2018-09-21   13:49:15
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Danmarksmesterskaber på Langbane DM-L

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Torsdag Indl. 09.30

Seedede heat Løb 3
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  12 juli 2018   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:09   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion & H2Odense         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  12 juli 2018         
 
 
 
Løb 3, 100m Frisvømning Damer  Indledende (4) 
Dansk Rekord Senior: Pernille Blume (1994) 52.69 2017-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.10 2012-03-23 
 
Heat 1 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
155  Marie Christensen  2002  0272AI  ODDER    50m  1:01.48 
10  Alberte V. Bisgaard  2003  0336AK  GENTOFTE    50m  1:00.27 
115  Clara Schade Cantby  2000  0042AC  SLAGELSE    50m  1:00.05 
74  Lisa Schøn  1999  9956AR  AALBORG    50m  1:00.09 
120  Mia Wennecke  1999  9924AD  HELSINGØR    50m  1:01.32 
195  Cecilie Baraviec  2000  0016AB  H2Odense    50m  1:02.83 
               

 
Heat 2 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
106  Kristina Thomsen  1991  9196AG  GLADSAXE    50m  59.83 
60  Annabelle Grønbech Ladik  1997  9734BC  TRITON B    50m  58.71 
29  Anna Brandt Nielsen  1998  9856AK  LYNGBY    50m  58.06 
197  Laura Glerup Jensen  1998  9854AV  H2Odense    50m  56.10 
165  Johanne Hingebjerg  2002  0298AA  HOVEDSTAD    50m  57.27 
201  Julie Krøyer Svendsen  2002  0222AA  KVIK    50m  58.26 
104  Amanda Højberg  1998  9868AP  GLADSAXE    50m  59.03 
18  Nina Toft  2000  0072AD  GENTOFTE    50m  1:00.01 

 
Heat 3 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
192  Johanna Berthelsen  2000  0096AO  VAT CPH-MK    50m  59.71 
78  Sofia Altoft  1998  9878AF  FARUM    50m  58.57 
97  Marina Heller Hansen  1994  9404AL  ALLERØD    50m  57.98 
134  Emily Gantriis  1999  9966AB  HELSINGE    50m  56.01 
49  Caroline Erichsen  1998  9814AC  BIRKERØD    50m  57.03 
188  Snæfridur Sol  2000  0082AL  AGF    50m  58.18 
103  Freja Gram  1999  9962AL  GLADSAXE    50m  58.85 
96  Camilla Dufour  1996  9662AN  ALLERØD    50m  59.99 

 
Heat 4 (4) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
202  Regitze Gaard  2001  0178AG  KVIK    50m  59.58 
65  Amalie Bærentsen  2000  0078AE  AALBORG    50m  58.37 
73  Camilla Ottesen  2000  0032AE  AALBORG    50m  57.92 
138  Signe Bro  1999  9942AA  TRITON B    50m  54.62 
11  Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002  0206AG  GENTOFTE    50m  56.84 
168  Marie Voigt Lauridsen  1995  9564AT  HOVEDSTAD    50m  58.15 
67  Line Jørgensen Bruun  1995  9544AF  AALBORG    50m  58.74 
163  Luna Donde Feilberg  2000  0036AJ  HOVEDSTAD    50m  59.85 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  12 juli 2018 
Licens til H2Odense  Udskriftstidspunkt  17:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark