jakobsen  2008  0898AG  HERLUFSHOL    25m  3:56.64 
168  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m   

 
Heat 4 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
32  Malene Dithmar  2006  0634AN  GTI    25m  3:44.45 
225  Sophie Harborg Fuchs  2007  0762AJ  KVIK    25m  3:40.93 
396  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    25m  3:37.77 
408  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  3:40.24 
429  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  KORSÖR    25m  3:42.72 
425  Naja-Amalie Hallengreen  2008  0848AC  KORSÖR    25m  3:45.00 

 
Heat 5 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
112  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    25m  3:32.14 
415  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    50m  3:25.69 
48  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GTI    25m  3:23.04 
177  Emma Skjold Sørensen  2004  0406AX  RINGSTED    50m  3:23.79 
212  Amanda Aidinian  2007  0792AJ  KVIK    50m  3:31.16 
154  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  3:32.27 

 
Heat 6 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
81  Emma Mølholm  2005  0514AM  HILLERØD    25m  3:11.97 
256  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  3:11.16 
80  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  3:10.61 
424  Benedichte Hallengreen  2005  0552AT  KORSÖR    25m  3:10.88 
50  Mille Giolbas  2006  0604AL  GTI    25m  3:11.88 
304  Ella Bødker Thomsen  2005  0576AH  VÆRLØSE    25m  3:20.03 

 
Heat 7 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
253  Laura Pedersen  2007  0776AD  KVIK    25m  3:08.99 
226  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  3:07.50 
294  Andrea Strandby  2007  0718AA  TRITON B    25m  3:05.21 
305  Martha Bødker Thomsen  2005  0586AH  VÆRLØSE    25m  3:07.19 
433  Laura Kroman  2004  0444AW  KORSÖR    25m  3:07.97 
Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    50m  3:10.29 

 
Heat 8 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
407  Fanta O. Petersen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  3:04.10 
12  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    25m  3:02.24 
137  Olivia Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  2:58.57 
Maria Hardis  2004  0434BA  DRAGSHOLM    25m  2:58.68 
279  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    50m  3:04.05 
34  Ida Mørk  2004  0492AJ  GTI    50m  3:04.62 

 
Heat 9 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
267  Signe Astrup Taul  2004  0402AQ  KVIK    25m  2:58.45 
27  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  2:51.87 
38  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  GTI    25m  2:51.48 
39  Mathilde Svendsen  2004  0472AQ  GTI    25m  2:51.63 
16  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  2:52.45 
37  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  GTI    50m  2:58.57 

 
Heat 10 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  2:49.39 
78  Mathilde Emilie K. Larsen  2002  0288AP  HILLERØD    25m  2:46.58 
184  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  2:43.25 
488  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  2:44.45 
350  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m  2:47.66 
406  Emilie Højen Meyer  2004  0454AJ  HERLUFSHOL    25m  2:50.22 

 
Heat 11 (11) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
18  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  2:39.40 
319  Melanie Degner  2000  0098AC  KØGE    50m  2:31.88 
55  Freya Ellehus  2000  0076AJ  OSK    25m  2:30.90 
124  Nikoline Skovly Larsen  2003  0322AE  NÆSTVED    25m  2:31.34 
60  Alberte M Hansen  2000  0004AC  HERLEV    25m  2:31.94 
490  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  2:41.09 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark