2021-10-20   20:41:22
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program for Holdstævne Årgang, Gentofte

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag - Stævnestart kl. 10.15

Seedede heat Lb 5
Seedede heat 
 
  Stvne navn  Holdstvne for rgangssvmmere    Udskriftsdato  15 september 2018   
  Stvne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  09:40   
  Arrangr  Dansk Svmmeunion og Gentofte Svmmeklub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  15 september 2018         
 
 
 
Lb 5, 100m Rygsvmning Herrer  Finaler (7) 
Vejledende starttid 10:59 
Heat 1 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
               
602  William Folkmann  2006  0655AE  HOVEDSTAD    25m   
579  Johan Klitten  2006  0667AL  HILLERD    25m  1:50.14 
537  Asger Temdrup Hvilsom  2007  0799AA  HELSINGR    25m   
               
               

 
Heat 2 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
               
715  Alexander Hartvigsen  2006  0661AL  LYNGBY    25m  1:40.84 
489  Victor Henrik Ritnagel  2005  0545AC  GLADSAXE    25m  1:31.50 
722  Karl Marcussen  2007  0709AB  LYNGBY    25m  1:37.01 
587  Joachim Nyvang Thorngreen  2007  0757AG  HILLERD    25m  1:47.69 
               

 
Heat 3 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
816  Rasmus Fabricius Pedersen  2005  0559AD  HRSHOLM    25m  1:25.84 
599  Karl Korfix Barlebo  2006  0641AC  HOVEDSTAD    25m  1:21.40 
664  Frederik Grove Ankerdal  2005  0539AF  KVIK    25m  1:19.70 
670  Gustav Majkjr Mikkelsen  2005  0577AJ  KVIK    25m  1:20.59 
676  Martin Munch Svendson  2005  0571AJ  KVIK    25m  1:23.30 
686  Lucas Emil Heinze  2005  0511AK  KGE    25m  1:28.50 

 
Heat 4 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
564  Mathias Ankersen  2004  0405AC  HERLUFSHOL    25m  1:17.87 
536  Linus Heinrichsen  2006  0693AE  HELSINGR    25m  1:17.26 
730  Kasper Thorn  2004  0401AH  LYNGBY    25m  1:16.24 
811  Lucas Kaav  2004  0457AE  HRSHOLM    25m  1:16.24 
812  Frederik Rink Larsen  2004  0447AK  HRSHOLM    25m  1:17.58 
820  William Agerskov  2004    SIGMA    25m  1:19.16 

 
Heat 5 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
710  Andreas Hammer Dohn  2006  0659AC  LYNGBY    25m  1:15.67 
482  Vincent Matras  2005  0591AF  GLADSAXE    25m  1:13.61 
445  Joakim Hjulmand-Lassen  2005  0599AJ  GENTOFTE    25m  1:12.64 
443  Louie Hansen  2005  0521AK  GENTOFTE    25m  1:12.90 
553  Teodor Roed Schning  2005  0585AA  HELSINGR    25m  1:14.84 
743  Theodor Wernberg Lvgreen  2005  0509AB  SIGMA    25m  1:16.09 

 
Heat 6 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
779  Magnus Ulrik Larsen  2005  0513AF  GTI    25m  1:11.80 
689  Mikkel Roed  2004  0457AB  KGE    25m  1:09.58 
495  Frederik Stender-Petersen  2005  0597AE  GLADSAXE    25m  1:08.42 
605  Tobias Gammelvind  2004  0437AD  HOVEDSTAD    25m  1:09.09 
477  Anders Junker  2005  0523AF  GLADSAXE    25m  1:11.12 
447  William Hoffmann Hyldig  2004  0471AQ  GENTOFTE    25m  1:12.16 

 
Heat 7 (7) 
 
Nr.  Bane  Navn  Fdt  Licens  Klub  Bassin  Tid 
 
791  Emil Sby  2004  0443AF  GTI    25m  1:07.92 
648  Casper Puggaard  2005  0593AA  KVIK    25m  1:04.69 
646  Rasmus Warberg  2004  0477AA  KVIK    25m  1:01.13 
760  Alexander Vergereau  2004  0447AA  SIGMA    25m  1:03.69 
614  Mads Mller  2005  0585AC  HOVEDSTAD    25m  1:07.32 
774  Nicolai D. B. Hansen  2004  0423AG  GTI    25m  1:08.35 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  15 september 2018 
Licens til Dansk Svmmeunion  Udskriftstidspunkt  09:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner