2018-12-11   01:06:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 28
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  01 juli 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:01   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
 
Løb 28, 100m Butterfly Herrer  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
190  Tobias Munkøe  2008  0895AB  ROSKILDE    25m   
218  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m   
135  Jeppe Nielsen  2007  0765AI  NÆSTVED    25m   
240  Viktor Sønder Koch  2006  0699AL  KVIK    25m   
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
156  Tristan Houmann  2008  0867AA  RINGSTED    25m  1:44.80 
246  Tobias Melhede  2006  0653AA  KVIK    25m  1:39.81 
180  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  1:37.55 
311  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    25m  1:38.22 
232  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  1:43.19 
123  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    25m  1:49.67 

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
300  Fabian Holst Krabbe  2005  0539AJ  VÆRLØSE    50m  1:36.11 
462  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  1:34.09 
263  Martin Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:31.87 
328  Hjalte Lildballe Møller  2007  0733AA  KØGE    25m  1:33.75 
432  Benjamin Jørgensen  2005  0539AB  KORSÖR    25m  1:34.90 
302  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    50m  1:36.47 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
272  Marcus Skov Zacho  2006  0641AK  KVIK    25m  1:30.69 
155  Victor Hemmingsen  2006  0607AG  RINGSTED    25m  1:28.93 
221  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    50m  1:28.33 
21  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    25m  1:28.72 
390  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    50m  1:30.26 
41  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GTI    25m  1:31.52 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
354  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  1:25.88 
486  Victor Buck  2007  0721AB  HOLBÆK    25m  1:22.50 
108  Patrick Skov Vinding  2005  0583AN  KALUNDBORG    25m  1:21.91 
340  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  1:22.37 
248  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  1:24.92 
29  Thomas Trebbien  2002  0265AT  DRAGSHOLM    50m  1:27.85 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
323  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    50m  1:18.15 
431  Frederik Schmidt Johansen  2002  0239AT  KORSÖR    25m  1:16.72 
286  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    25m  1:14.15 
51  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GTI    50m  1:16.70 
492  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  1:17.38 
370  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  1:19.92 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
68  Simon Blidarevic  2002  0289AB  HILLERØD    50m  1:07.87 
491  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  1:06.58 
336  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    50m  1:00.60 
Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  1:05.30 
85  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HILLERØD    25m  1:07.28 
453  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    50m  1:11.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 juli 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark