2020-02-17   22:44:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM-JDM (25m) 2018 Mellansvenska

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Document
Startlista
DM-JDM (25m) MSSF 2018
Arrangör:
Plats: Kristiansborgsbadet Västerås Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 20 okt 2018 till den 21 okt 2018
14 50m Fjärilsim Herrar Juniorer
# ID Namn Klubb Född Licens Pool Anm tid Status
1 11 William Brand Eskilstuna Simklubb 1998 AN2198 25m 25.30
2 63 Marcus Ålenius Gävle Simsällskap 2001 AQ6901 25m 25.91
3 235 Edvin Persson Simsällskapet Mora 1999 AI9399 25m 26.11 EFT
4 234 Elias Persson Simsällskapet Mora 2002 AA7502 25m 26.24 EFT
5 121 Jonathan Douib Sala Simsällskap 2000 AS8100 50m 27.23
6 170 Gellert Szabo Västerås Simsällskap 2001 AM6901 25m 27.34
7 163 Gijs Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2000 AL8300 25m 27.73
8 116 Jakob Gustafsson Ludvika Simsällskap 1999 AL0399 25m 27.84
9 176 Jonathan Holmberg Västerås Simsällskap 2000 AT1300 25m 27.96
10 145 Roman Milkin Upsala Simsällskap 1999 AH0599 25m 28.31
11 125 Jakob Hanson Sala Simsällskap 2002 AJ4902 25m 28.73
12 146 Mikael Söderberg Upsala Simsällskap 2003 AA9303 25m 28.80
13 114 Erik Krysén Ludvika Simsällskap 2000 AE0100 25m 28.86
14 86 David Albringer Karlstads Simsällskap 2001 AF2101 50m 28.89
15 141 Daniel Lithner Säffle Simsällskap 2001 AJ9701 25m 28.92
16 123 Joel Larsson Sala Simsällskap 2001 AP9301 25m 29.05
17 62 Andreas Persson Gävle Simsällskap 2000 AT8100 25m 29.20
18 220 Parsa Najafi Örebro Simallians 1999 AY6399 25m 29.21
19 172 Per Granlund Västerås Simsällskap 2002 AH9502 25m 29.36
20 1 Marcus Nordh Bollnäs Simsällskap 2000 AS7900 25m 29.56
21 74 Oscar  Björstam Karlskoga Simförening 2003 AH2703 25m 29.56
22 214 Adrijan Danqi Örebro Simallians 2002 AS2502 25m 29.70
23 153 Alexander Karlsson Upsala Simsällskap 2002 AQ4102 25m 29.72
24 2 Martin Schön Bollnäs Simsällskap 2003 AJ9703 25m 29.76
25 66 Gustaf Sandström Hudiksvalls Simsällskap 2003 AP4703 25m 29.98
26 148 Johan Ljunggren Upsala Simsällskap 2001 AN6101 25m 30.84
27 16 Evert Jonsson Eskilstuna Simklubb 2003 AA0303 25m 30.90
28 190 Peter Khabarov Västerås Simsällskap 2002 AM6302 25m 31.15
29 179 Tom Dijkhuizen Västerås Simsällskap 2003 AH5703 25m 31.18
30 134 Lucas Humling Sandvikens Sim och
Hoppklubb
2005 AA8305 25m 31.47
31 76 Oskar Högqvist Karlskoga Simförening 2003 AN1703 25m 31.88
32 65 Viggo Reit Hudiksvalls Simsällskap 2003 AK5703 25m 32.97
33 79 Gabriel Hökemyr Karlskoga Simförening 2002 AV0502 25m 33.34
34 209 William Forsström Örebro Simallians 2002 AM0902 25m 33.96
35 175 Gustaf Walldén Västerås Simsällskap 2003 AE8503 25m 34.67
2018-10-18 13:18:48 Resultathantering: WinGrodan 2.0 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner