Program för Loranga cup 2018
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 3
|
Tävling |
Loranga Cup |
|
Utskriftsdatum |
21 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Halmstad |
|
Utskriftstid |
18:50 |
|
|
Arrangör |
SK Laxen |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 3, 50m Bröstsim Damer |
Finaler (12) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
119 |
3 |
Agnes Lööf |
2008 |
AX2408 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
233 |
4 |
Nova Bergqvist |
2008 |
AX2208 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
120 |
5 |
Lea Persson |
2007 |
BH9807 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
232 |
1 |
Sophia Röhrle |
2007 |
BI0607 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
103 |
2 |
Wilma Augustsson |
2008 |
AM3808 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:09.14 |
110 |
3 |
Emmie Fransson |
2009 |
AF8609 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.60 |
98 |
4 |
Emma Hakobyan |
2008 |
AM5208 |
SK LAXEN |
|
50m |
1:00.17 |
112 |
5 |
Amy Bladh |
2008 |
AS8208 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:03.29 |
3 |
6 |
Livia Berggen |
2009 |
AF1809 |
SK STIMMET |
|
25m |
1:06.33 |
106 |
7 |
Noomi Hullegård |
2009 |
AE3209 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:17.25 |
89 |
8 |
Nåva Packalen Åkerblom |
2007 |
AN3607 |
SK LAXEN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
205 |
1 |
Elsa Rohman |
2009 |
AA2409 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
57.68 |
204 |
2 |
Elvira Axelsson Larsholt |
2006 |
AL1606 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
55.18 |
197 |
3 |
Estela Aggenbrink |
2008 |
AJ5208 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
54.11 |
188 |
4 |
Alva Gunnarsson |
2006 |
AG2806 |
RONNEBY SS |
|
50m |
52.58 |
200 |
5 |
Gresa Hasi |
2008 |
AV3608 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
52.96 |
25 |
6 |
Hilda Darvelid |
2006 |
AW7806 |
ANDERSTORP |
|
25m |
54.64 |
107 |
7 |
Gertrud Gustafsson |
2006 |
BL6606 |
SK LAXEN |
|
25m |
55.94 |
104 |
8 |
Alva Holmgren |
2008 |
AM5808 |
SK LAXEN |
|
50m |
58.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
109 |
1 |
Nicol Bertic |
2006 |
BM4406 |
SK LAXEN |
|
25m |
52.46 |
166 |
2 |
Agnes Sjöström |
2006 |
AS3606 |
MASS |
|
25m |
52.25 |
189 |
3 |
Alice Kroon |
2004 |
BI6404 |
RONNEBY SS |
|
25m |
51.58 |
63 |
4 |
Emmalina Ottosson |
2005 |
AP3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
51.20 |
87 |
5 |
Maya Möllborn |
2007 |
AN6607 |
SK LAXEN |
|
25m |
51.30 |
108 |
6 |
Rebecka Viktorsson |
2008 |
AM8808 |
SK LAXEN |
|
50m |
51.62 |
196 |
7 |
Selma Westman |
2007 |
AQ4807 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
52.28 |
227 |
8 |
Alva Gustafsson |
2009 |
AA5809 |
FALKENBERG |
|
50m |
52.48 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
201 |
1 |
Freja Simonsson |
2006 |
AF8406 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
50.57 |
190 |
2 |
Alma Olofsson |
2007 |
AF7607 |
RONNEBY SS |
|
25m |
50.54 |
221 |
3 |
Maja Mcadam |
2006 |
AO0806 |
FALKENBERG |
|
25m |
50.04 |
171 |
4 |
Tuva Byfeldt |
2005 |
BJ4605 |
MASS |
|
25m |
49.31 |
170 |
5 |
Matilda Boreström |
2005 |
BJ6605 |
MASS |
|
25m |
49.94 |
136 |
6 |
Gabriella Rolf |
2004 |
AW7204 |
MASS |
|
25m |
50.05 |
199 |
7 |
Alva Klarén |
2008 |
AL8808 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
50.55 |
220 |
8 |
Bianca Havner |
2005 |
BB2205 |
FALKENBERG |
|
25m |
50.81 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Sigrid Carlsson |
2006 |
AS9406 |
MASS |
|
25m |
48.75 |
195 |
2 |
Saga Nilsson |
2008 |
AG1208 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
48.70 |
78 |
3 |
Emilia Pålsson |
2005 |
BB1405 |
SK LAXEN |
|
25m |
48.55 |
174 |
4 |
Clara Uddheim |
2005 |
BJ3805 |
MASS |
|
50m |
48.28 |
215 |
5 |
Thea Qvarnström |
2005 |
AE1205 |
FALKENBERG |
|
50m |
48.55 |
143 |
6 |
Ebba Carlström |
2006 |
AJ3606 |
MASS |
|
25m |
48.56 |
7 |
