2018-12-11   01:32:17
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 6
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
 
Løb 6, 50m Butterfly Herrer  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
282  Noa Riis  2008  0859AE  SK-SYD    25m   
274  William Bjørnsteen  2008  0829AB  SK-SYD    25m   
103  Jonas Scheby Petersen  2007  0759AJ  KALUNDBORG    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
182  William Echardt  2008  0845AB  ROSKILDE    25m  1:13.68 
405  Phillip Knudsen  2007  0787AJ  HERLUFSHOL    25m  1:03.17 
262  Karl-Emil Porup Sterll  2006  0611AM  KVIK    25m  1:08.10 
110  Johan Reimer Ørsberg  2008  0817AF  KALUNDBORG    25m   
               

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
234  Vitus Jakobsen  2007  0761AJ  KVIK    25m  58.36 
227  Simon Dines Hansen  2006  0621AK  KVIK    25m  56.23 
142  Lucas Sibbern-Larsen  2007  0747AE  NÆSTVED    25m  54.28 
384  Andreas Molin  2008  0893AB  GLADSAXE    25m  55.32 
268  Hector Vildrik Thougaard  2007  0709AE  KVIK    25m  58.26 
364  William Bendixen  2007  0719AK  GLADSAXE    50m  1:01.63 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
423  Storm Geiker  2007  0785AF  KORSÖR    25m  51.07 
241  Storm Useinovski Krat  2007  0779AE  KVIK    25m  50.63 
291  Oscar David Morthorst  2007  0753AF  TRITON B    50m  48.74 
257  Herman Plehn Prehn  2007  0741AJ  KVIK    25m  49.36 
166  Gustav Meinert  2006  0659AH  RINGSTED    25m  50.72 
398  Sebastian Aunt  2007  0747AH  HERLUFSHOL    25m  54.18 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
254  Jonathan Petersen  2007  0759AE  KVIK    25m  47.09 
436  Mikkel Schøler Petersen  2001    KORSÖR    25m  46.50 
232  Jacob Riiber Hvid  2007  0703AC  KVIK    25m  45.77 
239  Frederik Knakkergaard  2005  0509AJ  KVIK    25m  46.13 
163  Simon Kristoffersen  2005  0589AL  RINGSTED    25m  46.76 
190  Tobias Munkøe  2008  0895AB  ROSKILDE    25m  47.11 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Cilas Skafte  2005  0593AN  KALUNDBORG    25m  44.59 
387  Lukas Peacock  2007  0751AG  GLADSAXE    25m  43.08 
273  Anders Andresen  2006  0645AN  SK-SYD    25m  42.82 
44  Mathias W. Rasmussen  2005  0519AE  GTI    25m  42.96 
145  Tao Tang  2005  0531AO  NÆSTVED    25m  44.48 
366  Andreas Bartholin Bruhn  2008  0873AB  GLADSAXE    25m  45.51 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
435  Casper Pedersen  2004  0467AP  KORSÖR    25m  41.58 
123  Mads G. Skovly Larsen  2006  0657AL  NÆSTVED    50m  41.32 
104  Jonas Rask  2006  0605AF  KALUNDBORG    25m  41.18 
218  Otto Cairo  2007  0769AE  KVIK    25m  41.26 
311  Calvin Christian Axen  2006  0627AJ  KØGE    50m  41.34 
456  Johannes Tobel Nielsen  2004  0499AM  SLAGELSE    25m  42.37 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
171  Mikkel Holm Pedersen  2004  0489AM  RINGSTED    50m  41.01 
79  Sebastian Roesen Larsen  2006  0669AF  HILLERØD    25m  40.65 
180  Christoffer Bo Andersen  2007  0797AC  ROSKILDE    25m  40.12 
187  Frederik Isaksen  2007  0759AA  ROSKILDE    25m  40.41 
141  James Sibbern-Larsen  2005  0503AM  NÆSTVED    50m  40.77 
315  Carl Gustav Christensen  2007  0775AC  KØGE    25m  41.16 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
383  Villads Moefelt  2008  0825AB  GLADSAXE    25m  39.72 
438  Christian Quist  2007  0709AA  KORSÖR    25m  39.32 
263  Martin Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  38.66 
13  Marcus Madsen  2005  0557AJ  DRAGSHOLM    25m  39.30 
42  Marius Mains  2005  0551AF  GTI    50m  39.59 
92  Magnus Dreyer  2007  0743AG  KALUNDBORG    25m  39.74 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
372  Gustav Krabbe Heldgaard  2006  0655AG  GLADSAXE    25m  38.35 
302  Noah Lester  2006  0677AF  VÆRLØSE    25m  37.78 
221  Andreas Wiese Dobel  2006  0645AE  KVIK    25m  37.40 
340  Jonas P. Dahrup  2004  0469AD  HASLEV    25m  37.74 
390  Andreas Kelstrup Schou  2005  0539AE  GLADSAXE    25m  37.98 
368  Sven Ole H. Frederiksen  2006  0637AG  GLADSAXE    25m  38.57 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
41  Vincent Borup Schärer  2006  0675AB  GTI    25m  37.21 
264  Carl S. Sørensen  2006  0651AF  KVIK    25m  37.03 
299  Magnus Kiemer  2005  0505AM  VÆRLØSE    25m  36.92 
392  William Brix Søhoel  2006  0671AF  GLADSAXE    25m  36.93 
87  Samuel Veje  2005  0561AC  HILLERØD    25m  37.19 
29  Thomas Trebbien  2002  0265AT  DRAGSHOLM    50m  37.39 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
378  Tore Krogh  2006  0679AF  GLADSAXE    25m  36.79 
173  Kristian Slott Rasmussen  2004  0425AK  RINGSTED    50m  36.64 
420  Rasmus Bønsøe  2006  0669AG  KORSÖR    25m  36.34 
426  Tobias Wiegaard Hansen  2004  0489AH  KORSÖR    25m  36.61 
289  Jonas Wilms Jensen  2007  0717AD  TRITON B    50m  36.69 
462  Julius Vadmand  2005  0551AJ  SLAGELSE    25m  36.85 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
248  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  36.03 
354  Albert U. Thystrup  2003  0385AP  HASLEV    25m  35.40 
157  Zacharias Houmann  2006  0615AG  RINGSTED    50m  35.13 
391  Nikolai Stender-Petersen  2007  0723AB  GLADSAXE    25m  35.25 
21  Asbjørn Olesen  2004  0481AR  DRAGSHOLM    25m  35.57 
330  Joachim Poulsen  2006  0643AF  KØGE    50m  36.29 

