Startliste for Wadköpingsdoppet 2018
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 38
|
Tävling |
Wadköpingsdoppet 2018 |
|
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
|
|
Tävlingsort |
Örebro |
|
Utskriftstid |
07:41 |
|
|
Arrangör |
Örebro Simallians |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 september 2018 |
|
|
|
|
Gren 38, 200m Frisim A+B Herrar |
Finaler (3) |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
|
Beräknad start 09:24 |
Heat 1 (3) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
0 |
Johan Werkmästar |
2002 |
AI4502 |
FALUN |
|
25m |
2:23.06 |
112 |
1 |
Filip Hedin |
2003 |
AS1503 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:20.29 |
216 |
2 |
Oliver Edoff |
2003 |
AL4703 |
NKK |
|
25m |
2:16.67 |
190 |
3 |
Måns Evertsson |
2003 |
AR2103 |
MASS |
|
25m |
2:15.99 |
228 |
4 |
Sergej Basov |
2003 |
BA8103 |
NKK |
|
50m |
2:14.14 |
368 |
5 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
25m |
2:15.66 |
408 |
6 |
Parsa Najafi |
1999 |
AY6399 |
ÖSA |
|
50m |
2:16.34 |
272 |
7 |
Tobias Klasson |
2000 |
AM1500 |
SÄFFLE SS |
|
50m |
2:18.35 |
156 |
8 |
William Nordkvist |
2002 |
AF2902 |
MARIESTAD |
|
25m |
2:21.88 |
130 |
9 |
Filip Håll |
2002 |
AT5702 |
KUNGÄLV |
|
50m |
2:36.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
273 |
0 |
Daniel Lithner |
2001 |
AJ9701 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:10.52 |
171 |
1 |
Linus Hagedorn |
2002 |
AI9702 |
MASS |
|
50m |
2:09.47 |
253 |
2 |
Dennis Partanen |
2003 |
AI5703 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
2:08.15 |
315 |
3 |
Jonathan Holmberg |
2000 |
AT1300 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:06.02 |
80 |
4 |
Adam Carlsson |
2001 |
AK1901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:05.71 |
179 |
5 |
Felix Jedbratt |
2003 |
AJ7703 |
MASS |
|
25m |
2:05.93 |
214 |
6 |
Eric Lundström Silke |
2003 |
AF8903 |
NKK |
|
25m |
2:07.45 |
11 |
7 |
Eskil Jonsson |
2003 |
AA5303 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:08.47 |
165 |
8 |
Alexander Fredholm |
2001 |
AE2301 |
MASS |
|
25m |
2:10.04 |
242 |
9 |
Julius Grell |
2003 |
AS9903 |
SANDVIKEN |
|
25m |
2:11.61 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
309 |
0 |
Gellert Szabo |
2001 |
AM6901 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:05.12 |
296 |
1 |
Jonatan Carlsson |
2001 |
AJ6301 |
VARBERG |
|
25m |
2:02.78 |
209 |
2 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
NKK |
|
25m |
2:01.23 |
163 |
3 |
Christopher Jedel |
1995 |
AG7995 |
MASS |
|
25m |
1:55.20 |
161 |
4 |
Robin Andréasson |
1988 |
AN7788 |
MASS |
|
25m |
1:46.53 |
5 |
5 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:54.28 |
374 |
6 |
Oscar Wilhelmsson |
2002 |
AM3902 |
ÖSA |
|
25m |
1:58.50 |
78 |
7 |
Jakob Källquist |
2001 |
AC0901 |
GÄVLE SS |
|
25m |
2:01.92 |
97 |
8 |
David Albringer |
2001 |
AF2101 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:03.50 |
308 |
9 |
Max Fahlén |
2001 |
AM1101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
2:05.45 |
Skapad av WinGrodan 1.26.08 |
Utskriftsdatum |
23 september 2018 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap |
Utskriftstid |
07:41 |
|