7 |
Maya Johansson |
2005 |
BT9205 |
SK STIMMET |
|
25m |
48.75 |
223 |
8 |
Kristin Johannesson |
2004 |
BQ9804 |
FALKENBERG |
|
25m |
48.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
222 |
1 |
Adiyat Coles |
2008 |
AB1808 |
FALKENBERG |
|
25m |
47.95 |
76 |
2 |
Bella Persson |
2004 |
BN2404 |
SK LAXEN |
|
50m |
47.66 |
147 |
3 |
Alice Alsterstad |
2005 |
AY8405 |
MASS |
|
25m |
47.18 |
194 |
4 |
Elsa Karlsson |
2006 |
AZ0406 |
SMÅLANDSST |
|
50m |
47.01 |
169 |
5 |
Alva Gadolin |
2006 |
AY3806 |
MASS |
|
25m |
47.03 |
203 |
6 |
Molly Östby |
2006 |
AK1806 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
47.36 |
167 |
7 |
Isa Janson |
2006 |
AU3206 |
MASS |
|
25m |
47.68 |
145 |
8 |
Matilda Lundberg |
2005 |
AY6605 |
MASS |
|
25m |
47.97 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
26 |
1 |
Hilma Liljedahl |
2006 |
AX1206 |
ANDERSTORP |
|
50m |
46.41 |
23 |
2 |
Lovis Johansson-Magnusson |
2007 |
AI3207 |
ANDERSTORP |
|
25m |
46.37 |
146 |
3 |
Ingrid Toresäter |
2005 |
AY9405 |
MASS |
|
25m |
46.33 |
151 |
4 |
Lia Wallström |
2004 |
BK5804 |
MASS |
|
50m |
45.50 |
226 |
5 |
Maja Gustafsson |
2007 |
AO3407 |
FALKENBERG |
|
25m |
45.82 |
131 |
6 |
Tova Söderberg |
2004 |
AJ8204 |
MASS |
|
25m |
46.35 |
73 |
7 |
Tilda Hägglund |
2005 |
BB6205 |
SK LAXEN |
|
50m |
46.37 |
65 |
8 |
Elicia Allard |
2005 |
AP0805 |
SK LAXEN |
|
50m |
46.77 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
135 |
1 |
Emilia Isberg |
2003 |
BK9203 |
MASS |
|
25m |
45.16 |
148 |
2 |
Anna Ström |
2006 |
AM7606 |
MASS |
|
25m |
45.01 |
216 |
3 |
Izabelle Andersson |
2004 |
AM9204 |
FALKENBERG |
|
50m |
44.52 |
224 |
4 |
Elise Dahlberg |
2006 |
AY2806 |
FALKENBERG |
|
25m |
44.33 |
160 |
5 |
Alva Sonberger |
2005 |
BE8605 |
MASS |
|
25m |
44.42 |
178 |
6 |
Lovisa Stokke Eriksson |
2006 |
AZ8406 |
MASS |
|
50m |
44.93 |
22 |
7 |
Klara Tallbäck |
2003 |
BQ5203 |
ANDERSTORP |
|
25m |
45.04 |
156 |
8 |
Tindra Janson |
2005 |
BE9605 |
MASS |
|
50m |
45.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
75 |
1 |
Maja Ljungdahl |
2006 |
AO9606 |
SK LAXEN |
|
50m |
43.97 |
210 |
2 |
Linnea Andersson |
2004 |
AF7604 |
FALKENBERG |
|
25m |
43.66 |
211 |
3 |
Maja Feldhusen |
2003 |
AP0803 |
FALKENBERG |
|
25m |
43.06 |
4 |
4 |
Moa Fagerström |
2003 |
AN4803 |
SK STIMMET |
|
25m |
42.59 |
202 |
5 |
Alva Rohman |
2007 |
AC7807 |
STRÖMSTAD |
|
25m |
42.90 |
162 |
6 |
Elsa Blomberg |
2006 |
AS1606 |
MASS |
|
25m |
43.63 |
52 |
7 |
Tilda Westergren |
2004 |
AN4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
43.86 |
158 |
8 |
Laura Perisic |
2005 |
BE1805 |
MASS |
|
25m |
44.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
132 |
1 |
Elsa Stenfeldt |
2004 |
AJ9204 |
MASS |
|
50m |
42.47 |
192 |
2 |
Amanda Thom |
2005 |
AV8405 |
SMÅLANDSST |
|
25m |
41.80 |
77 |
3 |
Isa Persson |
2006 |
AO4806 |
SK LAXEN |
|
50m |
41.51 |
58 |
4 |
Ellen Gullberg |
2005 |
AJ3605 |
SK LAXEN |
|
50m |
39.70 |
71 |
5 |
Beatrice Andersson |
2005 |
BB3205 |
SK LAXEN |
|
25m |
41.43 |
79 |
6 |
Sandra Barisic |
2005 |
BJ3405 |
SK LAXEN |
|
25m |
41.60 |
176 |
7 |
Amanda Mankinen |
2006 |
AZ0606 |
MASS |
|
50m |
42.38 |
133 |
8 |
Alva Ström |
2003 |
BG5603 |
MASS |
|
25m |
42.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
13 |
1 |
Kinga Szczesniak |
2001 |
AL5801 |
SK STIMMET |
|
25m |
38.45 |
43 |
2 |
Josephine Ålenius |
2002 |
AY2402 |
SK LAXEN |
|
50m |
36.95 |
49 |
3 |
Moa Bergdahl |
2003 |
BB8603 |
SK LAXEN |
|
50m |
35.38 |
37 |
4 |
Edith Axelsson-Wiesel |
2002 |
AO3602 |
SK LAXEN |
|
25m |
32.47 |
51 |
5 |
Elsa Jonsson |
2004 |
AN0404 |
SK LAXEN |
|
25m |
35.16 |
40 |
6 |
Nathalie Barrington |
2002 |
AY9202 |
SK LAXEN |
|
25m |
35.42 |
30 |
7 |
Nelly Antlöv |
2002 |
AB3202 |
FALUN |
|
25m |
37.11 |
64 |
8 |
Nikita Reljanovic |
2004 |
BD4404 |
SK LAXEN |
|
25m |
38.84 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
21 september 2018 |
Licensierad till: Simklubben Laxen |
Utskriftstid |
18:50 |
|