2018-11-12   18:55:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Harboe Water Games 2018

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Seedede heat Løb 11
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2018    Udskriftsdato  30 juni 2018   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:11   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  30 juni 2018         
 
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer  Finaler (24) 
Heat 1 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
161  Ellen Juul-Andersen  2010    RINGSTED    25m   
412  Caroline Risager Strate  2007    HERLUFSHOL    25m   
69  Laura Christoffersen  2007  0734AO  HILLERØD    25m   
70  Olivia Cruse  2005  0514AR  HILLERØD    25m   
               

 
Heat 2 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
409  Silja Rud Pedersen  2007  0732AP  HERLUFSHOL    25m   
83  Liva Poulsen  2007  0774AO  HILLERØD    25m   
457  Emilia Pico  2008  0874AC  SLAGELSE    25m  2:20.75 
151  Liva Bugge Frandsen  2009  0972AF  RINGSTED    25m   
339  Anna Baad Clausen  2007    HASLEV    25m   
260  Victoria Moon Rosendal  2008  0868AH  KVIK    25m   

 
Heat 3 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
255  Anja Poulsen  2008  0888AH  KVIK    25m  2:10.04 
148  Liv Maria Febres Andersen  2008  0808AH  RINGSTED    25m  2:08.52 
355  Agnes Thøfner  2009  0948AB  HASLEV    25m  2:05.33 
259  Mille Reimer  2008  0896AM  KVIK    25m  2:05.97 
374  Katrine Hermansen  2008  0838AG  GLADSAXE    50m  2:09.64 
461  Silke Krakau Tønnesen  2006  0654AC  SLAGELSE    25m  2:10.73 

 
Heat 4 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
460  Amalie Sams  2007  0768AK  SLAGELSE    25m  2:03.07 
444  Emma Grøntved  2009  0982AC  SLAGELSE    25m  1:54.90 
258  Thilde Jølver Rasmussen  2008  0878AH  KVIK    25m  1:51.56 
236  Ronja Friborg Johnsen  2008  0898AH  KVIK    25m  1:53.48 
452  Ida Lauritzen  2006  0634AQ  SLAGELSE    25m  1:55.48 
158  Frederikke G. Jansen  2007  0702AP  RINGSTED    25m  2:04.70 

 
Heat 5 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
140  Vigga Petersen  2009  0956AD  NÆSTVED    25m  1:49.56 
76  Anna Gregers Jørgensen  2007  0764AO  HILLERØD    25m  1:43.72 
385  Sigrid Mygind  2008  0878AG  GLADSAXE    50m  1:43.50 
113  Andrea Boss  2006  0658AU  NÆSTVED    25m  1:43.61 
169  Emilie Nørregaard  2007  0748AF  RINGSTED    25m  1:47.33 
348  Milla Engsted Larsen  2009  0998AC  HASLEV    25m  1:49.84 

 
Heat 6 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
459  Alberte Rosenstand  2007  0788AK  SLAGELSE    25m  1:42.37 
376  Katrine Schou Jagd  2008  0868AA  GLADSAXE    25m  1:41.02 
312  Vica Lucia Axen  2008  0808AC  KØGE    25m  1:40.29 
442  Emma Attrup  2007  0748AL  SLAGELSE    25m  1:40.32 
342  Camila Hansen  2006  0624AL  HASLEV    25m  1:41.45 
369  Sarah Zargarov Hansen  2008  0848AG  GLADSAXE    50m  1:42.76 

 
Heat 7 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
261  Vigga Skou  2008  0812AF  KVIK    25m  1:35.47 
446  Emma Jørgensen  2005  0592AY  SLAGELSE    25m  1:34.28 
114  Sille Christensen  2006  0624AP  NÆSTVED    25m  1:33.75 
107  Thilde Thomsen  2008  0806AA  KALUNDBORG    25m  1:33.87 
403  Frederikke Jørgensen  2007  0722AP  HERLUFSHOL    25m  1:35.20 
377  Liva Ladefoged Jepsen  2008  0828AA  GLADSAXE    25m  1:38.24 

 
Heat 8 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
314  Augusta Bollmann  2009  0932AA  KØGE    25m  1:33.00 
429  Johanne Jensen-Mattebjerg  2006  0638AP  KORSÖR    25m  1:31.46 
217  Mie Bysand  2007  0706AJ  KVIK    25m  1:30.86 
396  Camilla Andersen  2006  0634AP  HERLUFSHOL    25m  1:30.89 
367  Anna Dicte Bøgeskov  2007  0748AC  GLADSAXE    50m  1:32.45 
269  Leonora Wahl-Brink  2007  0782AJ  KVIK    25m  1:33.12 