 
Heat 14 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
286  Magnus Ravn Borch  2003  0335AO  TRITON B    50m  33.89 
370  Victor Juhl Hansen  2007  0719AE  GLADSAXE    25m  33.50 
192  Bertram Nyegaard  2004  0471AJ  ROSKILDE    25m  33.35 
382  Christian Moefelt  2006  0697AF  GLADSAXE    25m  33.44 
51  Villads Brasch Jensen  2004  0419AK  GTI    50m  33.70 
492  Gustav Mørk Rasmussen  2005  0563AJ  HOLBÆK    25m  34.94 

 
Heat 15 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
322  Bertram Dalgas Frederikse  2003  0305AC  KØGE    25m  33.09 
58  Gustav Bendix Beiter  2003  0321AB  HERLEV    50m  32.47 
85  Adrian Roed Schøning  2000  0039AA  HILLERØD    25m  31.59 
143  Nicklas Stæcker  2003  0395AP  NÆSTVED    50m  31.62 
290  Frederik Taubert Løgager  2004  0467AH  TRITON B    50m  32.97 
323  Oliver Gadegaard  2003  0321AR  KØGE    50m  33.27 

 
Heat 16 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
17  Silas Storm Nielsen  2002  0291AL  DRAGSHOLM    25m  31.06 
Andreas Ingvordsen  1996  9649AQ  DRAGSHOLM    25m  30.56 
149  Benjamin Bodal  2003  0385AF  RINGSTED    25m  30.23 
63  Mathias Jelshøj  2001  0127AR  HERLEV    25m  30.42 
102  Frederik Scheby Petersen  2004  0491AH  KALUNDBORG    25m  30.68 
453  Daniel Mir  2003  0349AJ  SLAGELSE    25m  31.20 

 
Heat 17 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
117  Harald Franck  2003  0345AK  NÆSTVED    25m  29.67 
491  Alexander E. Pedersen  2002  0255AQ  HOLBÆK    25m  29.13 
336  Mads Hauge Sørensen  1997  9775AE  KØGE    25m  27.05 
Thor Malmby Jørgin  2001  0111AQ  DRAGSHOLM    25m  28.47 
341  Viktor Eibye  2001  0175AS  HASLEV    25m  29.63 
235  Benjamin Alexander Jensen  1994  9489AJ  KVIK    25m  29.95 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark