Startliste for Copenhagen Swim Cup 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 19
|
Stævne navn |
Copenhagen Swim Cup 2018 |
|
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 juni 2018 |
|
|
|
|
Løb 19, 100m Brystsvømning Damer |
Indledende (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
42 |
3 |
Thilde Gammelvind |
2008 |
0804AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:34.55 |
78 |
4 |
Andrea Busk Strodtmann |
2008 |
0838AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:12.13 |
83 |
5 |
Clara Vestergaard |
2008 |
0864AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:19.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Vigga Jørgensen |
2008 |
0874AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:10.79 |
54 |
2 |
Lea F. H. Jespersen |
2008 |
0838AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.55 |
359 |
3 |
Caroline Jørgensen |
2008 |
0858AG |
FARUM |
|
50m |
2:05.01 |
92 |
4 |
Mira Capito |
2007 |
0778AI |
A6 |
|
50m |
1:54.52 |
33 |
5 |
Lucca Marie Byrholt |
2007 |
0708AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:57.59 |
351 |
6 |
Annabella Holm Ciampi |
2009 |
0974AC |
FARUM |
|
50m |
2:05.40 |
45 |
7 |
Alvilde Gemmer Hanghøj |
2008 |
0814AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
2:08.86 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
30 |
1 |
Betty Bibeyron-Wara |
2008 |
0888AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:52.49 |
262 |
2 |
Silvia Martinsen |
2007 |
0792AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:51.87 |
169 |
3 |
Laura Cecilie Salling |
2006 |
0678AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:48.11 |
260 |
4 |
Arendse Arrild Lyngfeldt |
2006 |
0648AG |
HELSINGØR |
|
50m |
1:47.38 |
68 |
5 |
Karla Hebeltoft Olesen |
2007 |
0712AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:47.62 |
256 |
6 |
Lucca Kanstrup-Clausen |
2006 |
0662AH |
HELSINGØR |
|
50m |
1:51.47 |
173 |
7 |
Victoria Wiingaard |
2006 |
0662AC |
LYNGBY |
|
50m |
1:52.09 |
332 |
8 |
Maja Lollike |
2007 |
0752AK |
VI39 |
|
50m |
1:53.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
145 |
1 |
Alma Lind Babin |
2006 |
0608AL |
LYNGBY |
|
50m |
1:47.19 |
76 |
2 |
Ella Stensgaard |
2008 |
0816AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:46.85 |
98 |
3 |
Naya Høi Greve |
2007 |
0796AE |
A6 |
|
50m |
1:45.23 |
32 |
4 |
Alma Sofie A. Bløcher |
2008 |
0804AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:44.77 |
198 |
5 |
Laura Lind-Christensen |
2006 |
0636AC |
ALLERØD |
|
50m |
1:45.14 |
277 |
6 |
Andrea Søeborg |
2006 |
0624AC |
HELSINGØR |
|
50m |
1:46.25 |
371 |
7 |
Marie Rose |
2006 |
0606AR |
FARUM |
|
50m |
1:47.09 |
50 |
8 |
Vigga Jacoby |
2007 |
0782AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:47.33 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
26 |
1 |
Sara Kaarup Andersen |
2006 |
0636AL |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.46 |
178 |
2 |
Kamille Bentsen |
2006 |
0638AL |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:35.83 |
372 |
3 |
Mathilde Rømer |
2006 |
0688AA |
FARUM |
|
50m |
1:32.57 |
201 |
4 |
Astrid Mulipola |
2006 |
0696AG |
ALLERØD |
|
50m |
1:23.73 |
324 |
5 |
Sarah Gudme |
2007 |
0738AE |
VI39 |
|
50m |
1:30.82 |
165 |
6 |
Nina Katrine N. Nissen |
2006 |
0656AJ |
LYNGBY |
|
50m |
1:33.92 |
177 |
7 |
Mie Ankersen |
2006 |
0622AD |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:37.88 |
330 |
8 |
Sofie Larsen |
2006 |
0632AQ |
VI39 |
|
50m |
1:40.62 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
47 |
1 |
Asta Hindborg |
2007 |
0736AE |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.43 |
323 |
2 |
Lara Ghizzaui |
2007 |
0702AF |
VI39 |
|
50m |
1:35.19 |
79 |
3 |
Falka Tind |
2006 |
0648AI |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:32.06 |
191 |
4 |
Agnete Boelt |
2006 |
0652AD |
ALLERØD |
|
50m |
1:23.28 |
59 |
5 |
Sofie Amalie Krag |
2006 |
0678AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:30.48 |
70 |
6 |
Julie Philip |
2007 |
0742AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.49 |
49 |
7 |
Astrid Høyer |
2007 |
0792AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:37.17 |
148 |
8 |
Marie Elster |
2006 |
0614AE |
LYNGBY |
|
50m |
1:39.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
185 |
1 |
Laura Meyer |
2006 |
0652AF |
HERLUFSHOL |
|
50m |
1:38.58 |
67 |
2 |
Matilde Maagøe |
2007 |
0706AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:35.17 |
333 |
3 |
Alma Møller-Ern |
2006 |
0662AB |
VI39 |
|
50m |
1:31.44 |
97 |
4 |
Mille Frydendahl |
2006 |
0684AB |
A6 |
|
50m |
1:23.01 |
327 |
5 |
Emilie Hartvig-Olsen |
2006 |
0634AH |
VI39 |
|
50m |
1:25.09 |
66 |
6 |
Mathilde Møller |
2007 |
0746AB |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:33.28 |
174 |
7 |
Sofia Yuwei Zhang |
2006 |
0658AA |
LYNGBY |
|
50m |
1:36.11 |
69 |
8 |
Isabella Pedersen |
2007 |
0706AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
1:39.85 |
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
02 juni 2018 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:52 |
|