 
Heat 9 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
380  Petrea Asferg Larsson  2008  0862AD  GLADSAXE    25m  1:30.67 
133  Asta Lund Nielsen  2008  0836AF  NÆSTVED    25m  1:30.06 
213  Emma Andersen  2007  0768AM  KVIK    25m  1:27.93 
458  Alberte Bendix Raunkjær  2007  0728AO  SLAGELSE    25m  1:28.92 
425  Naja-Amalie Hallengreen  2008  0848AC  KORSÖR    25m  1:30.47 
162  Sara Juul-Andersen  2004  0448AY  RINGSTED    25m  1:30.78 

 
Heat 10 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
430  Caroline Søe Jepsen  2007  0794AK  KORSÖR    25m  1:27.00 
197  Silje Sørensen  2007  0754AB  ROSKILDE    25m  1:26.76 
324  Celina Lindholm Hansen  2006  0664AH  KØGE    50m  1:26.04 
152  Mathilde Grønnehøj  2006  0652AR  RINGSTED    25m  1:26.52 
455  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  0782AG  SLAGELSE    25m  1:26.85 
408  Victoria Paulsen  2006  0614AP  HERLUFSHOL    25m  1:27.52 

 
Heat 11 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
228  Smilla Hauge  2007  0798AM  KVIK    25m  1:25.85 
352  Julie Hansen Schilling  2004  0406BA  HASLEV    25m  1:23.95 
122  Asta Marie R. Jensen  2007  0742AE  NÆSTVED    25m  1:23.11 
465  Daniella Li West  2006  0664AI  TRITON B    25m  1:23.90 
32  Malene Dithmar  2006  0634AN  GTI    25m  1:24.56 
112  Mathilde Bendtsen  2007  0758AC  NÆSTVED    50m  1:25.97 

 
Heat 12 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
440  Astamaja Rought  2006  0682AJ  KORSÖR    25m  1:22.33 
451  Frida Lauridsen  2005  0514AO  SLAGELSE    25m  1:21.68 
347  Cecilie Engsted Larsen  2006  0618AG  HASLEV    25m  1:21.17 
154  Sascha Haste  2007  0706AC  RINGSTED    25m  1:21.48 
463  Anna Steen Petersen  2007  0706AH  KØGE    25m  1:21.83 
168  Cecilie Møller  2005  0588AR  RINGSTED    25m  1:22.54 

 
Heat 13 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
127  Dicte Maar  2006  0672AK  NÆSTVED    25m  1:20.86 
49  Mathilde Willumsen  2006  0634AI  GTI    25m  1:19.25 
283  Emilia Sander-Bjerge  2003  0302BD  SK-SYD    25m  1:18.94 
31  Marie Skole Sørensen  2006  0636AI  GTI    25m  1:18.97 
118  Leonora Franck  2006  0658AH  NÆSTVED    50m  1:20.14 
379  Sofie Emilie Lange  2007  0702AB  GLADSAXE    25m  1:20.97 

 
Heat 14 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
256  Katja Poulsen  2006  0624AJ  KVIK    25m  1:17.39 
293  Amalie Carlsen Risager  2006  0604AG  TRITON B    50m  1:17.27 
137  Olivia Nielsen  2004  0446AT  NÆSTVED    25m  1:16.33 
48  Lærke Marie Clausen  2005  0504AE  GTI    25m  1:17.08 
394  Lise H. V. Waarst  2007  0732AD  GLADSAXE    25m  1:17.38 
298  Fiona Jensen  2006  0636AT  VÆRLØSE    25m  1:17.61 

 
Heat 15 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
20  Evelyn Nyborg  2005  0534AZ  DRAGSHOLM    25m  1:15.93 
50  Mille Giolbas  2006  0604AL  GTI    25m  1:15.71 
91  Isabella Holme Bjerborg  2005  0536AV  KALUNDBORG    25m  1:15.39 
270  Filippa Walløe  2005  0502AC  KVIK    50m  1:15.60 
Katrine Hansen  2006  0686AS  DRAGSHOLM    25m  1:15.81 
326  Mejse Jakobsen  2007  0712AA  KØGE    50m  1:16.19 

 
Heat 16 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Karoline Holm Hilkjær  2005  0516AI  DRAGSHOLM    50m  1:14.71 
74  Caroline Henning  2005  0508AM  HILLERØD    25m  1:13.88 
Sidse Andersen  2003  0302AY  DRAGSHOLM    25m  1:13.05 
176  Astrid Nørret Schmidt  2002  0232BC  RINGSTED    50m  1:13.17 
131  Katrine Mørkeberg  2004  0424AJ  NÆSTVED    50m  1:14.16 
28  Freja Threms  2005  0586AN  DRAGSHOLM    50m  1:15.11 

 
Heat 17 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
37  Frida Høj Andersen  2005  0504AL  GTI    25m  1:12.79 
447  Emma Ahrenkiel Karløv  2003  0352AK  SLAGELSE    25m  1:12.61 
90  Pauline Andersen  2005  0592AP  KALUNDBORG    25m  1:12.24 
80  Silje Lyse Legaard  2006  0638AD  HILLERØD    25m  1:12.59 
64  Ida Oest  2003  0386AS  HERLEV    50m  1:12.67 
226  Emma Hansen  2007  0742AB  KVIK    25m  1:12.83 

 
Heat 18 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
281  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  0488AV  SK-SYD    25m  1:11.74 
279  Signe Bagge Møller  2004  0414AW  SK-SYD    25m  1:11.45 
77  Anna Olivia Kirchhoff  2005  0566AK  HILLERØD    25m  1:11.10 
351  Anna Lind Petersen  2004  0488AE  HASLEV    25m  1:11.40 
134  Iben Lund Nielsen  2006  0636AM  NÆSTVED    25m  1:11.73 
415  Mie Visler  2006  0626AI  HERLUFSHOL    25m  1:12.22 

 
Heat 19 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
111  Caroline Bendtsen  2002  0254AK  NÆSTVED    25m  1:10.96 
34  Ida Mørk  2004  0492AJ  GTI    25m  1:10.79 
Maria Hardis  2004  0434BA  DRAGSHOLM    25m  1:10.50 
244  Laura Kristensen  2004  0424AW  KVIK    25m  1:10.59 
188  Klara Frida Johansen  2005  0586AQ  ROSKILDE    25m  1:10.95 
47  Julie Segato  2005  0538AJ  GTI    25m  1:11.03 

 
Heat 20 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
301  Esther Haudrum Larsen  2005  0574AK  VÆRLØSE    25m  1:10.03 
276  Ida Kjølby  2003  0398BB  SK-SYD    25m  1:09.26 
27  Alberte Holst Schilling  2003  0368AW  DRAGSHOLM    25m  1:09.09 
345  Nynne Jakobsen  2004  0462AG  HASLEV    25m  1:09.22 
350  Lærke Møller  2005  0578AN  HASLEV    25m  1:09.89 
36  Clara Schmedes  2004  0478AI  GTI    25m  1:10.18 

 
Heat 21 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
128  Gaya Josefine Maar  2003  0318AQ  NÆSTVED    25m  1:08.75 
220  Martine Damborg  2007  0742AF  KVIK    25m  1:08.28 
407  Fanta O. Petersen  2005  0568AL  HERLUFSHOL    25m  1:08.14 
147  Emma M. Andersen  2003  0392AJ  RINGSTED    50m  1:08.28 
485  Maja Hallberg Langkilde  2004  0498AL  FR.VÆRK    25m  1:08.62 
411  Mille Scheel  2003  0318AW  HERLUFSHOL    25m  1:08.97 

 
Heat 22 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
22  Emma Olsen  2003  0346AS  DRAGSHOLM    25m  1:07.60 
16  Camille Neess  2003  0324BA  DRAGSHOLM    25m  1:07.10 
229  Sofie Ravn Herche  2007  0766AE  KVIK    25m  1:06.74 
101  Cecilie N. Petersen  1998  9842AU  KALUNDBORG    25m  1:06.85 
38  Nomi I. K. Schau  2004  0408AI  GTI    25m  1:07.48 
12  Kamille Lundberg  2003  0328BB  DRAGSHOLM    50m  1:07.76 

 
Heat 23 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
184  Emma Enevoldsen  2003  0372AZ  ROSKILDE    25m  1:05.66 
61  Ida Hebeltoft  2003  0378AD  HERLEV    50m  1:05.55 
490  Nynne Nørlem  2002  0268AF  HOLBÆK    25m  1:04.83 
178  Cathrine Wismann  2002  0264AS  RINGSTED    25m  1:05.13 
100  Annika Møller-Kristensen  2000  0044AJ  KALUNDBORG    25m  1:05.60 
488  Mie Mørkedal  2003  0324AD  HOLBÆK    25m  1:05.66 

 
Heat 24 (24) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
88  Ulrikke Veje  2002  0258AK  HILLERØD    25m  1:03.79 
116  Katrine Duus  2003  0318AR  NÆSTVED    25m  1:03.62 
482  Kaja Aunstrup  1998  9846AD  FR.VÆRK    25m  59.65 
56  Gry Floor  2000  0028AR  OSK    25m  1:02.90 
18  Felina Noe  2002  0252AR  DRAGSHOLM    25m  1:03.64 
250  Mathilde Yde Munkebæk  2003  0386AC  KVIK    25m  1:04.76 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  30 juni 2018 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:11 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark